sudo-1.8.17b1 - en to hr translation catalogue (172 entries)

en: 
    Options:
hr: 
    Opcije:

en: %s - edit files as another user
hr: %s - uredi datoteke kao drugi korisnik

en: %s - execute a command as another user
hr: %s - izvrši naredbu kao drugi korisnik

en: %s changed labels
hr: %s je promijenio oznake

en: %s is group writable
hr: %s ima dopuštenje za pisanje svih grupa

en: %s is not a regular file
hr: %s nije obična datoteka

en: %s is not a valid context
hr: %s nije ispravan kontekst

en: %s is owned by uid %u, should be %u
hr: vlasnik %s je uid %u, treba biti %u

en: %s is world writable
hr: %s ima dopuštenje za pisanje svih korisnika

en: %s left unmodified
hr: %s nepromijenjen

en: %s must be only be writable by owner
hr: samo vlasnik smije imati dopuštenje za pisanje %s

en: %s must be owned by uid %d
hr: vlasnik %s mora biti uid %d

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
hr: vlasnik %s mora biti uid %d i mora imati postavljen setuid bit

en: %s unchanged
hr: %s nepromijenjen

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
hr: %s: datoteke u upisivom direktoriju nije dopušteno mijenjati

en: %s: editing symbolic links is not permitted
hr: %s: simboličke veze nije dopušteno mijenjati

en: %s: not a regular file
hr: %s: nije obična datoteka

en: %s: short write
hr: %s: kratko pisanje

en: Configure options: %s
hr: Konfiguracijske opcije: %s

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
hr: Smijete navesti samo jednu od opcija -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v i -V

en: Sudo version %s
hr: Sudo inačica %s

en: Unknown signal
hr: Nepoznat signal

en: close all file descriptors >= num
hr: zatvori sve opisivače datoteka >= num

en: contents of edit session left in %s
hr: sadržaj uređivanja ostavljen u %s

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
hr: ne mogu povezati na zadano skladište resursa za projekt „%s”

en: could not join project "%s"
hr: ne mogu pridružiti projektu „%s”

en: create SELinux security context with specified role
hr: stvori SELinux sigurnosni kontekst s navedenom ulogom

en: create SELinux security context with specified type
hr: stvori SELinux sigurnosni kontekst s navedenom ulogom

en: display help message and exit
hr: prikaži ovu pomoć i iziđi

en: display version information and exit
hr: prikaži informacije o inačici i iziđi

en: edit files instead of running a command
hr: uredi datoteke umjesto pokretanja naredbe

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
hr: efektivni uid nije %d, je li %s na datotečnom sustavu s postavljenom opcijom „nosuid” ili NFS datotečnom sustavu bez administratorskih ovlasti?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
hr: efektivni uid nije %d, je li sudo instaliran uz setuid root?

en: error in %s, line %d while loading plugin `%s'
hr: greška u %s, redak %d pri učitavanju priključka „%s”

en: error in event loop
hr: greška u petlji (događaja)

en: error initializing I/O plugin %s
hr: greška inicijalizacije U/I priključka %s

en: error reading from pipe
hr: greška čitanja iz cjevovoda

en: error reading from signal pipe
hr: greška čitanja iz cjevovoda signala

en: error reading from socketpair
hr: greška čitanja iz para utičnica

en: failed to get old_context
hr: nisam uspio dohvatiti stari kontekst (old_context)

en: failed to set new role %s
hr: nisam uspio postaviti novu ulogu %s

en: failed to set new type %s
hr: nisam uspio postaviti novu vrstu %s

en: fatal error, unable to load plugins
hr: kobna greška, ne mogu učitati priključke

en: ignoring duplicate I/O plugin `%s' in %s, line %d
hr: zanemarujem dvostruki U/I priključak „%s” u %s, redak %d

en: ignoring duplicate policy plugin `%s' in %s, line %d
hr: zanemarujem dvostruki priključak police „%s” u %s, redak %d

en: ignoring policy plugin `%s' in %s, line %d
hr: zanemarujem priključak police „%s” u %s, redak %d

en: in list mode, display privileges for user
hr: pri ispisu, ispiši korisničke ovlasti

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
hr: nekompatibilna glavna inačica police %d (očekujem %d) pronađena u %s

en: internal error, %s overflow
hr: interna greška, %s preljev

en: invalid Path value `%s' in %s, line %u
hr: neispravna lokacija `%s' u %s, redak %u

en: invalid file descriptor number: %s
hr: neispravan broj opisivača datoteke: %s

en: invalid max groups `%s' in %s, line %u
hr: neispravan maksimalni broj grupa „%s” u %s, redak %u

en: invalid value
hr: neispravna vrijednost

en: invalid value for %s `%s' in %s, line %u
hr: neispravna vrijednost za %s `%s' u %s, redak %u

en: invalidate timestamp file
hr: učini datoteku vremenskih oznaka nevažećom

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
hr: lista ovlasti korisnika ili test neke specifične naredbe; dva put za duži format

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
hr: nije naveden program za traženje lozinke, pokušajte postaviti SUDO_ASKPASS

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
hr: ne postoji skladište resursa koje prihvaća zadane poveznice za projekt „%s”

en: no tty present and no askpass program specified
hr: nije prisutan tty i nije naveden program za traženje lozinke

en: non-interactive mode, no prompts are used
hr: neinteraktivni način, neće ispitivati korisnika

en: only a single policy plugin may be specified
hr: možete navesti samo jedan priključak police

en: plugin did not return a command to execute
hr: priključak nije vratio naredbu za izvršiti

en: plugin error: missing file list for sudoedit
hr: greška priključka: nedostaje popis datoteka za sudoedit

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
hr: priključak police %s ne uključuje metodu check_policy

en: policy plugin %s does not support listing privileges
hr: priključak police %s ne podržava ispis ovlasti

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
hr: priključak police %s ne podržava opcije -k/-K

en: policy plugin %s does not support the -v option
hr: priključak police %s ne podržava opciju -v

en: policy plugin %s is missing the `check_policy' method
hr: priključak police %s nema metodu „check_policy”

en: policy plugin failed session initialization
hr: priključak police nije uspio inicijalizirati sjednicu

en: preserve group vector instead of setting to target's
hr: očuvaj grupni vektor umjesto postavljanja na odredišni

en: preserve user environment when running command
hr: očuvaj korisničku okolinu pri izvršavanju naredbe

en: read password from standard input
hr: čitaj lozinku sa standardnog ulaza

en: remove timestamp file completely
hr: potpuno ukloni datoteku vremenskih oznaka

en: requires at least one argument
hr: zahtijeva barem jedan argument

en: resource control limit has been reached
hr: dosegnuta je granica upravljanja resursima

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
hr: pokreni naredbu (ili uredi datoteku) kao navedeni korisnik

en: run command as the specified group name or ID
hr: izvrši naredbu kao navedena grupa ili ID

en: run command in the background
hr: pokreni naredbu u pozadini

en: run command on host (if supported by plugin)
hr: pokreni naredbu na udaljenom sustavu (ako to priključak podržava)

en: run command with the specified BSD login class
hr: pokreni naredbu s navedenim razredom prijave

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
hr: pokreni ljusku prijave kao ciljani korisnik; naredba se također može navesti

en: run shell as the target user; a command may also be specified
hr: pokreni ljusku kao ciljani korisnik; naredba se također može navesti

en: sesh: internal error: odd number of paths
hr: sesh: interna greška: neparan broj putanja

en: sesh: unable to create temporary files
hr: sesh: ne mogu čitati privremenu datoteku

en: sesh: unknown error %d
hr: sesh: nepoznata greška: %d

en: set HOME variable to target user's home dir
hr: postavi HOME varijablu na vlastiti direktorij korisnika

en: setproject failed for project "%s"
hr: setproject nije uspio za projekt „%s”

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
hr: ne postoji navedeno skladište resursa za projekt „%s”

en: stop processing command line arguments
hr: zaustavi obradu argumenata naredbenog retka‫

en: sudoedit is not supported on this platform
hr: sudoedit nije podržan na ovoj platformi

en: the `-A' and `-S' options may not be used together
hr: ne možete koristiti opcije „-A” i „-S” zajedno

en: the `-E' option is not valid in edit mode
hr: opcija „-E” nije ispravna u načinu uređivanja

en: the `-U' option may only be used with the `-l' option
hr: opciju „-U” možete koristiti samo uz opciju „-l”

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
hr: argument za -C mora biti broj veći ili jednak 3

en: the invoking task is final
hr: pozivanje zadatka je konačno

en: unable to add event to queue
hr: unable to add event to queue
    ne mogu dodati događaj u red

en: unable to allocate memory
hr: ne mogu alocirati memoriju

en: unable to allocate pty
hr: ne mogu alocirati pty

en: unable to change directory to %s
hr: ne mogu promijeniti direktorij u %s

en: unable to change root to %s
hr: ne mogu promijeniti korijen u %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
hr: ne mogu promijeniti u runas (pokreni kao) uid (%u, %u)

en: unable to change uid to root (%u)
hr: ne mogu promijeniti uid u root (%u)

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
hr: ne mogu kopirati neke od privremenih datoteka u njihovu originalnu lokaciju

en: unable to copy temporary files back to their original location
hr: ne mogu kopirati privremene datoteke u njihovu originalnu lokaciju

en: unable to create pipe
hr: ne mogu napraviti cjevovod

en: unable to create sockets
hr: ne mogu napraviti utičnice

en: unable to determine enforcing mode.
hr: ne mogu odrediti način provedbe.

en: unable to dup2 stdin
hr: ne mogu izvršiti dup2 stdin

en: unable to execute %s
hr: ne mogu izvršiti %s

en: unable to fgetfilecon %s
hr: ne mogu izvršiti fgetfilecon %s

en: unable to find symbol `%s' in %s
hr: ne mogu pronaći simbol „%s” u %s

en: unable to fork
hr: ne mogu razdvojiti

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
hr: ne mogu dohvatiti trenutni tty kontekst, ne mijenjam oznaku tty

en: unable to get default type for role %s
hr: ne mogu dohvatiti zadanu vrstu za ulogu %s

en: unable to get group vector
hr: ne mogu dohvatiti grupni vektor

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
hr: ne mogu dohvatiti novi tty kontekst, ne mijenjam oznaku tty

en: unable to initialize policy plugin
hr: ne mogu inicijalizirati priključak police

en: unable to load %s: %s
hr: ne mogu učitati %s: %s

en: unable to open %s
hr: ne mogu otvoriti %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
hr: ne mogu otvoriti %s, ne mijenjam oznaku tty

en: unable to open audit system
hr: ne mogu otvoriti sustav revizije

en: unable to open userdb
hr: ne mogu otvoriti korisničku bazu podataka

en: unable to read temporary file
hr: ne mogu čitati privremenu datoteku

en: unable to read the clock
hr: ne mogu čitati vrijeme (clock)

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
hr: ne mogu ukloniti PRIV_PROC_EXEC iz PRIV_LIMIT

en: unable to restore context for %s
hr: ne mogu vratiti kontekst za %s

en: unable to restore current working directory
hr: ne mogu uspostaviti trenutačni radni direktorij

en: unable to restore handler for signal %d
hr: ne mogu iznova posredovati za signal %d

en: unable to restore registry
hr: ne mogu vratiti registar

en: unable to restore stdin
hr: ne mogu vratiti stdin

en: unable to restore tty label
hr: ne mogu vratiti tty oznaku

en: unable to run %s
hr: ne mogu pokrenuti %s

en: unable to run %s as a login shell
hr: ne mogu pokrenuti %s kao prijavnu ljusku

en: unable to save handler for signal %d
hr: ne mogu sačuvati posrednika za signal %d

en: unable to save stdin
hr: ne mogu spremiti stdin

en: unable to send audit message
hr: ne mogu poslati poruku revizije

en: unable to set controlling tty
hr: ne mogu postaviti kontrolni tty

en: unable to set effective gid to runas gid %u
hr: ne mogu postaviti efektivni gid u runas gid %u

en: unable to set exec context to %s
hr: ne mogu postaviti izvršni kontekst u %s

en: unable to set gid to %u
hr: ne mogu postaviti gid u %u

en: unable to set gid to runas gid %u
hr: ne mogu postaviti gid u runas (pokreni kao) gid %u

en: unable to set handler for signal %d
hr: za signal %d ne mogu postaviti posrednika

en: unable to set key creation context to %s
hr: ne mogu postaviti kontekst stvaranja ključa u %s

en: unable to set new tty context
hr: ne mogu postaviti novi tty kontekst

en: unable to set process priority
hr: ne mogu postaviti prioritet procesa

en: unable to set supplementary group IDs
hr: ne mogu postaviti dopunske grupne identifikatore

en: unable to set tty context to %s
hr: ne mogu postaviti tty kontekst za %s

en: unable to set uid to %u
hr: ne mogu postaviti uid u %u

en: unable to set user context
hr: ne mogu postaviti korisnički kontekst

en: unable to stat %s
hr: ne mogu izvršiti stat %s

en: unable to switch to registry "%s" for %s
hr: ne mogu promijeniti u registar „%s” za %s

en: unable to write to %s
hr: ne mogu pisati u %s

en: unexpected child termination condition: %d
hr: neočekivani uvjet završavanja djeteta: %d

en: unexpected reply type on backchannel: %d
hr: neočekivana vrsta odgovora na povratnom kanalu: %d

en: unexpected sudo mode 0x%x
hr: neočekivani sudo mod 0x%x

en: unknown login class %s
hr: nepoznat razred prijave %s

en: unknown policy type %d found in %s
hr: nepoznata vrsta police %d pronađena u %s

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
hr: nepoznati sigurnosni razred „chr_file“, ne mijenjam oznaku tty

en: unknown uid %u: who are you?
hr: nepoznat uid %u: tko ste vi?

en: unsupported group source `%s' in %s, line %u
hr: nepodržan izvor grupe „%s” u %s, redak %u

en: update user's timestamp without running a command
hr: ažuriraj korisničku vremensku oznaku bez pokretanja naredbe

en: use a helper program for password prompting
hr: koristi pomoćni program za unos lozinke

en: use specified BSD authentication type
hr: upotrijebi naveden BSD-ov način autorizacije

en: use the specified password prompt
hr: koristi navedeno traženje lozinke

en: user "%s" is not a member of project "%s"
hr: korisnik „%s” nije član projekta „%s”

en: value too large
hr: veličina je prevelika

en: value too small
hr: veličina je premala

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
hr: upozorenje, zadatak upravljanja resursima nije uspio za projekt „%s”

en: you may not specify both the `-i' and `-E' options
hr: ne možete navesti opcije „-i” i „-E” zajedno

en: you may not specify both the `-i' and `-s' options
hr: ne možete navesti opcije „-i” i „-s” zajedno

en: you may not specify environment variables in edit mode
hr: ne možete navesti varijable okoline u načinu uređivanja

en: you must specify a role for type %s
hr: morate navesti ulogu za vrstu %s
