grep 2.4f - en to et translation catalogue (42 entries)

en: Memory exhausted
et: Mälu on otsas

en: Unfinished \ escape
et: Lõpetamata \ paojada

note: Cases: {M} - exact count {M,} - minimum count, maximum is infinity {M,N} - M through N
en: unfinished repeat count
et: lõpetamata korduste arv

en: malformed repeat count
et: vigane korduste arv

en: Unbalanced [
et: Balanseerimata [

en: Unbalanced (
et: Balanseerimata (

en: No syntax specified
et: Süntaksit pole määratud

en: Unbalanced )
et: Balanseerimata )

en: out of memory
et: mälu on otsas

en: %s: option `%s' is ambiguous
et: %s: võti `%s' on segane

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
et: %s: võti `--%s' ei luba argumenti

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
et: %s: võti `%c%s' ei luba argumenti

en: %s: option `%s' requires an argument
et: %s: võti `%s' nõuab argumenti

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
et: %s: tundmatu võti `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
et: %s: tundmatu võti `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
et: %s: lubamatu võti -- %c

en: %s: invalid option -- %c
et: %s: vigane võti -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
et: %s: võti nõuab argumenti -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
et: %s: võti `-W %s' on segane

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
et: %s: võti `-W %s' ei luba argumenti

en: memory exhausted
et: mälu on otsas

en: writing output
et: kirjutan väljundit

en: Binary file %s matches
et: Kahendfail %s sobib

en: (standard input)
et: (standardsisend)

en: %s: warning: %s: %s
et: %s: hoiatus: %s: %s

en: recursive directory loop
et: rekursiivne kataloogipuu tsükkel

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
et: Kasuta: %s [VÕTI]... MUSTER [FAIL] ...

en: Try `%s --help' for more information.
et: Lisainfo saamiseks proovige võtit `%s --help'.

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE] ...
et: Kasuta: %s [VÕTI]... MUSTER [FAIL] ...

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
    Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Regexp selection and interpretation:
et: Otsi MUSTRIT igast FAIList või standardsisendist.
    Näiteks: %s -i 'tere kõik' menu.h main.c
    
    Regulaaravaldise valik ja interpreteerimine:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERN is an extended regular expression
      -F, --fixed-strings       PATTERN is a set of newline-separated strings
      -G, --basic-regexp        PATTERN is a basic regular expression
et:   -E, --extended-regexp     MUSTER on laiendatud regulaaravaldis
      -F, --fixed-strings       MUSTER on hulk reavahetustega eraldatud sõnesid
      -G, --basic-regexp        MUSTER on lihtne regulaaravaldis

en:   -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN as a regular expression
      -f, --file=FILE           obtain PATTERN from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
et:   -e, --regexp=MUSTER       kasuta regulaaravaldisena
      -f, --file=FAIL           loe MUSTER failist FAIL
      -i, --ignore-case         ignoreeri suur- ja väiketähtede erinevusi
      -w, --word-regexp         kasuta MUSTRIT sõnade leidmiseks
      -x, --line-regexp         kasuta MUSTRIT ridade leidmiseks
      -z, --null-data           andmerida lõppeb baidil 0, mitte reavahetusel

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             print version information and exit
          --help                display this help and exit
          --mmap                use memory-mapped input if possible
et: 
    Muud:
      -s, --no-messages         blokeeri veateated
      -v, --invert-match        vali mitte-sobivad read
      -V, --version             esita versiooniinfo ja lõpeta töö
          --help                esita see abiinfo ja lõpeta töö
          --mmap                kasuta kui võimalik sisendi mällu laadimist

en: 
    Output control:
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
      -H, --with-filename       print the filename for each match
      -h, --no-filename         suppress the prefixing filename on output
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'.
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
      -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'.
      -r, --recursive           equivalent to --directories=recurse.
      -L, --files-without-match only print FILE names containing no match
      -l, --files-with-matches  only print FILE names containing matches
      -c, --count               only print a count of matching lines per FILE
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
et: 
    Väljundi kontroll:
      -b, --byte-offset         trüki baidi aadress väljundreale
      -n, --line-number         trüki rea number väljundreale
      -H, --with-filename       trüki iga leiu failinimi
      -h, --no-filename         keela väljundis prefiks failinimi
      -q, --quiet, --silent     keela kogu normaalne väljund
          --binary-files=TÜÜP   eeldab kahendfailide TÜÜPi
                                TÜÜP on 'binary', 'text' või 'without-match'.
      -a, --text                sama kui --binary-files=text
      -I                        sama kui --binary-files=without-match
      -d, --directories=TEGEVUS kuidas käsitleda katalooge
                                TEGEVUS on 'read', 'recurse' või 'skip'.
      -r, --recursive           sama kui --directories=recurse.
      -L, --files-without-match trüki ainult failinimed, kus mustrit ei leitud
      -l, --files-with-matches  trüki ainult failinimed, kus muster leiti
      -c, --count               trüki ainult leitud ridade arv faili kaupa
      -Z, --null                trüki peale filinime 0 bait

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context[=NUM]       print NUM (default 2) lines of output context
                                unless overridden by -A or -B
      -NUM                      same as --context=NUM
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS)
      -u, --unix-byte-offsets   report offsets as if CRs were not there (MSDOS)
    
    `egrep' means `grep -E'.  `fgrep' means `grep -F'.
    With no FILE, or when FILE is -, read standard input.  If less than
    two FILEs given, assume -h.  Exit status is 0 if match, 1 if no match,
    and 2 if trouble.
et: 
    Konteksti kontroll:
      -B, --before-context=NUM  trüki NUM rida eelnevat konteksti
      -A, --after-context=NUM   trüki NUM rida järgnevat konteksti
      -C, --context[=NUM]       trüki NUM (vaikimisi 2) rida väljund konteksti
                                kui ei ole kasutatud võtmeid -A või -B
      -NUM                      sama kui --context=NUM
      -U, --binary              ära eemalda rea lõpust CR sümboleid (MSDOS)
      -u, --unix-byte-offsets   teata aadressid CR sümboleid arvestamata (MSDOS)
    
    `egrep' tähendab `grep -E'.  `fgrep' tähendab `grep -F'.
    Kui FAIL pole antud või kui FAIL väärtus on -, loeb standardsisendit. Kui on
    antud vähem, kui kaks faili, eeldatakse võtit -h. Kui muster leitakse,
    lõpetab programm töö staatusega 0, kui ei leita, siis staatusega 1 ja
    kui oli mingi muu probleem, siis staatusega 2.

en: 
    Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
et: 
    Teatage palun vigadest aadressil <bug-gnu-utils@gnu.org>.

en: conflicting matchers specified
et: määrati konfliktsed otsijad

en: invalid context length argument
et: vigane konteksti pikkuse argument

en: unknown directories method
et: tundmatu kataloogide meetod

en: unknown binary-files type
et: tundmatu kahendfailide tüüp

en: Copyright 1988, 1992-1999, 2000 Free Software Foundation, Inc.
et: Autoriõigus 1988, 1992-1999, 2000 Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
et: See on vaba tarkvara; kopeerimistingimused leiate lähtetekstidest. Garantii
    PUUDUB; ka müügiks või mingil eesmärgil kasutamiseks, vastavalt seadustega
    lubatud piiridele.
