tar 1.12 - en to sl translation catalogue (204 entries)

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

note: If XALLOC_FAIL_FUNC is NULL, or does return, display this message before exiting when memory is exhausted.  Goes through gettext.
en: Memory exhausted
sl: Zmanjkalo pomnilnika

en: Total bytes written:
sl: Skupno zapisanih zlogov:

en: Cannot close file #%d
sl: Ni mogoče zapreti datoteke #%d

en: Cannot close descriptor %d
sl: Ni mogoče zapreti deskriptorja %d

en: Cannot properly duplicate %s
sl: Ni mogoče pravilno podvojiti %s

en: Cannot use compressed or remote archives
sl: Ni mogoče uporabiti stisnjenih ali ne-lokalnih arhivov

en: Cannot open pipe
sl: Ni mogoče odpreti cevi

en: Cannot fork
sl: Vejitev ni možna

note: The new born child tar is here!
en: tar (child)
sl: tar (naslednik)

en: (child) Pipe to stdin
sl: (naslednik) cev na stdin

en: Cannot open archive %s
sl: Ni mogoče odpreti arhiva %s

en: Archive to stdout
sl: Arhiv na stdout

en: Cannot exec %s
sl: Ni mogoče pognati %s

en: Child cannot fork
sl: Vejitev naslednika ni možna

en: ((child)) Pipe to stdout
sl: ((naslednik)) cev na stdout

note: The new born grandchild tar is here!
en: tar (grandchild)
sl: tar (pranaslednik)

note: Prepare for reblocking the data from the compressor into the archive.
en: (grandchild) Pipe to stdin
sl: (pranaslednik) cev na stdin

en: Cannot read from compression program
sl: Branje z izhoda programa za stiskanje ne gre

en: (child) Pipe to stdout
sl: (naslednik) cev na stdout

en: Archive to stdin
sl: Arhiv na stdin

note: The child tar is still here!  Launch the uncompressor.
en: ((child)) Pipe to stdin
sl: ((naslednik)) cev na stdin

note: Prepare for unblocking the data from the archive into the uncompressor.
en: (grandchild) Pipe to stdout
sl: (pranaslednik) cev na stdout

en: Cannot write to compression program
sl: Pisanje na vhod programa za stiskanje ne gre

en: Invalid value for record_size
sl: Neveljavna vrednost za dolžino zapisa (record_size)

en: No archive name given
sl: Ime arhiva ni podano

en: Could not allocate memory for blocking factor %d
sl: Ni mogoče rezervirati pomnilnika za bločni faktor %d

en: Cannot verify multi-volume archives
sl: Arhivov v več delih ni možno preveriti

en: Cannot use multi-volume compressed archives
sl: Stisnjeni arhivi v več delih niso možni

en: Cannot verify compressed archives
sl: Stisnjenega arhiva ni mogoče preveriti

en: Cannot update compressed archives
sl: Stisnjenega arhiva ni mogoče ažurirati

en: Cannot verify stdin/stdout archive
sl: Arhivov na stdin/stdout ni možno preveriti

en: Cannot open %s
sl: Ni mogoče odpreti %s

en: Archive not labelled to match `%s'
sl: Oznaka arhiva ne ustreza ,%s`

en: Volume `%s' does not match `%s'
sl: Del ,%s` ne ustreza ,%s`

en: Write checkpoint %d
sl: Pisanje oznake %d

en: Cannot write to %s
sl: Pisanje na %s ni možno

en: Read error on %s
sl: Napaka pri pisanju na %s

en: At beginning of tape, quitting now
sl: Na začetku traku, končujem

en: Too many errors, quitting
sl: Preveč napak, končujem

en: Read checkpoint %d
sl: Branje oznake %d

en: Reading %s
sl: Branje %s

en: WARNING: No volume header
sl: POZOR: Oznaka dela manjka

en: %s is not continued on this volume
sl: %s se ne nadaljuje v tem delu

en: This volume is out of sequence
sl: Ta del ne sodi v zaporedje

en: Archive %s EOF not on block boundary
sl: Arhiv %s se ne konča s koncem bloka

en: WARNING: Cannot close %s (%d, %d)
sl: POZOR: Ni mogoče zapreti %s (%d, %d)

note: Lseek failed.  Try a different method.
en: Could not backspace archive file; it may be unreadable without -i
sl: Nazaj po arhivu ne gre, morda ni berljiv brez izbire -i

en: Child died with signal %d%s
sl: Naslednik umrl s signalom %d%s

en: Child returned status %d
sl: Naslednik vrnil status %d

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
sl: Pripravite del #%d za %s in pritisnite Return:

en: EOF where user reply was expected
sl: Znak EOF na mestu, kjer se pričakuje odgovor uporabnika

en: WARNING: Archive is incomplete
sl: POZOR: Arhiv nepopoln

en:  n [name]   Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q          Abort tar
     !          Spawn a subshell
     ?          Print this list
sl:  n [name]   Podamo novo ime datoteke za naslednji del (in vse nadaljnje)
     q          Končamo tar
     !          Poženemo sekundarno ukazno lupino
     ?          Ta seznam uzazov

note: Quit.
en: No new volume; exiting.
sl: Novega dela ni, konec.

en: Cannot fork!
sl: Vejitev ni možna!

en: Cannot exec a shell %s
sl: Ni mogoče pognati lupine %s

en: Cannot read %s
sl: Branje %s ni možno

en: Data differs
sl: Podatki se razlikujejo

en: Unexpected EOF on archive file
sl: Nepričakovan znak za konec datoteke v arhivu

en: File does not exist
sl: Datoteka ne obstaja

en: Cannot stat file %s
sl: Ni mogoče do statistike za datoteko %s

en: Verify
sl: Preverjanje

en: Unknown file type '%c' for %s, diffed as normal file
sl: Neznan tip datoteke ,%c' za %s, diff kot na navadni datoteki

en: Not a regular file
sl: Ni navadna datoteka

en: Mode differs
sl: Način se razlikuje

en: Uid differs
sl: Številka uporabnika (UID) se razlikuje

en: Gid differs
sl: Številka skupine (GID) se razlikuje

en: Mod time differs
sl: Čas zadnje spremembe se razlikuje

en: Size differs
sl: Velikost se razlikuje

en: Error while closing %s
sl: Napaka pri zapiranju %s

en: Does not exist
sl: Ne obstaja

en: Not linked to %s
sl: Ni povezana z %s

en: No such file or directory
sl: Datoteka ali imenik s tem imenom ne obstaja

en: Cannot read link %s
sl: Ni mogoče prebrati povezave %s

en: Symlink differs
sl: Simbolna povezava se razlikuje

en: Device numbers changed
sl: Številka enote je spremenjena

en: Mode or device-type changed
sl: Način ali tip enote je spremenjen

en: No longer a directory
sl: Ni več imenik

en: Cannot open file %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %s

en: Could not rewind archive file for verify
sl: Arhiva ni možno previti na začetek, preverjanje ni možno

en: VERIFY FAILURE: %d invalid header(s) detected
sl: NAPAKA: pri preverjanju najdeno %d neveljavnih glav

en: Removing drive spec from names in the archive
sl: Imena datotek v arhivu očistimo imena pogona

en: Removing leading `/' from absolute path names in the archive
sl: Imena datotek v arhivu očistimo vodilnega ,/` pri absolutnih poteh

en: Cannot add file %s
sl: Ni mogoče dodati datoteke %s

en: %s: is unchanged; not dumped
sl: %s: nespremenjena; brez sprememb

en: %s is the archive; not dumped
sl: %s je v arhivu; brez sprememb

en: Removing leading `/' from absolute links
sl: Odstranjujemo vodilne ,/` iz absolutnih povezav

en: Cannot remove %s
sl: Ni mogoče odstraniti %s

en: Cannot add directory %s
sl: Ni mogoče dodati imenika %s

en: %s: On a different filesystem; not dumped
sl: %s: Na drugem datotečnem sistemu; brez sprememb

en: Cannot open directory %s
sl: Ni mogoče odpreti imenika %s

en: File name %s%s too long
sl: Ime datoteke %s%s predolgo

en: %s: Unknown file type; file ignored
sl: %s: Neznan tip datoteke; datoteka ignorirana

en: Could not re-position archive file
sl: Repozicija arhiva neuspešna

en: This does not look like a tar archive
sl: To ne deluje kot arhiv ,tar'

en: Skipping to next header
sl: Preskok na naslednjo glavo

en: Deleting non-header from archive
sl: Brisanje ne-glave iz arhiva

en: %s: Could not change access and modification times
sl: %s: Časa zadnje spremembe in dostopa ni možno spremeniti

en: %s: Could not write to file
sl: %s: Zapis na datoteko ni mogoč

en: %s: Was unable to backup this file
sl: %s: Varnostne kopije te datoteke ni moč napraviti

en: Extracting contiguous files as regular files
sl: Neprekinjene datoteke izvlečemo kot navadne

en: %s: Could not create file
sl: %s: Ni mogoče ustvariti datoteke

en: %s: Error while closing
sl: %s: Napaka pri zapiranju

en: %s: Could not create symlink to `%s'
sl: %s: Ni mogoče ustvariti simbolne povezave na ,%s'

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
sl: Simbolne povezave poskusimo dearhivirati kot trde

en: %s: Could not link to `%s'
sl: %s: Povezava na ,%s' ni možna

en: %s: Could not make node
sl: %s: Ni možno ustvariti vozla

en: %s: Could not make fifo
sl: %s: Ni možno ustvariti FIFO

en: %s: Could not create directory
sl: %s: Ni možno ustvariti imenika

en: Added write and execute permission to directory %s
sl: Imeniku %s dodani dovoljenji za pisanje in izvajanje

en: Cannot extract `%s' -- file is continued from another volume
sl: Dearhivacija ,%s' ni možna - datoteka se nadaljuje iz prejnšnjega dela

en: Visible long name error
sl: Opazna napaka zaradi dolgih imen

en: Unknown file type '%c' for %s, extracted as normal file
sl: Neznan tip ,%c' pri datoteki %s, dearhiviramo kot navadno datoteko

en: Directory %s has been renamed
sl: Imenik %s je bil preimenovan

en: Directory %s is new
sl: Imenik %s je nov

en: Could not get current directory
sl: Ni mogoče izvedeti trenutnega imenika

en: Could not get current directory: %s
sl: Ni mogoče izvedeti trenutnega imenika: %s

en: File name %s/%s too long
sl: Ime datoteke %s/%s je predolgo

en: Cannot chdir to %s
sl: Imenik %s ni dostopen

en: Unexpected EOF in archive
sl: Nepričakovan znak za konec datoteke v arhivu

en: %s: Deleting %s
sl: %s: Brišemo %s

en: Error while deleting %s
sl: Napaka pri brisanju %s

en: Omitting %s
sl: Izpuščamo %s

en: Hmm, this doesn't look like a tar archive
sl: Hmm, to ne izgleda kot arhiv tar

en: Skipping to next file header
sl: Preskočimo na naslednjo glavo datoteke

en: EOF in archive file
sl: Znak za konec datoteke v arhivu

en: Visible longname error
sl: Opazna napaka zaradi dolgih imen

en:  link to %s
sl:  povezava na %s

en:  unknown file type `%c'
sl:  neznan tip ,%c'

en: --Volume Header--
sl: --Glava dela--

en: --Mangled file names--
sl: --Predelana imena datotek--

en: Creating directory:
sl: Ustvarjamo imenik:

en: Unexpected EOF in mangled names
sl: Nepričakovan znak za konec datoteke med predelanimi imeni

en: Cannot rename %s to %s
sl: Datoteke %s ni mogoče preimenovati v %s

en: Renamed %s to %s
sl: Datoteka %s preimenovana v %s

en: Cannot symlink %s to %s
sl: Simbolna povezava %s na %s ni mogoča

en: Symlinked %s to %s
sl: %s simbolno povezano z %s

en: Unknown demangling command %s
sl: Neznan ukaz %s za restavriranje izvornih imen

en: Cannot change to directory %s
sl: Imenik %s ni dosegljiv

en: Missing file name after -C
sl: Za izbiro -C manjka ime datoteke

en: %s: Not found in archive
sl: %s: Ni najdeno v arhivu

en: rmtd: Cannot allocate buffer space
sl: rmtd: Ni mogoče rezervirati prostora za medpomnilnik

en: Cannot allocate buffer space
sl: Ni mogoče rezervirati prostora za medpomnilnik

en: rmtd: Premature eof
sl: rmtd: Predčasen znak za konec datoteke

en: Premature end of file
sl: Predčasen znak za konec datoteke

en: rmtd: Garbage command %c
sl: rmtd: Neveljaven ukaz %c

en: Garbage command
sl: Neveljaven ukaz

en: exec/tcp: Service not available
sl: exec/tcp: Storitev ni dosegljiva

en: stdin
sl: standardni vhod

en: stdout
sl: standardni izhod

note: Bad problems if we get here. In a previous version, _exit was used here instead of exit.
en: Cannot execute remote shell
sl: Ni mogoče pognati nelokalne ukazne lupine

en: Options `-%s' and `-%s' both want standard input
sl: Izbiri ,-%s' in ,-%s' obe zahtevata standardni vhod

en: Cannot read confirmation from user
sl: Uporabnikova potrditev ni izvedljiva

en: Try `%s --help' for more information.
sl: Poskusite ,%s --help' za izčrpnejša navodila.

en: GNU `tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and
    can restore individual files from the archive.
sl: GNU ,tar` shranjuje več datotek skupaj na trak ali arhiv na disku, ter lahko
    vrne posamezne datoteke iz arhiva.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
sl: 
    Uporaba: %s [IZBIRA]... [DATOTEKA]...

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
sl: 
    Če je pri daljši obliki izbire napisano, da ta zahteva argument, je argument
    obvezen tudi za kratko obliko. Podobno velja za neobvezne argumente.

en: 
    Main operation mode:
      -t, --list              list the contents of an archive
      -x, --extract, --get    extract files from an archive
      -c, --create            create a new archive
      -d, --diff, --compare   find differences between archive and file system
      -r, --append            append files to the end of an archive
      -u, --update            only append files newer than copy in archive
      -A, --catenate          append tar files to an archive
          --concatenate       same as -A
          --delete            delete from the archive (not on mag tapes!)
sl: 
    Glavni načini delovanja:
      -t, --list              izpis vsebine arhiva
      -x, --extract, --get    izvlečenje datoteke iz arhiva
      -c, --create            ustvarjanje novega arhiva
      -d, --diff, --compare   iskanje razlik med arhivom in datotečnim sistemom
      -r, --append            dodajanje datotek na konec arhiva
      -u, --update            nadomestitev starih/dodajanje novih datotek
      -A, --catenate          zlivanje arhivov
          --concatenate       isto kot -A
          --delete            brisanje datotek iz arhiva (ne deluje na traku!)

en: 
    Operation modifiers:
      -W, --verify               attempt to verify the archive after writing it
          --remove-files         remove files after adding them to the archive
      -k, --keep-old-files       don't overwrite existing files when extracting
      -U, --unlink-first         remove each file prior to extracting over it
          --recursive-unlink     empty hierarchies prior to extracting directory
      -S, --sparse               handle sparse files efficiently
      -O, --to-stdout            extract files to standard output
      -G, --incremental          handle old GNU-format incremental backup
      -g, --listed-incremental   handle new GNU-format incremental backup
          --ignore-failed-read   do not exit with nonzero on unreadable files
sl: 
    Določila:
      -W, --verify               s poskusom preverjanja zapisanega arhiva
          --remove-files         z brisanjem datotek, dodanih v arhiv
      -k, --keep-old-files       brez brisanja obstoječih datotek pri izvlačenju
      -U, --unlink-first         z brisanjem starih datotek pri izvlačenju novih
                                 prek njih (tudi celih imenikov, če je dan dvakrat)
          --recursive-unlink     izpraznimo hierarhije pred izvlačenjem imenikov
      -S, --sparse               ekonomično ravnanje z razpršenimi datotekami
      -O, --to-stdout            izvlačenje na standardni izhod
      -G, --incremental          stari format GNU za inkrementalne arhive
      -g, --listed-incremental   novi format GNU za inkrementalne arhive
          --ignore-failed-read   nadaljuj z branjem, tudi če datoteke ni moč prebrati

en: 
    Handling of file attributes:
          --owner=NAME             force NAME as owner for added files
          --group=NAME             force NAME as group for added files
          --mode=CHANGES           force (symbolic) mode CHANGES for added files
          --atime-preserve         don't change access times on dumped files
      -m, --modification-time      don't extract file modified time
          --same-owner             try extracting files with the same ownership
          --numeric-owner          always use numbers for user/group names
      -p, --same-permissions       extract all protection information
          --preserve-permissions   same as -p
      -s, --same-order             sort names to extract to match archive
          --preserve-order         same as -s
          --preserve               same as both -p and -s
sl: 
    Ravnanje z atributi datotek:
          --owner=IME              pri dodajanju datotek spremenimo lastnika v IME
          --group=IME              pri dodajanju datotek spremenimo skupino v IME
          --mode=ZAŠČITA           pri dodajanju datotek nastavimo ZAŠČITO
          --atime-preserve         brez spreminjanja časa zadnjega dostopa
      -m, --modification-time      brez izvlačenja časa spremembe
          --same-owner             z ohranitvijo lastništva, če je možno
          --numeric-owner          s številčnimi vrednostmi UID/GID namesto imen
      -p, --same-permissions       z ohranitvijo zaščite datotek
          --preserve-permissions   isto kot -p
      -s, --same-order             imena razvrstimo tako, da se ujemajo z arhivom
          --preserve-order         isto kot -s
          --preserve               isto kot -p in -s skupaj

en: 
    Device selection and switching:
      -f, --file=ARCHIVE             use archive file or device ARCHIVE
          --force-local              archive file is local even if has a colon
          --rsh-command=COMMAND      use remote COMMAND instead of rsh
      -[0-7][lmh]                    specify drive and density
      -M, --multi-volume             create/list/extract multi-volume archive
      -L, --tape-length=NUM          change tape after writing NUM x 1024 bytes
      -F, --info-script=FILE         run script at end of each tape (implies -M)
          --new-volume-script=FILE   same as -F FILE
          --volno-file=FILE          use/update the volume number in FILE
sl: 
    Izbira enote:
      -f, --file=ARHIV               uporabi datoteko ali enoto ARHIV
          --force-local              arhiv je lokalen ne glede na dvopičje v imenu
          --rsh-command=UKAZ         uporabi nelokalen UKAZ namesto rsh
      -[0-7][lmh]                    določi enoto in gostoto zapisa
      -M, --multi-volume             ustvarjanje/pregled/izvleček arhiva v več delih
      -L, --tape-length=ŠT           menjava traku po ŠT x 1024 zapisanih zlogih
      -F, --info-script=SKRIPT       poženi SKRIPT po koncu traku (privzema -M)
          --new-volume-script=SKRIPT isto kot -F SKRIPT
          --volno-file=DATOTEKA      uporabimo/ažuriramo število dela v DATOTEKI

en: 
    Device blocking:
      -b, --blocking-factor=BLOCKS   BLOCKS x 512 bytes per record
          --record-size=SIZE         SIZE bytes per record, multiple of 512
      -i, --ignore-zeros             ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
      -B, --read-full-records        reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
sl: 
    Bločna razdelitev enote:
      -b, --blocking-factor=BLOKI    dolžina zapisa BLOKI x 512 zlogov
          --record-size=DOLŽINA      DOLŽINA zapisa v zlogih (večkratnik 512)
      -i, --ignore-zeros             ne meni se za bloke ničel (EOF)
      -B, --read-full-records        reblock as we read (for 4.2BSD pipes)

en: 
    Archive format selection:
      -V, --label=NAME                   create archive with volume name NAME
                  PATTERN                at list/extract time, a globbing PATTERN
      -o, --old-archive, --portability   write a V7 format archive
          --posix                        write a POSIX conformant archive
      -z, --gzip, --ungzip               filter the archive through gzip
      -Z, --compress, --uncompress       filter the archive through compress
          --use-compress-program=PROG    filter through PROG (must accept -d)
sl: 
    Izbira formata arhiva:
      -V, --label=IME                    ustvarjanje arhiva z danim IMENOM
                  VZOREC                 pri pregledu vsebine/izvlečku je ime
                                           lahko regularni izraz VZOREC
      -o, --old-archive, --portability   zapis arhiva v formatu V7
          --posix                        zapis arhiva v formatu POSIX
      -z, --gzip, --ungzip               arhiv spustimo skozi program gzip
      -Z, --compress, --uncompress       arhiv spustimo skozi program compress
          --use-compress-program=PROGRAM arhiv spustimo skozi PROGRAM (ki mora
                                           sprejemati izbiro -d)

en: 
    Local file selection:
      -C, --directory=DIR          change to directory DIR
      -T, --files-from=NAME        get names to extract or create from file NAME
          --null                   -T reads null-terminated names, disable -C
          --exclude=PATTERN        exclude files, given as a globbing PATTERN
      -X, --exclude-from=FILE      exclude globbing patterns listed in FILE
      -P, --absolute-names         don't strip leading `/'s from file names
      -h, --dereference            dump instead the files symlinks point to
          --no-recursion           avoid descending automatically in directories
      -l, --one-file-system        stay in local file system when creating archive
      -K, --starting-file=NAME     begin at file NAME in the archive
sl: 
    Izbira lokalne datoteke:
      -C, --directory=IMENIK     prestavimo se v navedeni IMENIK
      -T, --files-from=DATOTEKE  seznam datotek preberemo z navedene DATOTEKE
          --null                 -T prebere z \000 terminirana imena; onemogoči -C
          --exclude=VZOREC       razen datotek, ki jih opisuje VZOREC
      -X, --exclude-from=DATOTEKA  vse datoteke razen vzorcev, prebranih z DATOTEKE
      -P, --absolute-names       ohranimo vodilni ,/` pri imenih datotek
      -h, --dereference          shranimo datoteke, na katere kažejo simbolne povezave
          --no-recurse           podimenikov ne vključujemo avtomatično
      -l, --one-file-system      izpustimo datotek na nelokalnih datotečnih sistemih
      -K, --starting-file=IME    začenši z navedenim IMENOM v arhivu

en:   -N, --newer=DATE             only store files newer than DATE
          --newer-mtime            compare date and time when data changed only
          --after-date=DATE        same as -N
sl:   -N, --newer=DATUM            arhiviramo samo datoteke, mlajše od DATUMA
          --newer-mtime            datum in čas primerjamo le ob spremembah podatkov
          --after-date=DATUM       isto kot -N

en:       --backup[=CONTROL]       backup before removal, choose version control
          --suffix=SUFFIX          backup before removel, override usual suffix
sl:       --backup[=CONTROL]       varnostna kopija pred brisanjem, z možnostjo
                                   izbire nadzora verzije
          --suffix=SUFFIX          varnostna kopija pred brisanjem, določimo pripono

en: 
    Informative output:
          --help            print this help, then exit
          --version         print tar program version number, then exit
      -v, --verbose         verbosely list files processed
          --checkpoint      print directory names while reading the archive
          --totals          print total bytes written while creating archive
      -R, --block-number    show block number within archive with each message
      -w, --interactive     ask for confirmation for every action
          --confirmation    same as -w
sl: 
    Informativni izpisi:
          --help            ta navodila
          --version         verzija programa
      -v, --verbose         z zgovornim izpisom obdelanih datotek
          --checkpoint      z izpisom imenikov pri branju arhiva
          --totals          z izpisom celotne dolžine pri zapisu
      -R, --block-number    z izpisom zaporednega bloka v arhivu ob vsakem sporočilu
      -w, --interactive     z uporabnikovo potrditvijo za vsako opravilo
          --confirmation    isto kot -w

en: 
    The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
sl: 
    Pripona varnostne kopije je ,~`, razen če ni drugače določeno z izbiro --suffix
    ali s spremenljivko SIMPLE_BACKUP_SUFFIX. Tip varnostne kopije lahko določimo z
    izbiro --backup ali s spremenljivko VERSION_CONTROL. Vrednosti so:
    
      t, numbered     oštevilčene varnostne kopije
      nil, existing   oštevilčene varnostne kopije, če take že obstajajo,
                      sicer enostavne
      never, simple   vedno enostavne varnostne kopije

en: 
    GNU tar cannot read nor produce `--posix' archives.  If POSIXLY_CORRECT
    is set in the environment, GNU extensions are disallowed with `--posix'.
    Support for POSIX is only partially implemented, don't count on it yet.
    ARCHIVE may be FILE, HOST:FILE or USER@HOST:FILE; and FILE may be a file
    or a device.  *This* `tar' defaults to `-f%s -b%d'.
sl: 
    GNU tar ne zna ne prebrati in ne ustvariti arhivov ,--posix`. Pri nastavljeni
    spremenljivki POSIXLY_CORRECT in uporabi izbire ,--posix` razširitve GNU niso
    dovoljene. Podpora za POSIX še ni v celoti izvedena, ne zanašajte se nanjo.
    ARHIV je lahko podan v obliki DATOTEKA, RAČUNALNIK:DATOTEKA ali
    UPORABNIK@RAČUNALNIK:DATOTEKA; kjer je DATOTEKA lahko datoteka ali enota.
    Privzeta izbira *tega* programa ,tar` je `-f%s -b%d'.

en: 
    Report bugs to <tar-bugs@gnu.org>.
sl: 
    Poročila o morebitnih napakah javite na <tar-bugs@gnu.org>.

en: You may not specify more than one `-Acdtrux' option
sl: Največ ena od izbir ,,-Acdtrux'' je dovoljena naenkrat

en: Conflicting compression options
sl: Nasprotujoče si izbire glede stiskanja arhiva

en: Old option `%c' requires an argument.
sl: Stara izbira ,%c' zahteva argument.

en: Obsolete option, now implied by --blocking-factor
sl: Zastarela izbira, zdaj privzeta z --blocking-factor

en: Obsolete option name replaced by --blocking-factor
sl: Zastarela izbira, zdaj nadomeščena z --blocking-factor

en: Obsolete option name replaced by --read-full-records
sl: Zastarela izbira, zdaj nadomeščena z --read-full-records

en: Obsolete option name replaced by --touch
sl: Zastarela izbira, zdaj nadomeščena z --touch

en: More than one threshold date
sl: Več kot en pražni podatek

en: Invalid date format `%s'
sl: Neveljavna oblika datuma v ,%s`

en: Conflicting archive format options
sl: Nasprotujoče si izbire glede formata arhiva

en: Obsolete option name replaced by --absolute-names
sl: Zastarela izbira, zdaj nadomeščena z --absolute-names

en: Obsolete option name replaced by --block-number
sl: Zastarela izbira, zdaj nadomeščena z --block-number

en: Obsolete option name replaced by --backup
sl: Zastarela izbira, zdaj nadomeščena z --backup

en: Invalid group given on option
sl: Podana skupina ni veljavna

en: Invalid mode given on option
sl: Podana zaščita ni veljavna

en: Invalid owner given on option
sl: Podani uporabnik ni veljaven

en: Record size must be a multiple of %d.
sl: Dolžina zapisa mora biti večkratnik %d.

en: Options `-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
sl: *Ta* tar ne podpira izbir ,,-[0-7][lmh]''

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sl: To je prost program; pogoji, pod katerimi ga lahko razmnožujete in
    razširjate so navedeni v izvorni kodi. Za program ni NOBENEGA jamstva,
    niti jamstev USTREZNOSTI ZA PRODAJO ali PRIMERNOSTI ZA UPORABO.

en: 
    Written by John Gilmore and Jay Fenlason.
sl: 
    Avtorja John Gilmore in Jay Fenlason.

en: GNU features wanted on incompatible archive format
sl: Razširitve GNU izbrane na nezdružljivem formatu arhiva

en: Multiple archive files requires `-M' option
sl: Arhivi v več delih zahtevajo izbiro ,-M'

en: Cowardly refusing to create an empty archive
sl: Zahteva po odprtju praznega arhiva bojazljivo zavrnjena

en: Options `-Aru' are incompatible with `-f -'
sl: Izbire ,-Ary' so nezdružljive z ,,-f -''

en: You must specify one of the `-Acdtrux' options
sl: Ena od izbir ,,-Acdtrux'' je obvezna

en: Error exit delayed from previous errors
sl: Izhod ob napaki zakasnjen zaradi prejšnjih napak

en: Generate data files for GNU tar test suite.
sl: Ustvarimo podatkovne datoteke za testno zbirko GNU tar.

en: 
    Usage: %s [OPTION]...
sl: 
    Uporaba: %s [IZBIRA]...

en: If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.
    
      -l, --file-length=LENGTH   LENGTH of generated file
      -p, --pattern=PATTERN      PATTERN is `default' or `zeros'
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
sl: Argumenti, ki so obvezni za dolge oblike izbire, so obvezni tudi za kratke.
    
      -l, --file-length=DOLŽINA  DOLŽINA ustvarjene datoteke
      -p, --pattern=VZOREC       možnosti za VZOREC sta ,default` in ,zeros`
          --help                 ta navodila
          --version              verzija programa

en: Ambiguous pattern `%s'
sl: Dvoumen vzorec ,%s`

en: Unknown pattern `%s'
sl: Neznan vzorec ,%s`

en: 
    Copyright (C) 1995, 1996, 1997 Free Software Foundation, Inc.
sl: 
    Copyright (C) 1988, 1992-1997, 1998 Free Software Foundation, Inc.

en: 
    Written by François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
sl: 
    Avtor François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
