fetchmail-5.8.1 - en to cs translation catalogue (492 entries)

en: 	%d msg %d octets long skipped by fetchmail.
cs: 	%d. zpráva o délce %d v bajtech byla fetchmailem přeskočena.

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
cs: 
    Zachycen SIGINT... končím.

en:       --auth        authentication type (password/kerberos/ssh)
cs:       --auth         druh autentizace (heslo/kerberos/ssh)

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
cs:       --bsmtp       výstupní BSMTP soubor

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
cs:       --invisible   nebude zapisovat hlavičku 'Received' a bude
                        předstírat, že je poštovním serverem

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
cs:       --lmtp        pro doručení použije LMTP (RFC2033)

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
cs:       --nobounce    zprávy s hlášením o chybách budou posílány uživateli
                        postmaster.

en:       --plugin      specify external command to open connection
cs:       --plugin      vnější příkaz k navázání TCP spojení

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
cs:       --plugout     vnější příkaz k navázání smtp spojení

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
cs:       --postmaster  nouzový příjemce pošty

en:       --principal   mail service principal
cs:       --principal   uživatel poštovní služby

en:       --showdots    show progress dots even in logfiles
cs:       --showdots    tečky zobrazující postup činnosti bude vypisovat                           i do souboru se záznamem o činnosti

en:       --smtpname    set SMTP full name username@domain
cs:       --smtpname    nastaví plná SMTP jméno na jméno@doména

en:       --ssl         enable ssl encrypted session
cs:       --ssl         použije bezpečnostní protokol ssl

en:       --sslcert     ssl client certificate
cs:       --sslcert     certifikát ssl klienta

en:       --sslkey      ssl private key file
cs:       --sslkey      soubor se soukromým klíčem ssl

en:       --sslproto    force ssl protocol (ssl2/ssl3/tls1)
cs:       --sslproto    použije ssl protokol (ssl2/ssl3/tls1)

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
cs:       --syslog      pokud běží jako démon, zaznamená většinu zpráv pomocí
                        pomocí syslog(3)

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
cs:     se může vydávat za jinou s nečestným úmyslem.)

en:     cannot be sure you are talking to the
cs:     si nemůžete být jisti, že komunikujete

en:     prevent you logging in, but means you
cs:     nemělo zabránit v přihlášení, nicméně

en:     service that you think you are (replay
cs:     s tou službou, co se domníváte (Služba

en:   %d UIDs saved.
cs:   Počet UID uložených z tohoto stroje: %d

en:   %s messages will be retrieved (--all %s).
cs:   Stahované zprávy: %s (--all %s).

en:   -?, --help        display this option help
cs:   -?, --help        zobrazí tuto nápovědu

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
cs:   -B, --fetchlimit  maximální počet zpráv stažených ze serveru

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
cs:   -D, --smtpadress  cílová SMTP doména

en:   -E, --envelope    envelope address header
cs:   -E, --envelope    hlavička, jejíž hodnota bude považována za obálkovou adresu

en:   -F, --flush       delete old messages from server
cs:   -F, --flush       smaže staré zprávy ze serveru

en:   -I, --interface   interface required specification
cs:   -I, --interface   vyžadované parametry rozhraní

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
cs:   -K, --nokeep      nové zprávy po stažení smaže

en:   -L, --logfile     specify logfile name
cs:   -L, --logfile     soubor pro záznam činnosti

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
cs:   -M, --monitor     monitoruje aktivitu na rozhraní

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
cs:   -N, --nodetach    démon se neodpojí od terminálu

en:   -P, --port        TCP/IP service port to connect to
cs:   -P, --port        TCP/IP port, ke kterému se připojí

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
cs:   -Q, --qvirtual    předpona, jež bude odtržena od id místního uživatele

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
cs:   -S, --smtphost    SMTP server přejímající zprávy

en:   -T, --netsec      set IP security request
cs:   -T, --netsec      nastaví bezpečnostní výzvu IP

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
cs:   -U, --uidl        použije UIDL (pouze s pop3)

en:   -V, --version     display version info
cs:   -V, --version     zobrazí informace o verzi

en:   -Z, --antispam,   set antispam response values
cs:   -Z, --antispam    specifikuje odpovědi antispammingových pravidel

en:   -a, --all         retrieve old and new messages
cs:   -a, --all         stáhne staré i nové zprávy

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
cs:   -b, --batchlimit  dávkový limit pro SMTP spojení

en:   -c, --check       check for messages without fetching
cs:   -c, --check       zkontroluje, ale nestáhne poštu

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
cs:   -d, --daemon      běží jako démon jednou za n vteřin

en:   -e, --expunge     set max deletions between expunges
cs:   -e, --expunge     maximální počet smazání mezi zahozením zpráv

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
cs:   -f, --fetchmailrc alternativní konfigurační soubor

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
cs:   -i, --idfile      alternativní UID soubor

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
cs:   -k, --keep        nové zprávy po stažení ponechá na serveru

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
cs:   -l, --limit       nestáhne zprávy překračující zadanou velikost

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
cs:   -m, --mda         MDA kterému budou předávány zprávy

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
cs:   -n, --norewrite   nepřepíše adresy v hlavičkách

en:   -p, --protocol    specify retrieval protocol (see man page)
cs:   -p, --protocol    protokol pro stahování (viz manuálová stránka)

en:   -q, --quit        kill daemon process
cs:   -q, --quit        ukončí démon

en:   -r, --folder      specify remote folder name
cs:   -r, --folder      jméno vzdálené poštovní schránky

en:   -s, --silent      work silently
cs:   -s, --silent      nevypisuje  žádné hlášky

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
cs:   -t, --timeout     čas po který se bude čekat na odpověď serveru

en:   -u, --username    specify users's login on server
cs:   -u, --username    uživatelské jméno na serveru

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
cs:   -v, --verbose     vypisuje kontrolní hlášky

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
cs:   -w, --warnings    interval zasílání varovných zpráv

en:   APOP secret = "%s".
cs:   Heslo APOP = "%s".

en:   Address to be put in RCPT TO lines shipped to SMTP will be %s
cs:   V SMTP příkazu RCPT TO bude použita adresa %s

en:   All available authentication methods will be tried.
cs:   Vyzkouším veškeré dostupné autentizační metody.

en:   CRAM-Md5 authentication will be forced.
cs:   CRAM-MD5 autentizace je podporována

en:   Carriage-return forcing is %s (forcecr %s).
cs:   Vynucení znaku CR: %s (forcecr %s).

en:   Carriage-return stripping is %s (stripcr %s).
cs:   Mazání znaku CR: %s (stripcr %s).

en:   Connection must be through interface %s.
cs:   Spojení musí procházet přes toto rozhraní: %s

en:   DNS lookup for multidrop addresses is %s.
cs:   Vyhledávání DNS jmen pro adresy společných schránek je %s

en:   Default mailbox selected.
cs:   Zvolené poštovní schránky: implicitní

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
cs:   Zahazování zpráv: po každém %d. smazání (--expunge %d)

en:   Delivered-To lines will be %s (dropdelivered %s)
cs:   Delivered-To řádky budou %s (dropdelivered %s)

en:   End-to-end encryption assumed.
cs:   Předpokládám šifrované spojení.

en:   Envelope header is assumed to be: %s
cs:   Za obálkovou hlavičku považuji: %s

en:   Envelope-address routing is disabled
cs:   Směrování dle obálkové adresy vypnuto

en:   Fetched messages %s be kept on the server (--keep %s).
cs:   Stažené zprávy %s ponechány na serveru (--keep %s).

en:   GSSAPI authentication will be forced.
cs:   GSSAPI autentizace je podporována

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
cs:   Název stroje v MAIL FROM řádku bude %s

en:   Idle after poll is %s (idle %s).
cs:   stálé spojení s IMAP serverem: %s (idle %s).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is %s (pass8bits %s).
cs:   Interpretování položky 'Content-Transfer-Encoding': %s (pass8bits %s).

en:   Kerberos V4 authentication will be forced.
cs:   Kerberos V4 autentizace bude vynucena.

en:   Kerberos V5 authentication will be forced.
cs:   Kerberos V5 autentizace bude vynucena.

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
cs:   Příkaz pro navázání SMTP spojení: %s (--plugout %s)

en:   Local domains:
cs:   Místní domény:

en:   MIME decoding is %s (mimedecode %s).
cs:   dekódování MIME: %s (mimedecode %s).

en:   Mail service principal is: %s
cs:   Uživatelem poštovní služby je %s

en:   Mail will be retrieved via %s
cs:   Pošta bude stažena z %s

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
cs:   Maximální velikost zprávy v bajtech: %d (--limit %d).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
cs:   Interval zasílání varovných zpráv: %d vteřin (--warnings %d).

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
cs:   Zprávy budou přeposlány pomocí %cMTP na:

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
cs:   Zprávy budou připojeny k %s jako BSMTP

en:   Messages will be delivered with "%s".
cs:   Zprávy budou doručeny pomocí "%s".

en:   Multi-drop mode:
cs:   Režim společných schránek

en:   NTLM authentication will be forced.
cs:   NTLM autentizace je podporována

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
cs:   SMTP dávkový limit: neomezeno (--batchlimit 0).

en:   No UIDs saved from this host.
cs:   Počet UID uložených z tohoto stroje: 0

en:   No forced expunges (--expunge 0).
cs:   Zahazování zpráv: po ukončení spojení (--expunge 0)

en:   No interface requirement specified.
cs:   Spojení musí procházet přes toto rozhraní: nespecifikováno

en:   No localnames declared for this host.
cs:   Počet rozpoznaných místních jmen: 0

en:   No message size limit (--limit 0).
cs:   Maximální velikost zprávy v bajtech: neomezena (--limit 0).

en:   No monitor interface specified.
cs:   Monitorování aktivity: vypnuto

en:   No plugin command specified.
cs:   Příkaz pro navázání TCP spojení: nespecifikován

en:   No plugout command specified.
cs:   Příkaz pro navázání SMTP spojení: nespecifikován

en:   No post-connection command.
cs:   Příkaz pro ukončení spojení se serverem: nespecifikován

en:   No pre-connection command.
cs:   Příkaz pro navázání spojení se serverem: nespecifikován

en:   No prefix stripping
cs:   Žádné předpony nebudou odtrhávány

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
cs:   Maximální počet zpráv stažených ze serveru: neomezen (--fetchlimit 0).

en:   Nonempty Status lines will be %s (dropstatus %s)
cs:   Neprázdné 'Status' řádky budou %s (dropstatus %s)

en:   Number of envelope header to be parsed: %d
cs:  Počet obálkových hlaviček ke zpracování: %d

en:   OTP authentication will be forced.
cs:   OTP autentizace je podporována

en:   Old messages %s be flushed before message retrieval (--flush %s).
cs:   Před začátkem stahování %s staré zprávy smazány (--flush %s).

en:   Options are as follows:
cs:   Přepínače:

en:   Pass-through properties "%s".
cs:   Předávací vlastnosti "%s".

en:   Password = "%s".
cs:   Heslo = "%s".

en:   Password authentication will be forced.
cs:   Autentizace heslem je podporována

en:   Password will be prompted for.
cs:   Bude požadováno heslo.

en:   Poll of this server will occur every %d intervals.
cs:   Pošta bude z tohoto serveru stahována každou %d. periodu.

en:   Polling loop will monitor %s.
cs:   Monitorování aktivity: monitoruji %s

en:   Predeclared mailserver aliases:
cs:   Deklarované přezdívky poštovního serveru:

en:   Prefix %s will be removed from user id
cs:   Předpona %s bude odtržena od uživatelského id

en:   Protocol is %s
cs:  Protokol %s

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
cs:  Protokol KPOP s autentizací typu Kerberos %s

en:   RPOP id = "%s".
cs:   RPOP uživatel = "%s"

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
cs:   Maximální počet zpráv stažených ze serveru je %d (--fetchlimit %d).

en:   Recognized listener spam block responses are:
cs:   Antispammingová pravidla:

en:   Rewrite of server-local addresses is %s (--norewrite %s).
cs:   Přepisování místních adres: %s (--norewrite %s).

en:   SMTP message batch limit is %d.
cs:   SMTP dávkový limit: %d

en:   Selected mailboxes are:
cs:   Zvolené poštovní schránky:

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by
cs: Přezdívky serveru budou porovnávány s adresami společných schránek podle

en:   Server connection will be brought up with "%s".
cs:   Příkaz pro navázání spojení se serverem: "%s"

en:   Server connection will be taken down with "%s".
cs:   Příkaz pro ukončení spojení se serverem: "%s"

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
cs:   Příkaz pro navázání TCP spojení: %s (--plugin %s)

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
cs:   Počet vteřin, po který bude očekávána odpověď serveru: %d

en:   Single-drop mode:
cs:   Režim soukromých schránek:

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
cs:   Interval zasílání varovných zpráv: při každém stahování (--warnings 0).

en:   Spam-blocking disabled
cs:   Antispammingová pravidla: vypnuta

en:   This host %s be queried when no host is specified.
cs:   Pokud není žádný stroj specifikován, %s stahovat z tohoto počítače.

en:   True name of server is %s.
cs:   Skutečné jméno tohoto serveru: %s.

en:  (%d %soctets)
cs:  (počet bajtů: %d %s)

en:  (%d body octets)
cs:  (počet bajtů v těle: %d)

en:  (%d octets).
cs:  (počet bajtů: %d).

en:  (default)
cs:  (implicitní)

en:  (default).
cs:  (implicitní).

en:  (forcing UIDL use)
cs:   (vynuceně používám UIDL)

en:  (oversized, %d octets)
cs:  (nadměrná velikost, počet bajtů: %d)

en:  (using default port)
cs:  (používám implicitní port)

en:  (using network security options %s)
cs:  (používám bezpečnostní síťové volby %s)

en:  (using port %d)
cs:  (používám port %d)

en:  (using service %s)
cs:   (používám službu %s)

en:  <empty>
cs:  <prázdný>

en:  and
cs:  a

en:  flushed
cs: smazána(y)

en:  not flushed
cs:  nesmazána(y)

en:  retained
cs: zachována(y)

en: %cMTP connect to %s failed
cs: %cMTP spojení s %s se nezdařilo

en: %cMTP error: %s
cs: %cMTP chyba: %s

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
cs: %cMTP démonu se nelíbí cílová adresa `%s'

en: %d %s (%d seen) for %s
cs: počet %2$s pro uživatele %4$s: %1$d (%3$d přečtených)

en: %d %s for %s
cs: počet %2$s pro uživatele %3$s: %1$d

en: %d local name(s) recognized.
cs: Počet rozpoznaných místních jmen: %d

en: %d messages waiting after first poll
cs: počet zpráv zbývajících po prvním stahování: %d

en: %d messages waiting after re-poll
cs: počet zpráv zbývajících po obnoveném stahování: %d

en: %s (log message incomplete)
cs: %s (nedokončený záznam činnosti)

en: %s at %s
cs: %s na %s

en: %s at %s (folder %s)
cs: %s na %s (schránka %s)

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
cs: Konfigurace pro %s je chybná, LMTP nesmí používat implicitní port SMTP.

en: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
cs: Konfigurace pro %s je chybná, RPOP vyžaduje privilegovaný port

en: %s configuration invalid, port number cannot be negative
cs: Konfigurace pro %s je chybná, číslo portu nesmí být záporné.

en: %s connection to %s failed
cs: %s spojení s %s se nezdařilo

en: %s error while delivering to SMTP host %s
cs: při odesílání SMTP protokolem na %2$s nastala chyba %1$s

en: %s error while fetching from %s
cs: při stahování z %2$s nastala chyba %1$s

en: %s querying %s (protocol %s) at %s
cs: v %4$s %1$s stahuje protokolem %3$s z %2$s

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
cs: SMTP démon na %s nepodporuje ESMTP

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
cs: SMTP démon na %s nepodporuje ETRN

en: %s: You don't exist.  Go away.
cs: %s: Takový účet zde neexistuje. Okamžitě se odpojte.

en: %s: can't determine your host!
cs: %s: jméno vašeho stroje nelze zjistit!

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
cs: %s:%d: varování: dříve než jméno stroje bylo nalezeno "%s"

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
cs: %s%d: varování: neznámý token "%s"

en: %u is unseen
cs: %u nepřečtených

en: --
    				The Fetchmail Daemon
cs: --
    				Fetchmail démon

en: About to rewrite %s
cs: chystám se přepsat %s

en: All
cs: všechny

en: All connections are wedged.  Exiting.
cs: Žádné ze spojení není aktivní. Končím.

en: Authorization OK on %s@%s
cs: Úspěšná autorizace pro %s@%s

en: Authorization failure on %s@%s%s
cs: Chyba autorizace pro %s@%s%s

en: BSMTP file open or preamble write failed
cs: nezdařilo se otevření BSMTP souboru či zápis preambule

en: Both fetchall and keep on in daemon mode is a mistake!
cs: Pokud fetchmail běží jako démon, nelze použít voleb fetchall a keep současně!

en: Cannot support ETRN without gethostbyname(2).
cs: ETRN není bez funkce gethostbyname(2) podporováno.

en: Cannot support ODMR without gethostbyname(2).
cs: ODMR není bez funkce gethostbyname(2) podporováno.

en: Checking if %s is really the same node as %s
cs: Ověřuji zda uzly %s a %s jsou totožné

en: DNS lookup
cs: hledání jména stroje

en: Deity error
cs: chyba oblasti

en: Deleting fetchids file.
cs: Mažu soubor s UID.

en: ERROR: no support for getpassword() routine
cs: CHYBA: funkce getpassword() není podporována

en: ETRN support is not configured.
cs: ETRN protokol není nastaven.

en: ETRN syntax error
cs: syntaktická chyba ETRN

en: ETRN syntax error in parameters
cs: syntaktická chyba v parametrech ETRN

en: Enter password for %s@%s:
cs: Zadejte heslo pro %s@%s:

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
cs: Fetchmail nemohl stáhnout poštu z %s@%s.

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
cs: Více než %d. vypršel čas při pokusu stáhnout poštu z %s@%s.

en: Fetchmail was able to log into %s@%s.
cs: Fetchmail se úspěšně přihlásil k %s@%s.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
cs: Chybové zprávy budou posílány uživateli postmaster.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
cs: Chybové zprávy budou posílány odesilateli.

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
cs: Špatně adresované zprávy ze společných schránek budou přeposílány na %s.

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
cs: Fetchmail bude pracovat skrytě a nebude generovat hlavičku 'Received'

en: Fetchmail will show progress dots even in logfiles.
cs: Tečky znázorňující postup činnosti bude fetchmail zapisovat
    i do žurnálového souboru.

en: File %s must be owned by you.
cs: Musíte být vlastníkem souboru %s.

en: File %s must have no more than -rwx--x--- (0710) permissions.
cs: Přístupová práva souboru %s musí být maximýlně -rwx--x--- (0710).

en: File %s must not be a symbolic link.
cs: SOubor %s nesmí být symbolickým odkazem.

en: File descriptor out of range for SSL
cs: Nejsou volné deskriptory souborů pro SSL

en: Get response
cs: Očekávám odpověď

en: Get response return %d [%s]
cs: Očekávání odpovědi skončilo s výsledkem %d [%s]

en: Hdr not 60
cs: Délka hlavičky není 60

en: IMAP support is not configured.
cs: IMAP protokol není nastaven.

en: IP address.
cs: IP-adresy.

en: Idfile is %s
cs: UID ukládám do souboru %s

en: Inbound binary data:
cs: Vstupní binární data:

en: Invalid SSL protocol '%s' specified, using default (SSLv23).
cs: Byl zadán chybný SSL protokol (`%s'), používám implicitní SSLv23.

en: Invalid authentication `%s' specified.
cs: Specifikovaná autentizační metoda %s je nesprávná.

en: Invalid protocol `%s' specified.
cs: Specifikovaný protokol `%s' není správný.

en: Invalid userid or passphrase
cs: Nesprávné uživatelské id či heslo

en: Issuer CommonName: %s
cs: Jméno vydavatele: %s

en: Issuer Organization: %s
cs: Organizace vydavatele: %s

en: Kerberos V4 support not linked.
cs: Kerberos v4 není podporován.

en: Kerberos V5 support not linked.
cs: Kerberos v5 není podporován.

en: LMTP delivery error on EOM
cs: chyba LMTP příkazu EOM

en: Lead server has no name.
cs: Vedoucí server nemá žádné jméno.

en: Lock-busy error on %s@%s
cs: Chyba zámku na %s@%s

en: Logfile is %s
cs: Činnost zaznamenávám do souboru %s

en: MD5 being applied to data block:
cs: aplikuji MD5 na datový block:

en: MD5 result is:
cs: výsledek MD5 je:

en: MDA exited abnormally or returned nonzero status
cs: MDA buď skončil chybně, nebo vrátil nenulový status

en: MDA open failed
cs: chyba při spuštění MDA

en: Mechanism field incorrect
cs: Špatný mechanismus

en: Message termination or close of BSMTP file failed
cs: Ukončení zprávy či uzavření BSMTP souboru se nezdařilo

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
cs: Zprávy na serveru jsou v listu. Nelze zpracovat.

en: New UID list from %s:
cs: Nový seznam UID z %s:

en: No IP address found for %s
cs: pro rozhraní %s nebyly nalezeny žádné IP-adresy

en: No interface found with name %s
cs: Rozhraní %s nenalezeno

en: No mail for %s
cs: Žádná pošta pro uživatele %s

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
cs: Není specifikován žádný poštovní server - možná chybí %s?

en: No messages waiting for %s
cs: Pro %s nejsou žádné zprávy

en: No, their IP addresses don't match
cs: Ne, jejich IP-adresy se liší

en: Node %s not allowed: %s
cs: Uzel %s nemá povolen přístup: %s

en: ODMR support is not configured.
cs: ODMR protokol není nastaven.

en: Old UID list from %s:
cs: Starý seznam UID z %s:

en: Only new
cs: pouze nové

en: Option --all is not supported with %s
cs: Přepínač --all nepodporuje argument %s

en: Option --check is not supported with ETRN
cs: Přepínač --check není s protokolem ETRN podporován.

en: Option --flush is not supported with %s
cs: Přepínač --flush nepodporuje argument %s

en: Option --flush is not supported with ETRN
cs: Přepínač --flush není s protokolem ETRN podporován.

en: Option --keep is not supported with ETRN
cs: Přepínač --keep není s protokolem ETRN podporován.

en: Option --limit is not supported with %s
cs: Přepínač --limit nepodporuje argument %s

en: Option --remote is not supported with ETRN
cs: Přepínač --remote není s protokolem ETRN podporován.

en: Option --remote is not supported with POP3
cs: Přepínač --remote není s protokolem POP3 podporován

en: Options for retrieving from %s@%s:
cs: Volby pro stahování z %s@%s:

en: Outbound data:
cs: Výstupní binární data:

en: POP2 support is not configured.
cs: POP2 protokol není nastaven.

en: POP3 support is not configured.
cs: POP3 protokol není nastaven.

en: Pending messages for %s started
cs: Posílám zprávy pro %s

en: Poll interval is %d seconds
cs: Stahování proběhne každou %d. vteřinu

en: Polling %s
cs: Stahuji z %s

en: Progress messages will be logged via syslog
cs: Zprávy o činnosti zaznamenávám pomocí syslogu

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
cs: Protokol rozpoznán jako IMAP2 nebo IMAP2BIS

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
cs: Protokol rozpoznán jako IMAP4 rev 0

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
cs: Protokol rozpoznán jako IMAP4 rev 1

en: Query status=%d
cs: Status spojení=%d

en: Query status=0 (SUCCESS)
cs: Status spojení=0 (SUCCESS)

en: Query status=1 (NOMAIL)
cs: Status spojení=1 (NOMAIL)

en: Query status=10 (SMTP)
cs: Status spojení=10 (SMTP)

en: Query status=11 (DNS)
cs: Status spojení=11 (DNS)

en: Query status=12 (BSMTP)
cs: Status spojení=12 (BSMTP)

en: Query status=13 (MAXFETCH)
cs: Status spojení=13 (MAXFETCH)

en: Query status=2 (SOCKET)
cs: Status spojení=2 (SOCKET)

en: Query status=3 (AUTHFAIL)
cs: Status spojení=3 (AUTHFAIL)

en: Query status=4 (PROTOCOL)
cs: Status spojení=4 (PROTOCOL)

en: Query status=5 (SYNTAX)
cs: Status spojení=5 (SYNTAX)

en: Query status=6 (IOERR)
cs: Status spojení=6 (IOERR)

en: Query status=7 (ERROR)
cs: Status spojení=7 (ERROR)

en: Query status=8 (EXCLUDE)
cs: Status spojení=8 (EXCLUDE)

en: Query status=9 (LOCKBUSY)
cs: Status spojení=9 (LOCKBUSY)

en: Queuing for %s started
cs: Vytvářím frontu pro %s

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
cs: RPA se nezdařilo otevřít /dev/urandom. To by vám

en: RPA Session key length error: %d
cs: Chybná délka klíče sezení: %d

en: RPA String too long
cs: RPA řetězec je příliš dlouhý

en: RPA User Authentication length error: %d
cs: Chybná délka ověření uživatele: %d

en: RPA _service_ auth fail. Spoof server?
cs: Autentizační _služba_ RPA selhala. Falešný server?

en: RPA authorisation complete
cs: RPA autentizace dokončena

en: RPA error in service@realm string
cs: chyba RPA v řetězci služba@oblast

en: RPA rejects you, reason unknown
cs: RPA vás odmítá, důvod není znám

en: RPA rejects you: %s
cs: RPA vás odmítá: %s

en: RPA status: %02X
cs: status RPA: %02X

en: RPA token 2 length error
cs: Chybná dálka RPA tokenu 2

en: RPA token 2: Base64 decode error
cs: RPA token2: chyba při dekódováni BASE64

en: RPA token 4 length error
cs: Chybná délka RPA tokenu 4

en: RPA token 4: Base64 decode error
cs: RPA token 4: chyba při dekódováni BASE64

en: Realm list: %s
cs: Seznam oblastí:  %s

en: Received
cs: Přijmuto

en: Required APOP timestamp not found in greeting
cs: Požadovaný časový údaj APOP nebyl v pozdravu nalezen

en: Required LOGIN capability not supported by server
cs: Server nepodporuje požadovanou metodu ověření LOGIN

en: Required NTLM capability not compiled into fetchmail
cs: Fetchmail byl přeložen bez podpory pro požadovanou metodu ověření NTLM

en: Required OTP capability not compiled into fetchmail
cs: Fetchmail byl přeložen bez podpory pro požadovanou metodu ověření OTP

en: Restricted user (something wrong with account)
cs: Limitovaný uživatel (něco je v nepořádku s účtem)

en: Rewritten version is %s
cs: Přepsaná verze je %s

en: Routing message version %d not understood.
cs: Neznámá směřovací zpráva %d

en: SDPS not enabled.
cs: SDPS není zapnuto

en: SIGPIPE thrown from an MDA or a stream socket error
cs: buď nastala chyba soketu, nebo MDA poslal SIGPIPE

en: SMTP listener refused delivery
cs: SMTP démon odmítl doručení

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
cs: SMTP démon odmítl tyto místní adresy:

en: SMTP transaction
cs: SMTP transakce

en: SMTP: (bounce-message body)
cs: SMTP: (posláno hlášení o chybě)

en: SSL connection failed.
cs: SSL spojení se nezdařilo.

en: Saved error is still %d
cs: Uložená chyba je stále %d

en: Scratch list of UIDs:
cs: Pracovní seznam UID:

en: Server Certificate expired
cs: Platnost certifikátu serveru již vypršela

en: Server Certificate not yet valid
cs: Certifikát serveru zatím nenabyl platnosti

en: Server CommonName: %s
cs: Jméno počítače: %s

en: Server busy error on %s@%s
cs: Při stahování z %s@%s nastala chyba: server je zaneprázdněn

en: Service challenge (l=%d):
cs: Heslo služby (l=%d)

en: Service chose RPA version %d.%d
cs: Verze RPA %d.%d

en: Service has been restored.
cs: Služba byla obnovena.

en: Service timestamp %s
cs: Časový údaj služby %s

en: Session key established:
cs: Klíč sezení vytvořen:

en: Skipping message %d, length -1
cs: Zprávu %d vynechávám, délka -1

en: String '%s' is not a valid number string.
cs: Řetězec '%s' není platným číslem.

en: Subject: Fetchmail oversized-messages warning.
    
    The following oversized messages remain on the mail server %s:
cs: Subject: fetchmail: varování kvůli příliš veliké zprávě
    
    Následující zprávy zůstanou kvůli přílišné velikosti na serveru %s:

en: Subject: Fetchmail unreachable-server warning.
    
    Fetchmail could not reach the mail server %s:
cs: Subject: fetchmail: varování kvůli nedostupnosti serveru
    
    Nepodařilo se navázat spojení se serverem %s:

en: Subject: fetchmail authentication OK
cs: Věc: úspěšná autentizace fetchmailu

en: Subject: fetchmail authentication failed
cs: Věc: autentizace fetchmailu se nezdařila

en: Subject: fetchmail sees repeated timeouts
cs: Věc: opakovaně vypršel čas

en: Success
cs: Úspěch

en: Taking options from command line%s%s
cs: Zpracovávám volby z příkazového řádku%s%s

en: The attempt to get authorization failed.
    Since we have already succeeded in getting authorization for this
    connection, this is probably another failure mode (such as busy server)
    that fetchmail cannot distinguish because the server didn't send a useful
    error message.
    
    However, if you HAVE changed you account details since starting the
    fetchmail daemon, you need to stop the daemon, change your configuration
    of fetchmail, and then restart the daemon.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
cs: Autorizace se nezdařila.
    Jelikož toto spojení již bylo jednou úspěšně autorizováno, tak se zřejmě
    jedná o jinou chybu (např. může být zaneprázdněn server), kterou fetchmail
    nemůže identifikovat, protože server nezaslal jednoznačné chybové hlášení.
    Pokud jste však po spuštění fetchmail démona změnil nastavení vašeho účtu,
    pak musíte změnit konfigurace fetchmailu a poté jej restartovat.
    Fetchmail démon bude pokračovat v činnosti a v každém cyklu se pokusí navázat
    spojení se serverem. Žádná další upozornění nebudou do obnovení služby
    zasílána.

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but some servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
cs: Autorizace se nezdařila.
    To pravděpodobně znamená, že vaše heslo je nesprávné, ale může se jednat
    i o jinou chybu, neboť některé servery nezasílají jednoznačná chybová hlášení.
    Fetchmail démon bude pokračovat v činnosti a v každém cyklu se pokusí navázat
    spojení se serverem. Žádná další upozornění nebudou do obnovení služby
    zasílána.

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
cs: To může znamenat, že váš poštovní server je mimo provoz, nebo SMTP démon
    je nedostupný, nebo schránka na serveru byla poškozena
    chybou serveru. Problém můžete identifikovat příkazem `fetchmail -v -v'.
    
    Fetchmail již nebude vybírat z této schránky, dokud jej znovu nespustíte.

en: This is fetchmail release %s
cs: Fetchmail verze %s

en: Timestamp syntax error in greeting
cs: Syntaktická chyba v časovém údaji z pozdravu

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
cs: Délka tokenu (%d) neodpovídá rxlen (%d)

en: Token length error
cs: Chybná délka tokenu

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
cs: Nemohu otevřít kvm rozhraní. Ujistěte se, že fetchmail má práva skupiny kmem.

en: Unable to parse interface name from %s
cs: Nelze analyzovat název rozhraní %s

en: Unable to queue messages for node %s
cs: Frontu zpráv pro %s nelze vytvořit

en: Undefined protocol request in POP3_auth
cs: Žádost o neznámý protokol v POP3_auth

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
cs: Na LMTP příkaz EOM neočekávaně přišla jiná odpověď (%s) než 503

en: Unknown ETRN error %d
cs: Neznámá chyba ETRN %d

en: Unknown Issuer CommonName
cs: Neznámé jméno vydavatele

en: Unknown Organization
cs: Neznámá organizace

en: Unknown Server CommonName
cs: Neznámé jméno počítače

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
cs: Neznámá chyba při přihlášení či autorizaci na %s@%s

en: Unknown system error
cs: neznámá systémová chyba

en: User authentication (l=%d):
cs: Autentizace uživatele (l=%d):

en: User challenge:
cs: Výzva uživatele:

en: Value of string '%s' is %s than %d.
cs: Hodnota řetězce '%s' je %s než %d.

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
cs: Varování: stroj %s je v konfiguračním souboru zmíněn vícekrát

en: Writing fetchids file.
cs: Ukládám UID do souboru.

en: Yes, their IP addresses match
cs: Ano, jejich IP-adresy se shodují

en: about to deliver with: %s
cs: chystám se doručit pomocí %s

en: activity on %s -noted- as %d
cs: aktivita na %s zaznamenána jako %d

en: activity on %s checked as %d
cs: aktivita na %s zkontrolována jako %d

en: activity on %s was %d, is %d
cs: aktivita na %s byla %d, je %d

en: alloca failed
cs: volání alloca selhalo

en: analyzing Received line:
    %s
cs: analyzuji hlavičku 'Received':
    %s

en: attempt to re-exec fetchmail failed
cs: pokus o opětovné spuštění fetchmailu selhal

en: awakened at %s
cs: probuzen v %s

en: awakened by %s
cs: probuzen %s

en: awakened by signal %d
cs: probuzen signálem %d

en: background
cs: na pozadí

en: can't even send to %s!
cs: nelze odeslat ani na %s!

en: can't raise the listener; falling back to
cs: nepodařilo se spustit démon; používám

en: client/server protocol
cs: klient/server protokolu

en: client/server synchronization
cs: synchronizace mezi serverem a klientem

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
cs: HESIOD schránku pro %s nelze nalézt

en: couldn't find canonical DNS name of %s
cs: kanonické DNS jméno pro %s nelze nalézt

en: couldn't time-check %s (error %d)
cs: čas poslední změny %s nelze zjistit (chyba %d)

en: couldn't time-check the run-control file
cs: čas poslední změny konfiguračního souboru nelze zjistit

en: dec64 error at char %d: %x
cs: dec64 chyba na znaku %d: %x

en: disabled
cs: vypnuto

en: discarded
cs: odstraněny

en: dup2 failed
cs: volání dup2 selhalo

en: enabled
cs: zapnuto

en: end of input
cs: konec vstupu

en: execvp(%s) failed
cs: volání execvp(%s) selhalo

en: fetchlimit %d reached; %d messages left on server
cs: hranice pro stažení (%d) dosažena; počet zpráv ponechaných na serveru: %d

en: fetchmail: %s fetchmail at %d killed.
cs: fetchmail: fetchmail %s (PID %d) byl zabit.

en: fetchmail: another foreground fetchmail is running at %d.
cs: fetchmail: v popředí běží jiný fetchmail (PID %d).

en: fetchmail: background fetchmail at %d awakened.
cs: fetchmail: fetchmail běžící na pozadí (PID %d) byl probuzen.

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
cs: fetchmail:  neakceptuji přepínače, jestliže jiný fetchmail běží na pozadí.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
cs: fetchmail: poštu nelze stahovat, když ji jiný fetchmail stahuje z téhož serveru.

en: fetchmail: can't find a password for %s@%s.
cs: fetchmail: heslo pro %s@%s nelze nalézt.

en: fetchmail: can't poll specified hosts with another fetchmail running at %d.
cs: fetchmail: poštu nelze stahovat ze zadaných serverů, když běží jiný fetchmail
    (PID %d).

en: fetchmail: elder sibling at %d died mysteriously.
cs: fetchmail: starší proces (PID %d) z neznámých důvodů skončil.

en: fetchmail: error killing %s fetchmail at %d; bailing out.
cs: fetchmail: nepodařilo se zabít fetchmail %s (PID %d); končím.

en: fetchmail: fork failed
cs: fetchmail: volání fork selhalo

en: fetchmail: illegal address length received for host %s
cs: fetchmail: nesprávná délka adresy pro stroj %s

en: fetchmail: interface option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
cs: fetchmail: volba 'interface' je podporována pouze na Linuxu (bez IPv6)
    a FreeBSD

en: fetchmail: invoked with
cs: zadané přepínače:

en: fetchmail: malloc failed
cs: fetchmail: volání malloc selhalo

en: fetchmail: monitor option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
cs: fetchmail: volba 'monitor' je podporována pouze na Linuxu (bez IPv6)
    a FreeBSD

en: fetchmail: network security support is disabled
cs: fetchmail: funkce síťové bezpečnosti jsou vypnuty

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
cs: fetchmail: nebyl specifikován žádný poštovní server.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
cs: fetchmail: jiný fetchmail není spuštěn

en: fetchmail: sleeping at %s
cs: fetchmail: spím v %s

en: fetchmail: socketpair failed
cs: fetchmail: volání socketpair selhalo

en: fetchmail: thread sleeping for %d sec.
cs: fetchmail: vlákno uspáno (počet sekund: %d)

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
cs: fetchmail: varování: není dostupný DNS server pro kontrolu výběru společných
    schránek na %s

en: foreground
cs: v popředí

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
cs: přeposílání a mazání bylo zrušeno kvůli chybám DNS

en: forwarding to %s
cs: přeposílám na %s

en: found Received address `%s'
cs: v hlavičce 'Received' byla nalezena adresa `%s'

en: get_ifinfo: malloc failed
cs: get_ifinfo: volání malloc selhalo

en: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) failed
cs: get_ifinfo: volání sysctl (získání seznamu rozhraní) selhalo

en: get_ifinfo: sysctl (iflist) failed
cs: get_ifinfo: volání sysctl (seznam rozhraní) selhalo

en: gethostbyname failed for %s
cs: volání gethostbyname pro %s selhalo

en: header
cs: v hlavičce

en: host is unknown.
cs: stroj není znám

en: internal inconsistency
cs: vnitřní inkonzistence

en: interval not reached, not querying %s
cs: ještě nenastala doba pro spojení s %s

en: invalid IP interface address
cs: nesprávná IP-adresa rozhraní

en: invalid IP interface mask
cs: nesprávná IP-maska rozhraní

en: invalid security request
cs: chybný bezpečnostní požadavek

en: kept
cs: ponechány

en: kerberos error %s
cs: chyba kerberu %s

en: krb5_sendauth: %s [server says '%*s']
cs: krb5_sendauth: %s [server říká '%*s']

en: larger
cs: větší

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
cs: řádek akceptován, %s je přezdívkou poštovního serveru

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
cs: řádek odmítnut, %s není přezdívkou poštovního serveru

en: lock busy on server
cs: zámku na serveru

en: lock busy!  Is another session active?
cs: Zamčeno! Je aktivní jiné sezení?

en: mail from %s bounced to %s
cs: zpráva s hlíšením o chybě od %s poslána %s

en: mailbox selection failed
cs: volba poštovní schránky se nezdařila

en: malloc failed
cs: volání malloc selhalo

en: mapped %s to local %s
cs: %s mapováno na místní %s

en: message
cs: zpráv

en: message %d was not the expected length (%d actual != %d expected)
cs: zpráva %d má neočekávanou velikost (velikost je %d, očekáváno %d)

en: message delimiter found while scanning headers
cs: při prohledávání hlaviček byl nalezen oddělovač zprávy

en: message has embedded NULs
cs: zpráva obsahuje znaky NUL

en: messages
cs: zpráv

en: missing IP interface address
cs: chybí adresa IP-rozhraní

en: missing or bad RFC822 header
cs: RFC822 hlavičky

en: name is valid but has no IP address.
cs: jméno je platné, ale nemá IP-adresu

en: name.
cs: jména.

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
cs: chyba DNS serveru při vyhledávání `%s' v průběhu stahování z %s

en: network-security support disabled
cs: funkce síťové bezpečnosti jsou vypnuty

en: no Received address found
cs: hlavička 'Received' s adresou nebyla nalezena

en: no address matches; forwarding to %s.
cs: neodpovídá žádná adresa; přeposílám na %s

en: no local matches, forwarding to %s
cs: nevyhovuje žádná z místních adres, přeposílám na %s

en: no recipient addresses matched declared local names
cs: adresám příjemců nevyhovuje žádné z deklarovaných místních uživatelských jmen

en: normal termination, status %d
cs: normální ukončení, status %d

en: not swapping UID lists, no UIDs seen this query
cs: Neprohazuji seznamy UID. Při tomto spojení se žádná UID nevyskytla.

en: partial error message buffer overflow
cs: přetečení bufferu při tvoření chybové zprávy

en: passed through %s matching %s
cs: předáno %s, vyhovuje %s

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
cs: nebudu stahovat z %s (chyba autentizace nebo se nepodařilo navázat spojení)

en: post-connection command failed with status %d
cs: příkaz po spojení selhal (status %d)

en: pre-connection command failed with status %d
cs: příkaz před spojením selhal (status %d)

en: protocol error
cs: chyba protokolu

en: protocol error while fetching UIDLs
cs: chyba protokolu při stahování seznamu UIDL

en: re-poll failed
cs: obnovené stahování se nezdařilo

en: reading message %d of %d
cs: čtu %d. zprávu z %d

en: realloc failed
cs: volání realloc selhalo

en: recipient address %s didn't match any local name
cs: adrese příjemce (%s) nevyhovuje žádné z místních uživatelských jmen

en: restarting fetchmail (%s changed)
cs: znovu spouštím fetchmail (konfigurační soubor %s byl změněn)

en: running %s (host %s service %s)
cs: spouštím %s (stroj %s služba %s)

en: search for unseen messages failed
cs: hledání nepřečtených zpráv bylo neúspěšné

en: selecting or re-polling default folder
cs: otevírám implicitní schránku

en: selecting or re-polling folder %s
cs: otevírám schránku %s

en: server option after user options
cs: volba 'server' následuje po volbě 'user'

en: skipping message %d (%d octets)
cs: zprávu %d (počet oktetů: %d) vynechávám

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
cs: nestahuji z %s, IP-adresa %s vyloučena

en: skipping poll of %s, %s down
cs: nestahuji z %s, %s není operativní

en: skipping poll of %s, %s inactive
cs: nestahuji z %s, %s není aktivní

en: smaller
cs: menší

en: socket
cs: soketu

en: starting fetchmail %s daemon
cs: spouštím fetchmail démon %s

en: swapping UID lists
cs: Prohazuji seznamy UID.

en: temporary name server error.
cs: dočasná chyba serveru doménových jmen

en: terminated with signal %d
cs: ukončen signálem %d

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
cs: Během %d vteřin server %s neodpověděl.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
cs: Během %d vteřin nepřišla od démona odpověď.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
cs: Během %d vteřin nepřišla od serveru %s odpověď.

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
cs: Během %d vteřin se nepodařilo navázat spojení se serverem %s.

en: timeout after %d seconds.
cs: Vypršel čas (počet vteřin: %d).

en: undefined error
cs: nedefinovaná

en: unknown DNS error %d.
cs: neznámá chyba DNS %d

en: unknown issuer= %s
cs: neznámý vydavatel= %s

en: unrecoverable name server error.
cs: neodstranitelná chyba serveru doménových jmen

en: unsupported protocol selected.
cs: Byl zvolen nepodporovaný protokol.

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
cs: Použití: fetchmail [přepínače] [server ...]

en: warning: found "%s" before any host names
cs: varování: dříve než jméno stroje bylo nalezeno "%s"

en: will
cs: budou

en: will idle after poll
cs: budu udržovat stálé spojení se serverem

en: will not
cs: nebudou

en: writing RFC822 msgblk.headers
cs: zapisuji RFC822 msgblk.headers

en: writing message text
cs: zapisuji text zprávy
