tar 1.14.90 - en to nl translation catalogue (321 entries)

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s voor %s

en: ambiguous argument %s for %s
nl: dubbelzinnig argument %s voor %s

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie `%s' is dubbelzinnig

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie `%s' vereist een argument

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: optie niet herkend `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: optie `%c%s' niet herkend

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie`-W %s' is dubbelzinnig

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie`-W %s' staat geen argument toe

en: block size
nl: blokgrootte

en: `
nl: ‘

en: '
nl: ’

en: exec/tcp: Service not available
nl: exec/tcp: Dienst niet beschikbaar

en: stdin
nl: standaard invoer

en: stdout
nl: standaard uitvoer

en: Cannot execute remote shell
nl: Kan externe shell niet uitvoeren

en: Report bugs to %s.
nl: Rapporteer fouten aan %s,
    en fouten in de vertaling aan <vertaling@nl.linux.org>.

en: rmtd: Cannot allocate buffer space
nl: rmtd: Kan bufferruimte niet toewijzen

en: Cannot allocate buffer space
nl: Kan bufferruimte niet toewijzen

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Probeer `%s --help' voor meer informatie.

en: Usage: %s [OPTION]
    Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process.
    
      --version  Output version info.
      --help  Output this help.
nl: Gebruik: %s [OPTIE]
    Een tape veranderen, en opdrachten accepteren van een ander proces.
    
      --version  Versie-informatie weergeven.
      --help  Deze hulp weergeven.

en: 
    Report bugs to <%s>.
nl: 
    Rapporteer fouten aan <%s>,
    en fouten in de vertaling aan <vertaling@nl.linux.org>.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
nl: Dit programma komt ZONDER GARANTIE, voor zover de wet dat toestaat.
    U mag het verspreiden onder de voorwaarden van de GNU General Public
    License; zie het bestand genaamd COPYING voor details.

en: Seek offset out of range
nl: Zoekpositie buiten bereik

en: Seek direction out of range
nl: Zoekrichting buiten bereik

en: rmtd: Premature eof
nl: rmtd: Vroegtijdig einde-bestand

en: Premature end of file
nl: Vroegtijdig einde-bestand

en: rmtd: Garbage command %c
nl: rmtd: Troepopdracht %c

en: Garbage command
nl: Troepopdracht

en: Total bytes written: %s (%s, %s/s)
nl: Totaal aantal bytes geschreven: %s (%s, %s/s)

en: (pipe)
nl: (pijp)

en: Invalid value for record_size
nl: Ongeldige waarde voor record_size

en: No archive name given
nl: Geen archiefnaam opgegeven

en: Cannot verify stdin/stdout archive
nl: Kan standaard in/uitvoer archieven niet verifiëren

en: Archive not labeled to match %s
nl: Archief niet aangegeven als overeenkomend met %s

en: Volume %s does not match %s
nl: Deel %s komt niet overeen met %s

en: Write checkpoint %d
nl: Controlepunt %d geschreven

en: %s: file name too long to be stored in a GNU multivolume header
nl: %s: bestandsnaam is te lang om opgeslagen te worden in een GNU-meerdelen kop

en: At beginning of tape, quitting now
nl: Aan begin van tape, afsluiten

en: Too many errors, quitting
nl: Teveel fouten, afsluiten

en: Read %s bytes from %s
nl: Gelezen %s bytes van %s

en: Read checkpoint %d
nl: Controlepunt %d gelezen

en: Reading %s
nl: Bezig met lezen %s

en: WARNING: No volume header
nl: WAARSCHUWING: Deel heeft geen kop

en: %s is not continued on this volume
nl: %s gaat niet verder in dit deel

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
nl: %s heeft een verkeerde grootte (%s != %s + %s)

en: This volume is out of sequence
nl: Dit deel valt buiten de reeks

en: rmtlseek not stopped at a record boundary
nl: rmtlseek niet gestopt op een recordgrens

en: %s: contains invalid volume number
nl: %s: bevat ongeldig deelnummer

en: Volume number overflow
nl: Deelnummer overloop

en: `%s' command failed
nl: `%s' opdracht mislukt

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
nl: Bereid deel #%d voor %s voor en druk op enter:

en: EOF where user reply was expected
nl: einde-bestand terwijl gebruikersinvoer werd verwacht

en: WARNING: Archive is incomplete
nl: WAARSCHUWING: Archief is onvolledig

en:  n [name]   Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q          Abort tar
     !          Spawn a subshell
     ?          Print this list
nl:  n [naam]   Een nieuwe bestandsnaam opgeven voor het/de volgende (en opvolgende) deel/delen
     q          Tar afbreken
     !          Een deelshell voortbrengen
     ?          Deze lijst weergeven

en: No new volume; exiting.
nl: Geen nieuw deel; afsluiten.

en: Contents differ
nl: Inhouden verschillen

en: Unexpected EOF in archive
nl: Onverwacht einde-bestand in archief

en: Verify
nl: Controleren

en: %s: Unknown file type '%c', diffed as normal file
nl: %s: Onbekende bestandssoort '%c', ge-diff-d als gewoon bestand

en: File type differs
nl: Bestandssoorten verschillen

en: Mode differs
nl: Modus verschilt

en: Uid differs
nl: UID verschilt

en: Gid differs
nl: GID verschilt

en: Mod time differs
nl: Wijzigingstijd verschilt

en: Size differs
nl: Grootte verschilt

en: Not linked to %s
nl: Niet gekoppeld aan %s

en: Symlink differs
nl: Symbolische koppeling verschilt

en: Device number differs
nl: Apparaatnummer verschilt

en: Archive contains file names with leading prefixes removed.
nl: Archief bevat bestandsnamen waarvan de voorvoegsels zijn verwijderd.

en: Generating negative octal headers
nl: Negatieve octale koppen worden gegenereerd

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
nl: waarde %s buiten %s bereik %s..%s; wordt vervangen met %s

en: value %s out of %s range %s..%s
nl: waarde %s buiten %s bereik %s..%s

en: %s: file name is too long (max %d); not dumped
nl: %s: bestandsnaam is te lang (max %d); niet gedumpt

en: %s: file name is too long (cannot be split); not dumped
nl: %s: bestandsnaam is te lang (kan niet worden gesplitst); niet gedumpt

en: %s: link name is too long; not dumped
nl: %s: koppelingsnaam is te lang; niet gedumpt

en: %s: file changed as we read it
nl: %s: bestand gewijzigd terwijl we het lazen

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
nl: %s: bestand is op een ander bestandssysteem; niet gedumpt

en: %s: Unknown file type; file ignored
nl: %s: Onbekende bestandssoort; bestand genegeerd

en: Missing links to '%s'.
nl: Ontbrekende koppelingen naar `%s'.

en: %s: file is unchanged; not dumped
nl: %s: bestand is ongewijzigd; niet gedumpt

en: %s: file is the archive; not dumped
nl: %s: bestand is het archief; niet gedumpt

en: %s: File removed before we read it
nl: %s: Bestand verwijderd voordat we het gelezen hebben

en: %s: socket ignored
nl: %s: socket genegeerd

en: %s: door ignored
nl: %s: deur genegeerd

en: This does not look like a tar archive
nl: Dit ziet er niet uit als een tar-archief

en: Skipping to next header
nl: Overslaan tot volgende kop

en: Deleting non-header from archive
nl: Niet-kop uit archief verwijderd

en: %s: implausibly old time stamp %s
nl: %s: onwaarschijnlijk oude tijdsstempel %s

en: %s: time stamp %s is %lu s in the future
nl: %s: tijdsstempel %s is %lu s in de toekomst

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
nl: %s: Onverwachte inconsistentie bij maken van map

en: Current `%s' is newer
nl: Huidige `%s' is nieuwer

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
nl: %s: Map hernoemd voordat zijn status kon worden uitgepakt

en: %s: Was unable to backup this file
nl: %s: Niet in staat om reservekopie te maken van bestand

en: Extracting contiguous files as regular files
nl: Aansluitende bestanden worden uitgepakt als gewone bestanden

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
nl: Bezig met proberen om symbolische koppelingen als harde koppelingen uit te pakken

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
nl: %s: Kan niet uitpakken -- bestand gaat door in een ander deel

en: Visible long name error
nl: Zichtbare lange naam fout

en: %s: Unknown file type '%c', extracted as normal file
nl: %s: Onbekende bestandssoort '%c', uitgepakt als gewoon bestand

en: Error is not recoverable: exiting now
nl: Fout is niet herstelbaar: er wordt nu afgesloten

en: memory exhausted
nl: geheugen uitgeput

en: %s: Directory has been renamed
nl: %s: Map is hernoemd

en: %s: Directory is new
nl: %s: Map is nieuw

en: Invalid time stamp
nl: Ongeldige tijdsstempel

en: Time stamp out of range
nl: Tijdsstempel buiten bereik

en: Invalid device number
nl: Ongeldig apparaatnummer

en: Device number out of range
nl: Apparaatnummer buiten bereik

en: Invalid inode number
nl: Ongeldig inode-nummer

en: Inode number out of range
nl: Inode-nummer buiten bereik

en: %s: Deleting %s
nl: %s: Bezig met verwijderen %s

en: %s: Cannot remove
nl: %s: Kan niet verwijderen

en: %s: Omitting
nl: %s: Overgeslagen

en: block %s: ** Block of NULs **
nl: blok %s: ** Blok van NULlen **

en: A lone zero block at %s
nl: Een enkel nul-blok op %s

en: block %s: ** End of File **
nl: blok %s: ** Einde-bestand **

en: block %s:
nl: blok %s:

en: Blanks in header where numeric %s value expected
nl: Lege ruimte in kop waar numerieke %s waarde werd verwacht

en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
nl: Archief octaalwaarde %.*s is buiten bereik %s; 2-complement wordt aangenomen

en: Archive octal value %.*s is out of %s range
nl: Archief octaalwaarde %.*s is buiten bereik %s

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
nl: Archief bevat achterhaald-wordende grondtal-64 koppen

en: Archive signed base-64 string %s is out of %s range
nl: Archief grondtal-64-met-teken tekenreeks %s is buiten bereik %s

en: Archive base-256 value is out of %s range
nl: Archief grondtal-256 waarde is buiten bereik %s

en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
nl: Archief bevat %.*s waar numerieke %s waarde werd verwacht

en: Archive value %s is out of %s range %s.%s
nl: Archiefwaarde %s is buiten bereik %s %s.%s

en: Visible longname error
nl: Zichtbare lange naam fout

en:  link to %s
nl:  koppelen aan %s

en:  unknown file type %s
nl:  onbekende bestandssoort %s

en: --Long Link--
nl: --Lange koppeling--

en: --Long Name--
nl: --Lange naam--

en: --Volume Header--
nl: --Deelkop--

en: --Continued at byte %s--
nl: --Verder bij byte %s--

en: --Mangled file names--
nl: --Gemangelde bestandsnamen--

en: Creating directory:
nl: Bezig met maken map:

en: Unexpected EOF in mangled names
nl: Onverwacht bestandseinde in gemangelde namen

en: %s: Cannot rename to %s
nl: %s: Kan niet hernoemen tot %s

en: Renamed %s to %s
nl: %s hernoemd tot %s

en: %s: Cannot symlink to %s
nl: %s: Kan niet symbolisch koppelen aan %s

en: Symlinked %s to %s
nl: %s symbolisch gekoppeld aan %s

en: Unknown demangling command %s
nl: Onbekende ontmangelopdracht %s

en: Renaming %s to %s
nl: Bezig met hernoemen %s tot %s

en: Renaming %s back to %s
nl: Bezig met hernoemen %s terug naar %s

en: Cannot save working directory
nl: Kan werkmap niet opslaan

en: Cannot change working directory
nl: Kan werkmap niet wijzigen

en: %s: Cannot %s
nl: %s: Kan niet %s

en: %s: Warning: Cannot %s
nl: %s: Waarschuwing: Kan niet %s

en: %s: Cannot change mode to %s
nl: %s: Kan modus niet wijzigen tot %s

en: %s: Cannot change ownership to uid %lu, gid %lu
nl: %s: Kan eigenaarschap niet veranderen tot UID %lu, GID %lu

en: %s: Cannot hard link to %s
nl: %s: Kan niet hard koppelen aan %s

en: %s: Cannot seek to %s
nl: %s: Kan niet zoeken tot %s

en: %s: Warning: Cannot seek to %s
nl: %s: Waarschuwing: Kan niet zoeken tot %s

en: %s: Cannot create symlink to %s
nl: %s: Kan geen symbolische koppeling maken naar %s

en: child process
nl: kindproces

en: interprocess channel
nl: interproces kanaal

en: Missing file name after -C
nl: Ontbrekende bestandsnaam na -C

en: %s: Not found in archive
nl: %s: Niet gevonden in archief

en: %s: Required occurrence not found in archive
nl: %s: Vereiste overeenkomst niet gevonden in archief

en: Removing leading `%s' from member names
nl: Leidende `%s' uit lidnamen verwijderd

en: Removing leading `%s' from hard link targets
nl: Leidende `%s' uit harde-koppeling doelen verwijderd

en: Substituting `.' for empty member name
nl: Vervangen `.' voor lege lidnaam

en: Substituting `.' for empty hard link target
nl: Vervangen `.' voor leeg harde-koppeling doel

en: Options `-%s' and `-%s' both want standard input
nl: Opties `-%s' en `-%s' willen beide standaard invoer

en: %s: Invalid archive format
nl: %s: Ongeldig archiefformaat

en: GNU features wanted on incompatible archive format
nl: GNU functies gewenst bij incompatibel archiefformaat

en: GNU `tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and can restore individual files from the archive.
    
    Examples:
      tar -cf archive.tar foo bar  # Create archive.tar from files foo and bar.
      tar -tvf archive.tar         # List all files in archive.tar verbosely.
      tar -xf archive.tar          # Extract all files from archive.tar.
    
    The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
nl: GNU `tar' slaat veel bestanden samen op een enkele tape of in een enkel schijfarchief op, en kan individuele bestanden uit het archief herstellen.
    
    Voorbeelden:
      tar -cf archive.tar foo bar  # Maak archive.tar van bestanden foo en bar.
      tar -tvf archive.tar         # Alle bestanden in archive.tar opsommen.
      tar -xf archive.tar          # Alle bestanden van archive.tar uitpakken.
    
    Het reservekopie-voorvoegsel is `~', tenzij ingesteld met --suffix of SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    Het versiebeheer kan worden ingesteld met --backup of VERSION_CONTROL; waarden zijn:
    
      t, numbered     genummerde reservekopieen maken
      nil, existing   genummerd als ze bestaan, anders simpel
      never, simple   altijd simpele reservekopieen maken

en: list the contents of an archive
nl: de inhoud van een archief opsommen

en: extract files from an archive
nl: bestanden uit een archief uitpakken

en: create a new archive
nl: een nieuw archief maken

en: find differences between archive and file system
nl: verschillen tussen archief en bestandssyteem vinden

en: append files to the end of an archive
nl: bestanden aan het eind van een archief bijvoegen

en: only append files newer than copy in archive
nl: alleen toevoegen bijvoegen die nieuwer zijn dan hun versie in het archief

en: append tar files to an archive
nl: tar-bestanden aan een archief toevoegen

en: delete from the archive (not on mag tapes!)
nl: verwijderen uit het archief (niet op magnetische tapes!)

en: attempt to verify the archive after writing it
nl: het archief proberen te verifiëren na het schrijven

en: remove files after adding them to the archive
nl: bestanden verwijderen na ze toegevoegd te hebben aan het archief

en: don't replace existing files when extracting
nl: bestaande bestanden niet vervangen bij uitpakken

en: don't replace existing files that are newer than their archive copies
nl: bestaande bestanden die nieuwer zijn dan die in het archief niet vervangen

en: overwrite existing files when extracting
nl: bestaande bestanden overschrijven bij uitpakken

en: remove each file prior to extracting over it
nl: elk bestand verwijderen alvorens er overheen uit te pakken

en: empty hierarchies prior to extracting directory
nl: hiërarchieen legen alvorens naar de map uit te pakken

en: extract files to standard output
nl: bestanden uitpakken naar standaard uitvoer

en: FILE
nl: BESTAND

en: do not exit with nonzero on unreadable files
nl: niet afsluiten met niet-nul bij onleesbare bestanden

en: NUMBER
nl: GETAL

en: Archive is seekable
nl: Archief is zoekbaar

en: NAME
nl: NAAM

en: force NAME as owner for added files
nl: NAAM forceren als eigenaar van toegevoegde bestanden

en: force NAME as group for added files
nl: NAAM forceren als groep voor toegevoegde bestanden

en: CHANGES
nl: WIJZIGINGEN

en: force (symbolic) mode CHANGES for added files
nl: (symbolische) modus WIJZIGINGEN forceren voor toegevoegde bestanden

en: don't change access times on dumped files
nl: toegangstijden niet wijzigen voor gedumpte bestanden

en: don't extract file modified time
nl: bestandswijzigingstijd niet uitpakken

en: try extracting files with the same ownership
nl: bestanden proberen uit te pakken met gelijk eigenaarschap

en: extract files as yourself
nl: bestanden uitpakken als uzelf

en: always use numbers for user/group names
nl: altijd getallen gebruiken voor gebruikers/groepsnamen

en: extract permissions information
nl: toegangsrechteninformatie uitpakken

en: do not extract permissions information
nl: toegangsrechteninformatie niet uitpakken

en: sort names to extract to match archive
nl: uit te pakken namen sorteren zodat ze overeenkomen met het archief

en: same as both -p and -s
nl: hetzelfde als -p en -s

en: ARCHIVE
nl: ARCHIEF

en: use archive file or device ARCHIVE
nl: archiefbestand of apparaat ARCHIEF gebruiken

en: archive file is local even if has a colon
nl: archiefbestand is lokaal, zelfs als het een dubbele punt bevat

en: COMMAND
nl: OPDRACHT

en: specify drive and density
nl: schijf en dichtheid opgeven

en: create/list/extract multi-volume archive
nl: meerdelig archief maken/opsommen/uitpakken

en: change tape after writing NUMBER x 1024 bytes
nl: tape wisselen na schrijven van GETAL x 1024 bytes

en: run script at end of each tape (implies -M)
nl: script uitvoeren aan einde van elke tape (impliceert -M)

en: Device blocking:
nl: Apparaatblokkering:

en: BLOCKS
nl: BLOKKEN

en: BLOCKS x 512 bytes per record
nl: BLOKKEN x 512 bytes per record

en: SIZE bytes per record, multiple of 512
nl: GROOTTE bytes per record, veelvoud van 512

en: ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
nl: nul-blokken in archief negeren (betekent einde-bestand)

en: reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
nl: opnieuw blokkeren tijdens het lezen (voor 4.2BSD pijpen)

en: Archive format selection:
nl: Archiefformaat keuze:

en: FORMAT
nl: FORMAAT

en: create archive of the given format.
nl: een archief maken in het gekozen formaat.

en: FORMAT is one of the following:
nl: FORMAAT is een van de volgende:

en: same as --format=v7
nl: hetzelfde als --format=v7

en: same as --format=posix
nl: hetzelfde als --format=posix

en: keyword[[:]=value][,keyword[[:]=value], ...]
nl: sleutelwoord[[:]=waarde][,sleutelwoord[[:]=waarde], ...]

en: TEXT
nl: TEKST

en: filter the archive through bzip2
nl: het archief door bzip2 filteren

en: filter the archive through gzip
nl: het archief filteren door gzip

en: filter the archive through compress
nl: het archief filteren door compress

en: filter through PROG (must accept -d)
nl: filteren door PROG (moet -d accepteren)

en: Local file selection:
nl: Lokale bestandskeuze:

en: DIR
nl: MAP

en: change to directory DIR
nl: gaan naar MAP

en: FILE-OF-NAMES
nl: BESTAND-MET-NAMEN

en: get names to extract or create from file NAME
nl: namen voor uitpakken of maken opvragen uit bestand NAAM

en: PATTERN
nl: PATROON

en: exclude files, given as a PATTERN
nl: bestanden uitsluiten, gegeven als een PATROON

en: exclude patterns listed in FILE
nl: patronen uitsluiten opgesomd in BESTAND

en: exclusion ignores case
nl: uitsluiting is niet hoofdlettergevoelig

en: exclude patterns match file name start
nl: uitsluitpatronen komen overeen met begin bestandsnaam

en: exclude patterns match after any / (default)
nl: uitsluitpatronen komen overeen met alles na elke / (standaard)

en: exclusion is case sensitive (default)
nl: uitsluiting is hoofdlettergevoelig (standaard)

en: exclude patterns are plain strings
nl: uitsluitpatronen zijn gewone tekenreeksen

en: exclude pattern wildcards do not match '/'
nl: uitsluitpatroonjokertekens komen niet overeen met '/'

en: avoid descending automatically in directories
nl: automatisch afdalen in mappen vermijden

en: stay in local file system when creating archive
nl: in lokale bestandssysteem blijven bij maken van archief

en: recurse into directories (default)
nl: recursief in mappen afdalen (standaard)

en: don't strip leading `/'s from file names
nl: leidende `/' niet uit bestandsnamen verwijderen

en: MEMBER-NAME
nl: LIDNAAM

en: begin at member MEMBER-NAME in the archive
nl: beginnen bij lid LIDNAAM in het archief

en: strip NUMBER leading components from file names
nl: AANTAL leidende componenten verwijderen uit bestandsnamen

en: DATE-OR-FILE
nl: DATUM-OF-BESTAND

en: only store files newer than DATE-OR-FILE
nl: alleen bestanden opslaan nieuwer dan DATUM-OF-BESTAND

en: DATE
nl: DATUM

en: compare date and time when data changed only
nl: alleen bij veranderde gegevens datum en tijd vergelijken

en: same as -N
nl: hetzelfde als -N

en: CONTROL
nl: VERSIEBEHEER

en: backup before removal, choose version CONTROL
nl: reservekopie maken voor verwijderen, VERSIEBEHEER kiezen

en: STRING
nl: TEKENREEKS

en: exclude patterns use wildcards (default)
nl: uitsluitpatronen gebruiken jokertekens (standaard)

en: exclude pattern wildcards match '/' (default)
nl: uitsluitpatroonjokertekens komen overeen met '/' (standaard)

en: Informative output:
nl: Informatieve uitvoer:

en: verbosely list files processed
nl: breedsprakig alle verwerkte bestanden opsommen

en: display progress messages every 10th record
nl: voortgangsberichten weergeven voor elk 10e record

en: print total bytes written while creating archive
nl: totaal aantal geschreven bytes weergeven bij maken van archief

en: print file modification dates in UTC
nl: bestandswijzigingsdata weergeven in UTC

en: send verbose output to FILE
nl: breedsprakige uitvoer sturen naar BESTAND

en: show block number within archive with each message
nl: blokgetal binnen archief weergeven bij elk bericht

en: ask for confirmation for every action
nl: bij elke actie om toestemming vragen

en: Show tar defaults
nl: Standaardinstellingen van tar weergeven

en: When listing or extracting, list each directory that does not match search criteria
nl: Bij opsommen of uitpakken, elke map opsommen die niet aan zoekcriteria voldoet

en: Compatibility options:
nl: Compatibiliteitsopties:

en: when creating, same as --old-archive. When extracting, same as --no-same-owner
nl: bij aanmaken, hetzelfde als --old-archive. Bij uitpakken, hetzelfde als --no-same-owner

en: Other options:
nl: Andere opties:

en: Give this help list
nl: Deze hulp weergeven

en: Give a short usage message
nl: Een kort gebruiksbericht weergeven

en: Print license and exit
nl: Licentie weergeven en afsluiten

en: Print program version
nl: Programmaversie weergeven

en: You may not specify more than one `-Acdtrux' option
nl: U kunt niet meer dan één `-Acdtrux' optie opgeven

en: Conflicting compression options
nl: Conflicterende inpak-opties

en: Based on the work of John Gilmore and Jay Fenlason. See AUTHORS
    for complete list of authors.
nl: Gebaseerd op het werk van John Gilmore en Jay Fenlason. Vertaling van
    Elros Cyriatan. Zie AUTHORS voor een volledige lijst van auteurs.

en:    GNU tar is free software; you can redistribute it and/or modify
       it under the terms of the GNU General Public License as published by
       the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
       (at your option) any later version.
    
       GNU tar is distributed in the hope that it will be useful,
       but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
       MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
       GNU General Public License for more details.
    
       You should have received a copy of the GNU General Public License
       along with GNU tar; if not, write to the Free Software
       Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307  USA
nl:    GNU tar is vrije software; u kunt het verspreiden en/of wijzigen onder
       de voorwaarden van de GNU General Public License zoals uitgegeven
       door de Free Software Foundation; ofwel versie 2 van de Licentie, ofwel
       een nieuwere versie (aan u de keuze).
    
       GNU tar wordt verspreid met de hoop dat het nuttig zal zijn, maar
       ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de geïmpliceerde garantie van
       VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.  Zie
       de GNU General Public License voor details.
    
       U moet bij GNU tar een versie van de GNU General Public License
       gekregen hebben; als dit niet zo is kunt u schrijven aan de Free Software
       Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307  USA

en: Invalid blocking factor
nl: Ongeldige blokkerende factor

en: Warning: the -I option is not supported; perhaps you meant -j or -T?
nl: Waarschuwing: de -l optie wordt niet ondersteund; bedoelt u misschien -j of -T?

en: Invalid tape length
nl: Ongeldige tape-lengte

en: More than one threshold date
nl: Meerdere drempeldata

en: Date file not found
nl: Datumbestand niet gevonden

en: Substituting %s for unknown date format %s
nl: %s wordt vervangen voor onbekend datumformaat %s

en: Warning: the -y option is not supported; perhaps you meant -j?
nl: Waarschuwing: de -y optie wordt niet ondersteund; bedoelt u misschien -j?

en: %s: Invalid group
nl: %s: Ongeldige groep

en: Invalid mode given on option
nl: Ongeldige modus gegeven bij optie

en: Invalid number
nl: Ongeldig nummer

en: Invalid owner
nl: Ongeldige eigenaar

en: Invalid record size
nl: Ongeldige record-grootte

en: Record size must be a multiple of %d.
nl: Record-grootte moet een veelvoud zijn van %d.

en: Invalid number of elements
nl: Ongeldig aantal elementen

en: Malformed density argument: '%s'
nl: Misvormd dichtheidsargument: `%s'

en: Unknown density: '%c'
nl: Onbekende dichtheid: '%c'

en: Options `-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
nl: Opties `-[0-7][lmh]' worden niet ondersteund door *deze* tar

en: 
    *This* tar defaults to:
nl: 
    *Deze* tar heeft deze standaardwaarden:

en: [FILE]...
nl: [BESTAND]...

en: Old option `%c' requires an argument.
nl: Oude optie `%c' vereist een argument.

en: --occurrence is meaningless without a file list
nl: --occurrence betekent niets zonder een bestandenlijst

en: --occurrence cannot be used in the requested operation mode
nl: --occurrence kan niet worden gebruikt in de verzochte werkmodus

en: Multiple archive files require `-M' option
nl: Meerdere archiefbestanden vereisen de `-M' optie

en: Cannot combine --listed-incremental with --newer
nl: Kan --listed-incremental niet met --newer combineren

en: Cannot verify multi-volume archives
nl: Kan meerdelige archieven niet verifiëren

en: Cannot verify compressed archives
nl: Kan ingepakte archieven niet verifiëren

en: Cannot use multi-volume compressed archives
nl: Kan geen meerdelige ingepakte archieven gebruiken

en: Cannot update compressed archives
nl: Kan ingepakte archieven niet bijwerken

en: --pax-option can be used only on POSIX archives
nl: --pax-optie kan alleen worden gebruikt bij POSIX-archieven

en: Cowardly refusing to create an empty archive
nl: Een leeg archief durf ik niet te schrijven

en: Options `-Aru' are incompatible with `-f -'
nl: Opties `-Aru' kunnen niet samen met `-f -'

en: You must specify one of the `-Acdtrux' options
nl: U moet een van de opties `-Acdtrux' opgeven

en: Error in writing to standard output
nl: Fout bij schrijven naar standaard uitvoer

en: Error exit delayed from previous errors
nl: Afsluitcode uitgesteld na eerdere fouten

en: Keyword %s is unknown or not yet imlemented
nl: Sleutelwoord %s is onbekend of nog niet geïmplementeerd

en: Pattern %s cannot be used
nl: Patroon %s kan niet worden gebruikt

en: Keyword %s cannot be overridden
nl: Sleutelwoord %s kan niet worden genegeerd

en: Malformed extended header: missing whitespace after the length
nl: Misvormde uitgebreide kop: ontbrekende witruimte na de lengte

en: Malformed extended header: missing equal sign
nl: Misvormde uitgebreide kop: ontbrekend is-gelijk teken
