sudo 1.8.16b1 - en to sk translation catalogue (138 entries)

en: unable to open userdb
sk: nie je možné otvoriť userdb

en: unable to switch to registry "%s" for %s
sk: nie je možné prepnúť na register „%s“ pre %s

en: unable to restore registry
sk: nie je možné obnoviť register

en: unable to allocate memory
sk: nie je možné alokovať pamäť

en: Unknown signal
sk: Neznámy signál

en: invalid value
sk: neplatná hodnota

en: value too large
sk: hodnota je príliš veľká

en: value too small
sk: hodnota je príliš malá

en: invalid Path value `%s' in %s, line %u
sk: neplatná hodnota pre cestu „%s“ v %s, riadok %u

en: invalid value for %s `%s' in %s, line %u
sk: neplatná hodnota pre %s „%s“ v %s, riadok %u

en: unsupported group source `%s' in %s, line %u
sk: nepodporovaný zdroj skupiny „%s“ v %s, riadok %u

en: %s is not a regular file
sk: %s nie je regulárny súbor

en: %s is owned by uid %u, should be %u
sk: %s je vlastnený identifikátorom uid %u a mal by byť vlastnený %u

en: unable to open %s
sk: nie je možné otvoriť %s

en: unable to create sockets
sk: nie je možné vytvoriť sokety

en: unable to restore tty label
sk: nie je možné obnoviť menovku rozhrania tty

en: error reading from signal pipe
sk: chyba pri čítaní zo zreťazenia signálov

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
sk: nie je možné odstrániť PRIV_PROC_EXEC z PRIV_LIMIT

en: unable to allocate pty
sk: nie je možné alokovať pty

en: unable to create pipe
sk: nie je možné vytvoriť zreťazenie

en: error reading from pipe
sk: chyba pri čítaní zo zreťazenia

en: unexpected reply type on backchannel: %d
sk: neočakávaný typ odpovede na zadnom kanále: %d

en: unable to set controlling tty
sk: nie je možné nastaviť ovládacie rozhranie tty

en: error in %s, line %d while loading plugin `%s'
sk: chyba v %s, riadok%d počas načítania zásuvného modulu „%s“

en: %s must be owned by uid %d
sk: %s musí byť vlastnený identifikátorom uid %d

en: %s must be only be writable by owner
sk: %s musí byť zapisovateľný iba vlastníkom

en: unable to load %s: %s
sk: nie je možné načítať %s:%s

en: unable to find symbol `%s' in %s
sk: nie je možné nájsť symbol „%s“ v %s

en: unknown policy type %d found in %s
sk: našiel sa neplatný typ politiky %d v %s

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
sk: nekompatibilná hlavná verzia zásuvného modulu %d (očakávala sa %d) nájdená v %s

en: ignoring policy plugin `%s' in %s, line %d
sk: ignoruje sa zásuvný modul politiky „%s“ v %s, riadok %d

en: only a single policy plugin may be specified
sk: môže byť určený iba jeden zásuvný modul politiky

en: ignoring duplicate policy plugin `%s' in %s, line %d
sk: ignoruje sa zdvojený zásuvný modul politiky „%s“ v %s, riadok %d

en: ignoring duplicate I/O plugin `%s' in %s, line %d
sk: ignoruje sa zdvojený vstupno-výstupný zásuvný modul „%s“ v %s, riadok %d

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
sk: zásuvný modul politiky %s nezahŕňa spôsob check_policy

en: internal error, %s overflow
sk: vnútorná chyba, %s pretečenie

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
sk: parameter pre -C musí byť číslo väčšie alebo rovné 3

en: you may not specify both the `-i' and `-s' options
sk: nemôžete určiť naraz voľby „-i“ a „-s“

en: you may not specify both the `-i' and `-E' options
sk: nemôžete určiť naraz voľby „-i“ a „-E“

en: the `-E' option is not valid in edit mode
sk: voľba „-E“ nie je platná v režime úprav

en: you may not specify environment variables in edit mode
sk: nemôžete určiť premenné prostredia v režim úprav

en: the `-U' option may only be used with the `-l' option
sk: voľba „-U“ môže byť použitá iba s voľbou „-l“

en: the `-A' and `-S' options may not be used together
sk: voľby „-A“ a „-S“ nemôžu byť použité zároveň

en: sudoedit is not supported on this platform
sk: sudoedit nie je podporovaný na tejto platforme

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
sk: Môže byť určená iba jedna z volieb -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v alebo -V

en: %s - edit files as another user
sk: %s - upravuje súbory ako iný používateľ

en: %s - execute a command as another user
sk: %s - vykonáva príkaz ako iný používateľ

en: 
    Options:
sk: 
    Voľby:

en: use a helper program for password prompting
sk: použije pomocný program na pýtanie hesla

en: run command in the background
sk: spustí príkaz na pozadí

en: close all file descriptors >= num
sk: zavrie všetky popisovače súborov >= číslo

en: run command with the specified BSD login class
sk: spustí príkaz s určenou triedou prihlásenia BSD

en: preserve user environment when running command
sk: zachová rozhranie používateľa, keď sa spúšťa príkaz

en: edit files instead of running a command
sk: upraví súbory namiesto spustenia príkazu

en: run command as the specified group name or ID
sk: spustí príkaz ako určený názov skupiny alebo ID

en: set HOME variable to target user's home dir
sk: nastaví premennú HOME do domovského adresára cieľového používateľa

en: display help message and exit
sk: zobrazí správu pomocníka a skončí

en: run command on host (if supported by plugin)
sk: spustí príkaz na hostiteľovi (ak je podporované zásuvným modulom)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
sk: spustí príkazový riadok prihlásenia, príkaz môže byť tiež určený

en: remove timestamp file completely
sk: úplne odstráni súbor časovej značky

en: invalidate timestamp file
sk: urobí súbor časovej značky neplatným

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
sk: vypíše právomoci používateľa, alebo skontroluje určený príkaz; použite dvakrát pre dlhší formát

en: non-interactive mode, no prompts are used
sk: neinteraktívny režim, nebudú použité žiadne výzvy

en: use the specified password prompt
sk: použije určenú výzvu na heslo

en: create SELinux security context with specified role
sk: vytvorí bezpečnostný kontext systému SELinux s určenou rolou

en: read password from standard input
sk: bude čítať heslo zo štandardného vstupu

en: create SELinux security context with specified type
sk: vytvorí bezpečnostný kontext systému SELinux s určeným typom

en: in list mode, display privileges for user
sk: v režime výpisu, zobrazí právomoci používateľa

en: display version information and exit
sk: zobrazí informácie o verzii a skončí

en: stop processing command line arguments
sk: zastaví spracovávanie parametrov príkazového riadku

en: unable to open audit system
sk: nie je možné otvoriť systém auditu

en: unable to send audit message
sk: nie je možné odoslať správu auditu

en: unable to fgetfilecon %s
sk: nie je možné vykonať funkciu fgetfilecon na %s

en: unable to restore context for %s
sk: nie je možné obnoviť kontext pre %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
sk: nie je možné otvoriť %s, rozhranie tty nebude mať zmenenú menovku

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
sk: nie je možné získať aktuálny kontext rozhrania tty, rozhranie tty nebude mať zmenenú menovku

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
sk: nie je možné získať nový kontext tty, rozhranie tty nebude mať zmenenú menovku

en: unable to set new tty context
sk: nie je možné nastaviť nový kontext rozhrania tty

en: you must specify a role for type %s
sk: musíte určiť typ roly pre %s

en: unable to get default type for role %s
sk: nie je možné získať predvolený typ roly %s

en: failed to set new role %s
sk: zlyhalo nastavenie novej roly  %s

en: failed to set new type %s
sk: zlyhalo nastavenie nového typu %s

en: %s is not a valid context
sk: %s nie je platný kontext

en: failed to get old_context
sk: zlyhalo získanie old_context

en: unable to set tty context to %s
sk: nie je možné nastaviť kontext rozhrania tty na %s

en: unable to set exec context to %s
sk: nie je možné nastaviť kontext exec na %s

en: unable to set key creation context to %s
sk: nie je možné nastaviť kontext tvorby kľúča na %s

en: requires at least one argument
sk: vyžaduje aspoň jeden parameter

en: invalid file descriptor number: %s
sk: neplatné číslo popisovača súboru: %s

en: unable to run %s as a login shell
sk: nie je možné spustiť %s ako terminál prihlásenia

en: unable to execute %s
sk: nie je možné vykonať %s

en: resource control limit has been reached
sk: bol dosiahnutý limit ovládania prostriedkov

en: user "%s" is not a member of project "%s"
sk: používateľ „%s“ nie je členom projektu „%s“

en: the invoking task is final
sk: vyvolávajúca úloha je konečná

en: could not join project "%s"
sk: nepodarilo sa vstúpiť do projektu „%s“

en: setproject failed for project "%s"
sk: funkcia setproject zlyhala pre projekt „%s“

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
sk: upozornenie, zlyhalo priradenie ovládania prostriedkov pre projekt „%s“

en: Sudo version %s
sk: Verzia programu sudo %s

en: Configure options: %s
sk: Voľby konfigurácie: %s

en: fatal error, unable to load plugins
sk: závažná chyba, nie je možné načítať zásuvné moduly

en: unable to initialize policy plugin
sk: nie je možné inicializovať zásuvný modul politiky

en: error initializing I/O plugin %s
sk: chyba pri inicializácii vstupno-výstupného zásuvného modulu %s

en: unexpected sudo mode 0x%x
sk: neočakávaný režim sudo 0x%x

en: unable to get group vector
sk: nie je možné získať vektor skupiny

en: unknown uid %u: who are you?
sk: neznámy identifikátor uid %u: kto ste?

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
sk: %s musí byť vlastnený identifikátorom uid %d a musí mať nastavený bit setuid

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
sk: efektívny identifikátor uid nie je %d, je %s na systéme súborov s nastavenou voľbou „nosuid“, alebo na systéme súborov NFS bez právomocí administrátora?

en: unknown login class %s
sk: neznáma trieda prihlásenia %s

en: unable to set user context
sk: nie je možné nastaviť kontext používateľa

en: unable to set process priority
sk: nie je možné nastaviť prioritu procesu

en: unable to change root to %s
sk: nie je možné zmeniť administrátora na %s

en: unable to change directory to %s
sk: nie je možné zmeniť adresár na %s

en: unexpected child termination condition: %d
sk: neočakávaná podmienka prerušenia potomka: %d

en: policy plugin %s is missing the `check_policy' method
sk: zásuvnému modulu politiky %s chýba spôsob „check_policy“

en: policy plugin %s does not support listing privileges
sk: zásuvný modul politiky %s nepodporuje výpis právomocí

en: unable to restore current working directory
sk: nie je možné obnoviť aktuálny pracovný adresár

en: %s: not a regular file
sk: %s: nie je regulárny súbor

en: %s: editing symbolic links is not permitted
sk: %s: upravovanie symbolických odkazov nie je dovolené

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
sk: %s: upravovanie súborov v zapisovateľnom adresári nie je dovolené

en: %s: short write
sk: %s: krátky zápis

en: %s left unmodified
sk: %s zostal nezmenený

en: %s unchanged
sk: %s nezmenený

en: unable to write to %s
sk: nie je možné zapísať do %s

en: contents of edit session left in %s
sk: obsah upravovanej relácie zostal v %s

en: unable to read temporary file
sk: nie je možné čítať dočasný súbor

en: sesh: internal error: odd number of paths
sk: sesh: vnútorná chyba: nepárne čísla ciest

en: sesh: unable to create temporary files
sk: sesh: nie je možné vytvoriť dočasné súbory

en: sesh: unknown error %d
sk: sesh: neznáma chyba %d

en: unable to copy temporary files back to their original location
sk: nie je možné skopírovať dočasné súbory späť do ich pôvodného umiestnenia

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
sk: nie je možné skopírovať niektoré z dočasných súborov späť do ich pôvodného umiestnenia

en: unable to change uid to root (%u)
sk: nie je možné zmeniť identifikátor uid na administrátora (%u)

en: plugin error: missing file list for sudoedit
sk: chyba zásuvného modulu: chýba zoznam súborov pre sudoedit

en: unable to read the clock
sk: nie je možné čítať hodiny

en: unable to set gid to %u
sk: nie je možné nastaviť identifikátor gid na %u

en: unable to set uid to %u
sk: nie je možné nastaviť identifikátor uid na %u

en: unable to run %s
sk: nie je možné spustiť %s

en: unable to save stdin
sk: nie je možné uložiť štandardný vstup stdin

en: unable to restore stdin
sk: nie je možné obnoviť štandardný vstup stdin
