fetchmail 6.2.9-rc9 - en to sq translation catalogue (574 entries)

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
sq: 
    U kap SIGINT... po qërohem që këtej.

en:       --auth        authentication type (password/kerberos/ssh/otp)
sq:       --auth        tip mirëfilltësimi (fjalëkalim/kerberos/ssh/otp)

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
sq:       --bsmtp       cakto kartelë përfundimesh BSMTP

en:       --fastuidl    do a binary search for UIDLs
sq:       --fastuidl    kryej një kërkim dyor për UIDL-ra

en:       --fetchdomains fetch mail for specified domains
sq:       --fetchdomains sill postë për përkatësitë e caktuar

en:       --fetchsizelimit set fetch message size limit
sq:       --fetchsizelimit cakto kufi madhësie mesazhesh që sillen

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
sq:       --invisible   mos shkruaj Të Marrë & dhe mundëso "host spoofing"

en:       --limitflush  delete oversized messages
sq:       --limitflush  fshij mesazhe tej mase

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
sq:       --lmtp        përdor LMTP (RFC2033) për shpërndarje

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
sq:       --nobounce    ridrejto kapërcime prej përdoruesve te ustai i postës.

en:       --plugin      specify external command to open connection
sq:       --plugin      përcakto urdhër të jashtëm për hapje lidhjeje

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
sq:       --plugout     përcakto urdhër të jashtëm për hapje lidhjeje smtp

en:       --port        TCP port to connect to (obsolete, use --service)
sq:       --port        portë TCP për lidhje (e vjetëruar, përdorni --service)

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
sq:       --postmaster  përcakto marrës të zonës së fundit

en:       --principal   mail service principal
sq:       --principal   parësori i shërbimit postar

en:       --showdots    show progress dots even in logfiles
sq:       --showdots    shfaq pika përparimi edhe në kartela regjistrimi

en:       --smtpname    set SMTP full name username@domain
sq:       --smtpname    cakto emër të plotë SMTP emërpërdoruesi@përkatësi

en:       --ssl         enable ssl encrypted session
sq:       --ssl         mundëso sesion të koduar me ssl

en:       --sslcert     ssl client certificate
sq:       --sslcert     dëshmi ssl klienti

en:       --sslcertpath path to ssl certificates
sq:       --sslcertpath shteg për te dëshmi ssl

en:       --sslfingerprint fingerprint that must match that of the server's cert.
sq:       --sslfingerprint shenjë gishtash që duhet të përputhet me atë të dëshmisë së shërbyesit.

en:       --sslkey      ssl private key file
sq:       --sslkey      kartelë kyçi ssl vetiak

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
sq:       --syslog      përdor syslog(3) për shumicën e mesazheve kur xhiron si demon

en:       --tracepolls  add poll-tracing information to Received header
sq:       --tracepolls  shton të dhëna gjurmimi vjeljeje te titull Të marrë

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
sq:     si përgjigje nga një shërbim i pandershëm janë të mundshëm.)

en:     cannot be sure you are talking to the
sq:     që nuk mund të jeni të sigurtë se po flisni te

en:     prevent you logging in, but means you
sq:     parandalon hyrjen tuaj, por nënkupton

en:     service that you think you are (replay
sq:     shërbimi që mendoni se jeni(sulmet

en:    Do linear search of UIDs during each poll (--fastuidl 0).
sq:    Kryej kërkim linear të UID-ve gjatë çdo vjeljeje (--fastuidl 0).

en:   %d UIDs saved.
sq:   %d UID të ruajtur.

en:   -?, --help        display this option help
sq:   -?, --help        shfaq ndihmën për këtë mundësi

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
sq:   -B, --fetchlimit  cakto kufi prurjeje për lidhje shërbyesish

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
sq:   -D, --smtpaddress cakto përkatësi SMTP shpërndarje për t'u përdorur

en:   -E, --envelope    envelope address header
sq:   -E, --envelope    titull vendndodhje si të qe zarf

en:   -F, --flush       delete old messages from server
sq:   -F, --flush       fshi mesazhe të vjetër prej shërbyesit

en:   -I, --interface   interface required specification
sq:   -I, --interface   përcaktim i ndërfaqes së nevojshme

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
sq:   -K, --nokeep      fshi mesazhe të rinj pas marrjeje

en:   -L, --logfile     specify logfile name
sq:   -L, --logfile     përcakto emër kartele regjistrimi

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
sq:   -M, --monitor     mbikqyr ndërfaqen për veprimtari

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
sq:   -N, --nodetach    mos shkëput proces demoni

en:   -P, --service     TCP service to connect to (can be numeric TCP port)
sq:   -P, --service        shërbim TCP për lidhje (mund të jetë portë numerike TCP)

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
sq:   -Q, --qvirtual    parashtesë për t'u hequr pre id-je përdoruesi vendor

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
sq:   -S, --smtphost    cakto strehë SMTP përcjelljeje

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
sq:   -U, --uidl        detyro përdorimin e UIDL-rave (vetëm pop3)

en:   -V, --version     display version info
sq:   -V, --version     shfaq të dhëna versioni

en:   -Z, --antispam,   set antispam response values
sq:   -Z, --antispam,   cakto vlera përgjigjesh antispam

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
sq:   -b, --batchlimit  cakto kufi tufe për lidhje SMTP

en:   -c, --check       check for messages without fetching
sq:   -c, --check       kontrollon për mesazhe por pa sjellë

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
sq:   -d, --daemon      xhiro si demon njëherë në n sekonda

en:   -e, --expunge     set max deletions between expunges
sq:   -e, --expunge     cakto maksimum fshirjesh ndërmjet shuarjesh

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
sq:   -f, --fetchmailrc përcakto kartelë "run control" alternative

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
sq:   -i, --idfile      përcakto tjetër kartelë UID-rash

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
sq:   -k, --keep        ruaj mesazhe të rinj pas marrjejel

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
sq:   -l, --limit       mos sill mesazhe tej madhësisë së dhënë

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
sq:   -m, --mda         cakto MDA për t'u përdorur për përcjellje

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
sq:   -n, --norewrite   mos rishkruaj titull vendndodhjesh

en:   -p, --protocol    specify retrieval protocol (see man page)
sq:   -p, --protocol    përcakto protokoll marrjeje (shih faqen man)

en:   -q, --quit        kill daemon process
sq:   -q, --quit        asgjëso proces demoni

en:   -r, --folder      specify remote folder name
sq:   -r, --folder      cakto emër dosjeje të largët

en:   -s, --silent      work silently
sq:   -s, --silent      puno në heshtje

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
sq:   -t, --timeout     afat mospërgjigjeje shërbyesi

en:   -u, --username    specify users's login on server
sq:   -u, --username    përcakto futjen e përdoruesit te shërbyesi

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
sq:   -v, --verbose     puno me zhurmë (diagnostiko ecurinë)

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
sq:   -w, --warnings    interval midis njoftimesh sinjalizimi poste

en:   APOP secret = "%s".
sq:   Sekret APOP= "%s".

en:   Address to be put in RCPT TO lines shipped to SMTP will be %s
sq:   Vendndodhja që do vendoset tek rreshtat RCPT TO të dërguar te SMTP do të jetë %s

en:   All available authentication methods will be tried.
sq:   Do të provohen tërë metodat e mundshme për mirëfilltësim.

en:   All messages will be retrieved (--all on).
sq:   Do të merren tërë mesazhet (--all on).

en:   CRAM-Md5 authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim CRAM-Md5.

en:   Carriage-return forcing is disabled (forcecr off).
sq: Detyrimi i "carriage-return"-it është joveprues (forcecr off).

en:   Carriage-return forcing is enabled (forcecr on).
sq: Detyrimi i "carriage-return"-it është veprues (forcecr on).

en:   Carriage-return stripping is disabled (stripcr off).
sq:   Heqja e "carriage-return"-it është jovepruese (stripcr off).

en:   Carriage-return stripping is enabled (stripcr on).
sq:   Heqja e "carriage-return"-it është vepruese (stripcr on).

en:   Connection must be through interface %s.
sq:   Lidhja duhet të jetë përmes ndërfaqes %s.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is disabled.
sq:   Kërkimi DNS për vendndodhje shpërndarjesh të shumëfishta është joveprues.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is enabled.
sq:   Kërkimi DNS për vendndodhje shpërndarjesh të shumëfishta është veprues.

en:   Default mailbox selected.
sq:   Kuti postare parazgjedhje e përzgjedhur.

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
sq:   Interval fshirjesh ndërmjet shuarjesh detyruar në %d (--expunge %d).

en:   Delivered-To lines will be discarded (dropdelivered on)
sq:   Rreshtat Nisur Për nuk do të merren parasysh (dropdelivered on)

en:   Delivered-To lines will be kept (dropdelivered off)
sq:   Rreshtat Nisur Për do të merren parasysh (dropdelivered off)

en:   Do binary search of UIDs during %d out of %d polls (--fastuidl %d).
sq:   Kryej kërkim dyor të UID-ve gjatë %d prej %d vjeljeve (--fastuidl %d).

en:   Do binary search of UIDs during each poll (--fastuidl 1).
sq:   Kryej kërkim dyor të UID-ve gjatë çdo vjeljeje (--fastuidl 1).

en:   Domains for which mail will be fetched are:
sq:   Përkatësitë për të cilat do të jepet postë janë:

en:   End-to-end encryption assumed.
sq:   Nënkuptohet kodim cep-më-cep.

en:   Envelope header is assumed to be: %s
sq:   Titulli zarf nënkuptohet të jetë: %s

en:   Envelope-address routing is disabled
sq:   Përcjellje vendndodhjesh zarf është çaktivizuar

en:   Fetch message size limit is %d (--fetchsizelimit %d).
sq:   Kufi madhësie mesazhesh që sillen është %d (--fetchsizelimit %d).

en:   Fetched messages will be kept on the server (--keep on).
sq:   Mesazhet e sjellë %s do të mbahen në shërbyes (--keep on).

en:   Fetched messages will not be kept on the server (--keep off).
sq:   Mesazhet e sjellë nuk do të mbahen në shërbyes (--keep off).

en:   GSSAPI authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim GSSAPI.

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
sq:   Pjesa strehë e rreshtit POSTË PREJ do të jetë %s

en:   Idle after poll is disabled (idle off).
sq: Plogështia pas vjeljes është jovepruese (idle off).

en:   Idle after poll is enabled (idle on).
sq: Plogështia pas vjeljes është vepruese (idle on).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is disabled (pass8bits on).
sq:   Interpretimi i Kodimit të Shpërnguljes së Përmbajtjes është joveprues (pass8bits on).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is enabled (pass8bits off).
sq:   Interpretimi i Kodimit të Shpërnguljes së Përmbajtjes është veprues (pass8bits off).

en:   Kerberos V4 authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim Kerberos V4.

en:   Kerberos V5 authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim Kerberos V5.

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
sq:   Lidhje dëgjuesi do të kryhen përmes shtojce daljeje %s (--plugout %s).

en:   Local domains:
sq:   Përkatësi vendore:

en:   MIME decoding is disabled (mimedecode off).
sq:   Çkodimi MIME është joveprues (mimedecode off).

en:   MIME decoding is enabled (mimedecode on).
sq:   Çkodimi MIME është veprues (mimedecode on).

en:   MSN authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim MSN.

en:   Mail service principal is: %s
sq:   Parësori i shërbimit postar është: %s

en:   Mail will be retrieved via %s
sq:   Posta do të merret përmes %s

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
sq:   Kufiri i madhësisë së mesazheve është %d tetëshe (--limit %d).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
sq:   Intervali i sinjalizimit të madhësisë së mesazheve është %d sekonda (--warnings %d).

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
sq:   Mesazhet do të përcillen si %cMTP te:

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
sq:   Mesazhet do të vargëzohen te %s si BSMTP

en:   Messages will be delivered with "%s".
sq:   Mesazhet do të shpërndahen me "%s".

en:   Multi-drop mode:
sq:   Mënyrë shpërndarje e shumëfishtë:

en:   NTLM authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim NTLM.

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
sq:   Pa kufi për tufë mesazhe SMTP (--batchlimit 0).

en:   No UIDs saved from this host.
sq:   Pa UID të ruajtura prej kësaj strehe.

en:   No fetch message size limit (--fetchsizelimit 0).
sq:   Pa kufi madhësie mesazhesh që sillen (--fetchsizelimit 0).

en:   No forced expunges (--expunge 0).
sq:   Pa shuarje të detyruara (--expunge 0).

en:   No interface requirement specified.
sq:   Pa kusht të përcaktuar rreth ndërfaqes.

en:   No localnames declared for this host.
sq:   Pa emra vendorë të deklaruar për këtë strehë.

en:   No message size limit (--limit 0).
sq:   Pa kufi madhësie mesazhesh (--limit 0).

en:   No monitor interface specified.
sq:   Pa ndërfaqe mbikqyrjeje të përcaktuar.

en:   No plugin command specified.
sq:   Pa urdhër shtojce të përcaktuar.

en:   No plugout command specified.
sq:   Pa urdhër shtojce daljeje të përcaktuar.

en:   No poll trace information will be added to the Received header.
    .
sq:   Nuk do të shtohen të dhëna gjurmimi vjeljeje te titulli Të Marrë.
    .

en:   No post-connection command.
sq:   Pa urdhër pas-lidhjeje.

en:   No pre-connection command.
sq:   Pa urdhër para-lidhjeje.

en:   No prefix stripping
sq:   Pa heqje parashtese

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
sq:   Pa kufi për mesazhe të marrë (--fetchlimit 0).

en:   Nonempty Status lines will be discarded (dropstatus on)
sq:   Nuk do të merren parasysh rreshta Gjendjeje Joboshe (dropstatus on)

en:   Nonempty Status lines will be kept (dropstatus off)
sq:   Do të merren parasysh rreshta Gjendjeje Joboshe do të jenë (dropstatus off)

en:   Number of envelope headers to be skipped over: %d
sq:   Numër titujsh zarf për t'u anashkaluar: %d

en:   OTP authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim OTP.

en:   Old messages will be flushed before message retrieval (--flush on).
sq:   Mesazhet e vjetër do të zbrazen para marrjes së mesazheve (--flush on).

en:   Old messages will not be flushed before message retrieval (--flush off).
sq:   Mesazhet e vjetër nuk do të zbrazen para marrjes së mesazheve (--flush off).

en:   Only new messages will be retrieved (--all off).
sq:   Do të merren vetëm mesazhet e rinj (--all off).

en:   Options are as follows:
sq:   Mundësitë janë si vijon:

en:   Oversized messages will be flushed before message retrieval (--limitflush on).
sq:   Mesazhet tej masës do të zbrazen para marrjes së mesazheve (--limitflush on).

en:   Oversized messages will not be flushed before message retrieval (--limitflush off).
sq:   Mesazhet tej masës nuk do të zbrazen para marrjes së mesazheve (--limitflush off).

en:   Pass-through properties "%s".
sq:   Veti kalimi-nëpër "%s".

en:   Password = "%s".
sq:   Fjalëkalim = "%s".

en:   Password authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim me fjalëkalim.

en:   Password will be prompted for.
sq:   Do të kërkohet fjalëkalim.

en:   Poll of this server will occur every %d interval.
     |   Poll of this server will occur every %d intervals.
sq[0]:   Vjelja e këtij shërbyesi do të ngjasë çdo %d interval.
sq[1]:   Vjelja e këtij shërbyesi do të ngjasë çdo %d intervale.

en:   Poll trace information will be added to the Received header.
sq:   Të dhëna gjurmimi vjeljeje do të shtohen te titulli Të Marrë.

en:   Polling loop will monitor %s.
sq:   Qerthulli i vjeljes do të mbikqyrë %s.

en:   Predeclared mailserver aliases:
sq:   Aliase emrash shërbyesi të paradeklaruar:

en:   Prefix %s will be removed from user id
sq:   Parashtesa %s do të hiqet prej id-je përdoruesi

en:   Protocol is %s
sq:   Protokoll është %s

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
sq:   Protokolli është KPOP me mirëfilltësim Kerberos %s

en:   RPOP id = "%s".
sq:   Id RPOP = "%s".

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
sq:   Kufiri për mesazhe të marrë është %d (--fetchlimit %d).

en:   Recognized listener spam block responses are:
sq:   Përgjigje të pranuara blloqesh spam dëgjuesi janë:

en:   Rewrite of server-local addresses is disabled (--norewrite on).
sq:   Rishkrimi i vendndodhjeve vendore të shërbyesit është joveprues (--norewrite on).

en:   Rewrite of server-local addresses is enabled (--norewrite off).
sq:   Rishkrimi i vendndodhjeve vendore të shërbyesit është veprues (--norewrite off).

en:   SMTP message batch limit is %d.
sq:   Kufiri për tufë mesazhesh SMTP është %d.

en:   SSL encrypted sessions enabled.
sq:   Mundësuar sesione SSL të koduar.

en:   SSL key fingerprint (checked against the server key): %s
sq:   shenjë gishtash kyçi SSL (kontrolluar kundrejt kyçi shërbyesi): %s

en:   SSL protocol: %s.
sq:   Protokoll SSL: %s.

en:   SSL server certificate checking enabled.
sq:   Mundësuar kontroll dëshmie shërbyesi SSL.

en:   SSL trusted certificate directory: %s
sq:   drejtori dëshmish SSL të besueshme: %s

en:   Selected mailboxes are:
sq:   Kutitë postare të përzgjedhura janë:

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by IP address.
sq:   Aliase shërbyesish do të krahasohen me vendndodhje shpërndarjesh të shumëfishta prej vendndodhjes IP.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by name.
sq:   Aliase shërbyesish do të krahasohen me vendndodhje shpërndarjesh të shumëfishta prej emrit.

en:   Server connection will be brought up with "%s".
sq:   Lidhja me shërbyesin do të sillet me "%s".

en:   Server connection will be taken down with "%s".
sq:   Lidhja me shërbyesin do të lihet me "%s".

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
sq:   Lidhjet me shërbyesin do të kryhen përmes shtojcës %s (--plugin %s).

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
sq:   Afati i mospërgjigjes së shërbyesit është %d sekonda

en:   Single-drop mode:
sq:   Mënyrë shpërndarje njëshe:

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
sq:   Sinjalizim madhësie në çdo vjelje (--warnings 0).

en:   Spam-blocking disabled
sq:   Bllokim spamesh i çaktivizuar

en:   This host will be queried when no host is specified.
sq:   Kjo strehë do të pyetet kur nuk ka strehë të treguar.

en:   This host will not be queried when no host is specified.
sq:   Kjo strehë nuk do pyetet kur nuk ka strehë të treguar.

en:   True name of server is %s.
sq:   Emri i vërtetë i shërbyesit është %s.

en:  (%d header octets)
sq:  (%d tetëshe titulli)

en:  (%d octets)
sq:  (%d oktete)

en:  (%d octets).
sq:  (%d oktete).

en:  (default)
sq:  (parazgjedhje)

en:  (default).
sq:  (parazgjedhje).

en:  (forcing UIDL use)
sq:  (po detyroj përdorim UIDL)

en:  (length -1)
sq:  (gjatësi -1)

en:  (oversized)
sq:  (tej mase)

en:  (previously authorized)
sq:  (autorizuar dikur)

en:  (using default port)
sq:  (po përdor portë parazgjedhje)

en:  (using service %s)
sq:  (po përdor shërbim %s)

en:  <empty>
sq:  <bosh>

en:  and
sq:  dhe

en:  flushed
sq:  zbrazur

en:  not flushed
sq:  i pa zbrazur

en:  retained
sq: mbjatur

en: %cMTP connect to %s failed
sq: Lidhja %cMTP me %s dështoi

en: %cMTP error: %s
sq: gabim %cMTP: %s

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
sq: Dëgjesi %cMTP nuk e pëlqen vendndodhjen e marrësit `%s'

en: %cMTP listener doesn't really like recipient address `%s'
sq: dëgjuesi %cMTP nuk e ka dhe aq qejf vendndodhjen e marrësit `%s'

en: %d local name recognized.
     | %d local names recognized.
sq[0]: %d emër vendor i pranuar.
sq[1]: %d emra vendorë të pranuar.

en: %d message (%d %s) for %s | %d messages (%d %s) for %s
sq[0]: %d mesazh (%d %s) për %s
sq[1]: %d mesazhe (%d %s) për %s

en: %d message for %s | %d messages for %s
sq[0]: %d mesazh për %s
sq[1]: %d mesazhe për %s

en: %d message waiting after expunge
     | %d messages waiting after expunge
sq[0]: %d mesazh në pritje pas shuarjes
sq[1]: %d mesazhe në pritje pas shuarjes

en: %d message waiting after first poll
     | %d messages waiting after first poll
sq[0]: %d mesazh në pritje pas vjeljes së parë
sq[1]: %d mesazhe në pritje pas vjeljes së parë

en: %d message waiting after re-poll
     | %d messages waiting after re-poll
sq[0]: %d mesazh në pritje pas rivjeljes
sq[1]: %d mesazhe në pritje pas rivjeljes

en: %s (log message incomplete)
sq: %s (mesazh regjistrimi jo i plotë)

en: %s at %s
sq: %s te %s

en: %s at %s (folder %s)
sq: %s te %s (dosja %s)

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
sq: formësimi i %s i pavlefshëm, LMTP nuk mund të përdorë portën SMTP parazgjedhje

en: %s connection to %s failed
sq: lidhja %s me %s dështoi

en: %s error while fetching from %s@%s
sq: gabim %s gjatë sjelljes prej %s@%s

en: %s error while fetching from %s@%s and delivering to SMTP host %s
sq: gabim %s gjatë prurjes prej %s@%s-së dhe shpërndarjes te strehë SMTP %s

en: %s fingerprints do not match!
sq: %s gjurmat e gishtave nuk përputhen!

en: %s fingerprints match.
sq: %s gjurmat e gishtave përputhen.

en: %s key fingerprint: %s
sq: gjurmë gishtash kyçi %s: %s

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll completed
sq: %s po kërkon %s (protokolli %s) te %s: vjelja u plotësua

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll started
sq: %s po kërkon %s (protokolli %s) te %s: vjelja filloi

en: %s's SMTP listener does not support ATRN
sq: Dëgjuesi SMTP i %s nuk mbulon ATRN

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
sq: Dëgjuesi SMTP i %s nuk mbulon ESMTP

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
sq: Dëgjuesi SMTP i %s nuk mbulon ETRN

en: %s: The NULLMAILER_FLAGS environment variable is set.
    This is dangerous as it can make nullmailer-inject or nullmailer's
    sendmail wrapper tamper with your From:, Message-ID: or Return-Path: headers.
    Try "env NULLMAILER_FLAGS= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
sq: %s: Ndryshorja e mjedisit NULLMAILER_FLAGS u rregullua.
    Çka është e rrezikshme ngaqë mund të bëjë nullmailerl-inject ose mbështjellësin
     sendmail të nullmailer-it të përzjehet me titujt tuaj Prej:, ID Mesazhi:, ose Shteg-Kthimi.
    Provoni "env NULLMAILER_FLAGS= %s ARGUMENTE TUAJT KËTU"
    %s: Ndërprerje.

en: %s: The QMAILINJECT environment variable is set.
    This is dangerous as it can make qmail-inject or qmail's sendmail wrapper
    tamper with your From: or Message-ID: headers.
    Try "env QMAILINJECT= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
sq: %s: Ndryshorja e mjedisit QMAILINJECT u rregullua.
    Çka është e rrezikshme ngaqë mund të bëjë qmail-inject ose mbështjellësin
     sendmail të qmail-it të përzjehet me titujt Prej: ose ID Mesazhi:.
    Provoni "env QMAILINJECT= %s ARGUMENTE TUAJT KËTU"
    %s: Ndërprerje.

en: %s: You don't exist.  Go away.
sq: %s: Ju nuk ekzistoni.  Ik tutje.

en: %s: can't determine your host!
sq: %s: nuk përcaktoj dot strehën tuaj!

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
sq: %s:%d: sinjalizim: u gjet "%s" para cilitdo emër strehe

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
sq: %s:%d: sinjalizim: "token" "%s" i panjohur

en: %u is first unseen
sq: %u është i pari i pavërejtur

en: %u is unseen
sq: %u është i pavërejtur

en: -- 
    The Fetchmail Daemon
sq: -- 
    Demoni Fetchmail

en: ATRN request refused.
sq: Kërkesë ATRN e hedhur poshtë.

en: About to rewrite %s
sq: Gati për rishkrimin e %s

en: All connections are wedged.  Exiting.
sq: Tërë lidhjet janë bllokur.  Po dal.

en: Authentication required.
sq: Lipset mirëfilltësim.

en: Authorization OK on %s@%s
sq: OK autorizimi te %s@%s

en: Authorization failure on %s@%s%s
sq: Dështim autorizimi te %s@%s%s

en: Bad base64 reply from server.
sq: Përgjigje base64 e gabuar prej shërbyesit.

en: Bad certificate: Subject CommonName too long!
sq: Dëshmi e gabuar: Emër i Zakonshëm Subjekti shumë i gjatë!

en: Cannot find my own host in hosts database to qualify it!
sq: Nuk gjej dot strehën time në bazën e të dhënave për strehët e kështu të mund ta shquaj!

en: Cannot open fetchids file %s for writing: %s
sq: S'hap dot kartelën fetchids %s për shkrim në të: %s

en: Cannot rename fetchids file %s to %s: %s
sq: S'riemërtoj dot kartelën fetchids %s si %s: %s

en: Cannot resolve service %s to port number.
sq: Nuk e shoh shërbimin %s te numër porte.

en: Certificate/fingerprint verification was somehow skipped!
sq: Verifikimi i dëshmisë/gjurmës së gishtave pak a shumë u anashkalua!

en: Checking if %s is really the same node as %s
sq: Po kontrolloj nëse vërtet %s është e njëjta nyje si %s

en: Command not implemented
sq: Urdhër ende i pazbatueshëm

en: Couldn't get service name for [%s]
sq: Nuk arrita të kem emër shërbimi për [%s]

en: Couldn't unwrap security level data
sq: Nuk munda të hap të dhëna niveli sigurie

en: Credential exchange complete
sq: Shkëmbim kredencialesh i plotësuar

en: Cygwin socket read retry
sq: Riprovë për lexim prej një "socket"-i Cygwin

en: Cygwin socket read retry failed!
sq: Riprova për lexim prej një "socket"-i Cygwin dështoi!

en: DNS lookup
sq: kërkim DNS

en: Deity error
sq: Gabim Perëndie

en: Deleting fetchids file.
sq: Po fshij kartelë "fetchids".

en: Digest text buffer too small!
sq: Shtytëz përmbledhjeje tekstesh shumë e vogël!

en: ERROR: no support for getpassword() routine
sq: GABIM: pa mbulim për rutinën getpassword()

en: ESMTP CRAM-MD5 Authentication...
sq: Mirëfilltësim ESMTP CRAM-MD5...

en: ESMTP LOGIN Authentication...
sq: Mirëfilltësim ESMTP LOGIN...

en: ESMTP PLAIN Authentication...
sq: Mirëfilltësim ESMTP PLAIN...

en: ETRN support is not configured.
sq: Nuk është formësuar mbulim për ETRN.

en: ETRN syntax error
sq: Gabim sintakse ETRN

en: ETRN syntax error in parameters
sq: Gabim sintakse ETRN në parametra

en: EVP_md5() failed!
sq: EVP_md5() dështoi!

en: Enter password for %s@%s:
sq: Jepni fjalëkalim për %s@%s:

en: Error creating security level request
sq: Gabim në krijim kërkese niveli sigurie

en: Error deleting %s: %s
sq: Gabim në fshirjen e kartelës "%s": %s

en: Error exchanging credentials
sq: Gabim gjatë shkëmbimit të kredencialeve

en: Error releasing credentials
sq: Gabim dhënieje kredencialesh

en: Error writing to fetchids file %s, old file left in place.
sq: Gabim gjatë shkrimit te kartela fetchids %s, u la në vend kartela e vjetër.

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
sq: Fetchmail-i nuk mundi të marrë postë prej %s@%s.

en: Fetchmail could not reach the mail server %s:
sq: Fetchmail-i nuk mundi të lidhet me shërbyesin e postës %s:

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
sq: Fetchmail-i vërejti më tepër se %d mbarime kohe ndërsa përpiqej të merrte postë prej %s@%s.

en: Fetchmail was able to log into %s@%s.
sq: Fetchmail-i mundi të hyjë te %s@%s.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
sq: Fetchmail-i do të drejtojë gabime poste drejt ustait të postës.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
sq: Fetchmail-i do të drejtojë gabime poste te dërguesi.

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
sq: Fetchmail-i do të përcjellë mesazhe të keqadresuar me shpërndarje të shumëfishtë te %s.

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
sq: Fetchmail do të kryejë maskim dhe nuk do të prodhojë Të Marrë

en: Fetchmail will show progress dots even in logfiles.
sq: Fetchmail-i do të tregojë pika ecurie edhe në kartela regjistrimesh.

en: File %s must be a regular file.
sq: Kartela %s duhet të jetë një kartelë e rregullt.

en: File %s must be owned by you.
sq: Kartela %s duhet të jetë prona juaj.

en: File %s must have no more than -rwx--x--- (0710) permissions.
sq: Kartela %s duhet të ketë jo më shumë se lejet -rwx--x--- (0710).

en: File descriptor out of range for SSL
sq: Përshkrues kartele jashtë intervali për SSL

en: Get response
sq: Merr përgjigje

en: Get response return %d [%s]
sq: Merr kthim përgjigjeje %d [%s]

en: Hdr not 60
sq: Hdr jo 60

en: IMAP support is not configured.
sq: Nuk është formësuar mbulim për IMAP.

en: Idfile is %s
sq: Idfile është %s

en: Invalid SSL protocol '%s' specified, using default (SSLv23).
sq: Treguar protokoll SSL i pavlefshëm '%s', po përdor të parazgjedhurin (SSLv23).

en: Invalid authentication `%s' specified.
sq: Është treguar mirëfilltësim i pavlefshëm `%s'.

en: Invalid protocol `%s' specified.
sq: Është treguar protokoll i pavlefshëm `%s'.

en: Invalid userid or passphrase
sq: Id përdoruesi ose fjalëkalim i pavlefshëm

en: Issuer CommonName: %s
sq: Emër i Zakonshëm Lëshuesi: %s

en: Issuer Organization: %s
sq: Organizëm Lëshues: %s

en: LMTP delivery error on EOM
sq: Gabim shpërndarjeje LMTP në EOM

en: Lead server has no name.
sq: Shërbyesi udhëheqës nuk ka emër.

en: Lock-busy error on %s@%s
sq: Gabim duket-i-zënë te %s@%s

en: Logfile is %s
sq: Jetëgjatësia e regjistrit është %s

en: MD5 being applied to data block:
sq: MD5 po zbatohet te bllok të dhënash:

en: MD5 result is:
sq: përfundimi MD5 është:

en: MDA died of signal %d
sq: MDA-ja vdiq nga sinjali %d

en: MDA open failed
sq: Hapja e MDA-s dështoi

en: MDA returned nonzero status %d
sq: MDA riktheu gjendje jo zero %d

en: Maximum GSS token size is %ld
sq: Madhësia më e madhe për "token" GSS është %ld

en: Mechanism field incorrect
sq: Fushë e pasaktë mekanizmi

en: Merged UID list from %s:
sq: Listë UID-sh e përzjerë prej %s:

en: Message termination or close of BSMTP file failed
sq: Dështoi përfundim mesazhi ose mbyllje e kartelës BSMTP

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
sq: Mesazhe të futur në një listë te shërbyesi. Nuk mund ta bëj dot këtë.

en: New UID list from %s:
sq: Listë e re UID-sh prej %s:

en: No IP address found for %s
sq: Nuk u gjet vendndodhje IP për %s

en: No interface found with name %s
sq: Nuk u gjet ndërfaqe me emrin %s

en: No mail for %s
sq: Pa postë për %s

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
sq: Nuk ka shërbyesa poste të rregulluar -- mundet mungon %s?

en: No messages waiting for %s
sq: Pa meszhe në pritje për %s

en: No, their IP addresses don't match
sq: Jo, vendndodhjet IP të tyre nuk përputhen

en: Node %s not allowed: %s
sq: Nyje %s e palejuar: %s

en: ODMR support is not configured.
sq: Nuk është formësuar mbulim për ODMR.

en: Old UID list from %s:
sq: Listë e vjetër UID prej %s:

en: Option --all is not supported with %s
sq: Mundësia --all nuk mbulohet me %s

en: Option --check is not supported with ETRN
sq: Mundësia --check nuk mbulohet me ETRN

en: Option --check is not supported with ODMR
sq: Mundësia --check nuk mbulohet me ODMR

en: Option --flush is not supported with %s
sq: Mundësia --zbrazje nuk mbulohet me %s

en: Option --flush is not supported with ETRN
sq: Mundësia --flush nuk mbulohet me ETRN

en: Option --flush is not supported with ODMR
sq: Mundësia --flush nuk mbulohet me ODMR

en: Option --folder is not supported with ETRN
sq: Mundësia --check nuk mbulohet me ETRN

en: Option --folder is not supported with ODMR
sq: Mundësia --folder nuk mbulohet me ODMR

en: Option --folder is not supported with POP3
sq: Mundësia --dosje nuk mbulohet me POP3

en: Option --keep is not supported with ETRN
sq: Mundësia --keep nuk mbulohet me ETRN

en: Option --keep is not supported with ODMR
sq: Mundësia --keep nuk mbulohet me ODMR

en: Option --limit is not supported with %s
sq: Mundësi --limit nuk mbulohet me %s

en: Options for retrieving from %s@%s:
sq: Mundësi për marrje prej %s@%s:

en: Out of memory!
sq: Kujtesë e pamjaftueshme!

en: POP2 support is not configured.
sq: Nuk është formësuar mbulim për POP2.

en: POP3 support is not configured.
sq: Nuk është formësuar mbulim për POP3.

en: Pending messages for %s started
sq: Filloi vënia në radhë pritjeje e mesazheve për %s

en: Please specify the service as decimal port number.
sq: Ju lutemi jepeni shërbimin si numër dhjetor porte.

en: Poll interval is %d seconds
sq: Intervali i vjeljes është %d sekonda

en: Polling %s
sq: Po mbledh %s

en: Progress messages will be logged via syslog
sq: Mesazhe ecurie do të regjistrohen përmes syslog

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
sq: Protokoll i identifikuar si IMAP2 ose IMAP2BIS

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
sq: Protokoll i identifikuar si IMAP4 rev 0

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
sq: Protokoll i identifikuar si IMAP4 rev 1

en: Query status=%d
sq: Gjendje kërkimi=%d

en: Query status=0 (SUCCESS)
sq: Gjendje kërkimi=0 (SUKSES)

en: Query status=1 (NOMAIL)
sq: Gjendje kërkimi=1 (PAPOSTË)

en: Query status=10 (SMTP)
sq: Gjendje kërkimi=10 (SMTP)

en: Query status=11 (DNS)
sq: Gjendje kërkimi=11 (DNS)

en: Query status=12 (BSMTP)
sq: Gjendje kërkimi=12 (BSMTP)

en: Query status=13 (MAXFETCH)
sq: Gjendje kërkimi=13 (MAKSJELL)

en: Query status=2 (SOCKET)
sq: Gjendje kërkimi=2 ("SOCKET")

en: Query status=3 (AUTHFAIL)
sq: Gjendje kërkimi=3 (DËSHTMIR)

en: Query status=4 (PROTOCOL)
sq: Gjendje kërkimi=4 (PROTOKOLL)

en: Query status=5 (SYNTAX)
sq: Gjendje kërkimi=5 (SYNTAKSË)

en: Query status=6 (IOERR)
sq: Gjendje kërkimi=6 (GABIO)

en: Query status=7 (ERROR)
sq: Gjendje kërkimi=7 (GABIM)

en: Query status=8 (EXCLUDE)
sq: Gjendje kërkimi=8 (PËRJASHTO)

en: Query status=9 (LOCKBUSY)
sq: Gjendje kërkimi=9 (LOCKBUSY)

en: Queuing for %s started
sq: Filloi pritja për %s

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
sq: RPA dështoi në hapjen e /dev/urandom. Çka s'duhej të ndodhte

en: RPA Session key length error: %d
sq: Gabim gjatësie kyçi sesioni RPA: %d

en: RPA String too long
sq: Varg RPA shumë i gjatë

en: RPA User Authentication length error: %d
sq: Gabim gjatësie Mirëfilltësimi Përdoruesi RPA: %d

en: RPA authorisation complete
sq: Autorizim RPA i plotë

en: RPA error in service@realm string
sq: Gabim RPA në vargun service@realm

en: RPA rejects you, reason unknown
sq: RPA nuk ju pranon, arsye e panjohur

en: RPA rejects you: %s
sq: RPA nuk ju pranon: %s

en: RPA status: %02X
sq: Gjendje RPA: %02X

en: RPA token 2 length error
sq: Gabim gjatësie "token"-i RPA 2

en: RPA token 2: Base64 decode error
sq: RPA token 2: gabim çkodimi Base64

en: RPA token 4 length error
sq: Gabim gjatësie "token"-i RPA 4

en: RPA token 4: Base64 decode error
sq: RPA token 4: gabim kodimi base64

en: Releasing GSS credentials
sq: Po jap kredenciale GSS

en: Repoll immediately on %s@%s
sq: Rivil menjëherë te %s@%s

en: Required APOP timestamp not found in greeting
sq: Nuk u gjet vulë kohore e nevojshme APOP në përshëndetje

en: Required LOGIN capability not supported by server
sq: Aftësi e nevojshme LOGIN e pambuluar prej shërbyesit

en: Required NTLM capability not compiled into fetchmail
sq: Aftësi e nevojshme NTML e papërpiluar tek fetchmail-i

en: Required OTP capability not compiled into fetchmail
sq: Aftësi e nevojshme OTP e papërpiluar tek fetchmail-i

en: Restricted user (something wrong with account)
sq: Përdorues i kufizuar (diçka nuk shkon me llogarinë)

en: Rewritten version is %s
sq: Versioni i rishkruar është %s

en: Routing message version %d not understood.
sq: Version përcjelljeje mesazhi %d i pakuptuar.

en: SDPS not enabled.
sq: SDPS jo vepruese.

en: SMTP listener refused delivery
sq: Dëgjuesi SMTP nuk pranoi shpërndarjen

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
sq: dëgjuesi SMTP hodhi tej vendndodhje vendore marrësish:

en: SMTP transaction
sq: shkëmbim SMTP

en: SMTP: (bounce-message body)
sq: SMTP: (tekst mesazhi kërcimesh)

en: SSL connection failed.
sq: Lidhja SSL dështoi.

en: SSL is not enabled
sq: SSL nuk është vepruese

en: SSL support is not compiled in.
sq: Nuk është përpiluar mbulimi i SSL-së.

en: Saved error is still %d
sq: Gabimi i ruajtur është ende %d

en: Scratch list of UIDs:
sq: Skicim liste UID-sh:

en: Secret pass phrase:
sq: Frazë pass sekrete:

en: Sending credentials
sq: Po dërgoj kredenciale

en: Server CommonName mismatch: %s != %s
sq: Ngatërrim Emri të Zakonshëm Shërbyesi: %s != %s

en: Server CommonName: %s
sq: Emër i Zakonshëm Shërbyesi: %s

en: Server busy error on %s@%s
sq: Gabim shërbyes i zënë te %s@%s

en: Server certificate verification error: %s
sq: Gabim verifikim dëshmie shërbyesi: %s

en: Server name not set, could not verify certificate!
sq: Emër shërbyesi i pacaktuar, nuk munda të verifikoj dëshminë!

en: Server name not specified in certificate!
sq: Emër shërbyesi i pacaktuar në dëshmi!

en: Server rejected the AUTH command.
sq: Shërbyesi hodhi poshtë urdhrin AUTH.

en: Server requires integrity and/or privacy
sq: Shërbyesi lyp integritet dhe/ose vetësi

en: Server responded with UID for wrong message.
sq: Shërbyesi u përgjigj me UID për mesazh të gabuar.

en: Service chose RPA version %d.%d
sq: Shërbimi zgjodhi version RPA-je %d.%d

en: Service has been restored.
sq: Shërbimi është rivendosur.

en: Service timestamp %s
sq: Vulë kohore shërbimi %s

en: Session key established:
sq: Kyç sesioni i vendosur:

en: String '%s' is not a valid number string.
sq: Vargu '%s' nuk është një varg numerik i vlefshëm.

en: Subject: Fetchmail oversized-messages warning
sq: Subjekt: Sinjalizim nga Fetchmail rreth mesazhesh tej mase

en: Subject: Fetchmail unreachable-server warning.
sq: Subjekt: Sinjalizim Fetchmail për shërbyes të pakapshëm.

en: Subject: fetchmail authentication OK on %s@%s
sq: Subjekt: OK mirëfilltësimi fetchmail-i te %s@%s

en: Subject: fetchmail authentication failed on %s@%s
sq: Subjekt: mirëfilltësimi fetchmail dështoi te %s@%s

en: Subject: fetchmail sees repeated timeouts
sq: Subjekt: fetchmail-i sheh mbarime të përsëritur kohe

en: Success
sq: Sukses

en: Taking options from command line%s%s
sq: Po marr mundësi prej rresht urdhrash%s%s

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but some servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
sq: Përpjekja për të marrë autorizim dështoi.
    Kjo mbase do të thotë që fjalëkalimi juaj është i pavlefshëm, por disa
    shërbyes kanë mënyra të tjera dështimi të cilat fetchmail-i nuk mund
     t'i dallojë prej kësaj sepse shërbyesi nuk dërgon mesazhe të dobishëm
     gabimesh në rast dështimi hyrjeje.
    
    Demoni fetchmail do të vazhdojë të xhirojë dhe përpiqet të lidhet
    në çdo cikël.  Nuk do të dërgohen njoftime në të ardhmen para se
     të rikthehet shërbimi.

en: The following oversized messages remain on server %s account %s:
sq: Mesazhet vijues tej mase mbesin në shërbyesin e postës %s llogaria %s:

en: The following oversized messages were deleted on server %s account %s:
sq: Mesazhet vijues tej mase u fshinë prej shërbyesit të postës %s llogaria %s:

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
sq: Kjo mund të dëshmonte se shërbyesi juaj i postës ka ngecur, ose që shërbyesi juaj SMTP
    ka ngecur, ose që kartela e kutisë suaj postare te shërbyesi është
    dëmtuar nga një gabim shërbyesi.  Mund të jepni `fetchmail -v -v' për të
    diagnostikuar problemin.
    
    Fetchmail-i nuk do të vjelë sërish prej kësaj kutie para se ta rinisni.

en: This is fetchmail release %s
sq: Ky është versioni %s i fetchmail-it

en: Timestamp syntax error in greeting
sq: Gabim sintakse vule kohore në përshëndetje

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
sq: Gjatësia e "token"-i %d nuk pajtohet me rxlen %d

en: Token length error
sq: Gabim gjatësie "token"-i

en: Try adding the --service option (see also FAQ item R12).
sq: Provoni të shtoni mundësinë --service (shihni po ashtu FAQ, zëri R12).

en: Trying to continue with unqualified hostname.
    DO NOT report broken Received: headers, HELO/EHLO lines or similar problems!
    DO repair your /etc/hosts, DNS, NIS or LDAP instead.
sq: Po provoj të vazhdoj me strehëemër të pashquar.
    MOS raportoni tituj të dëmtuar Të Marrë: , rreshta HELO/EHLO apo probleme të ngjashëm!
    Rregulloni më mirë /etc/hosts, DNS, NIS apo LDAP tuajt.

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
sq: I pazoti të hap ndërfaqen kvm. Sigurohuni se fetchmail-i është SGID kmem.

en: Unable to parse interface name from %s
sq: I pazoti të trajtoj emër ndërfaqeje prej %s

en: Unable to process ATRN request now
sq: I pazoti të përpunoj kërkesë ATRN tani

en: Unable to queue messages for node %s
sq: I pazoti të vë në varg mesazhet për nyjen %s

en: Undefined protocol request in POP3_auth
sq: Kërkesë protokolli e papërcaktuar në POP3_auth

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
sq: Përgjigje jo-503 e papritur për LMTP EOM: %s

en: Unicode:
sq: Unikod:

en: Unknown ETRN error %d
sq: Gabim ETRN i panjohur %d

en: Unknown Issuer CommonName
sq: Emër i Zakonshëm Lëshuesi i Panjohur

en: Unknown ODMR error %d
sq: Gabim ODMR i panjohur %d

en: Unknown Organization
sq: Organizëm i Panjohur

en: Unknown Server CommonName
sq: Emër i Zakonshëm Shërbyesi I panjohur

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
sq: Gabim mirëfilltësimi ose hyrje e panjohur te %s@%s

en: Unknown system error
sq: Gabim i panjohur sistemi

en: Unwrapped security level flags: %s%s%s
sq: Hapa shenja niveli sigurie: %s%s%s

en: User authentication (l=%d):
sq: Mirëfilltësim përdoruesi (l=%d):

en: Using service name [%s]
sq: Po përdor emër shërbimi [%s]

en: Value of string '%s' is %s than %d.
sq: Vlera e vargut '%s' është %s se %d.

en: WARNING: Running as root is discouraged.
sq: KUJDES: Xhirimi si rrënjë nuk është i këshillueshëm.

en: Warning: Issuer CommonName too long (possibly truncated).
sq: Sinjalizim: Emër i Zakonshëm Lëshues shumë i gjatë (mundet u cungua).

en: Warning: Issuer Organization Name too long (possibly truncated).
sq: Sinjalizim: Emër Organizmi Lëshues shumë i gjatë (mundet u cungua).

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
sq: Sinjalizim: përmendje e shumëfishtë e strehës %s në kartelën formësim

en: Writing fetchids file.
sq: Po shkruaj kartelë "fetchids".

en: Yes, their IP addresses match
sq: Po, vendndodhjet IP të tyre përputhen

en: You have no mail.
sq: Nuk keni postë.

en: about to deliver with: %s
sq: gati për të shpërndarë me: %s

en: activity on %s -noted- as %d
sq: veprimatri në %s -parë- si %d

en: activity on %s checked as %d
sq: veprimtari në %s shenjuar si %d

en: activity on %s was %d, is %d
sq: veprimtaria në %s qe %d, është %d

en: analyzing Received line:
    %s
sq: po analizoj rreshtin Të Marrë:
    %s

en: attempt to re-exec fetchmail failed
sq: përpjekja për rinisje të fetchmail-it dështoi

en: attempt to re-exec may fail as directory has not been restored
sq: përpjekja për rinisje mund të dështojë ngaqë drejtoria nuk është rikthyer

en: awakened at %s
sq: përmendur më %s

en: awakened by %s
sq: përmendur prej %s

en: awakened by signal %d
sq: përmendur prej sinjali %d

en: background
sq: prapaskenë

en: bogus message count!
sq: numërim i gabuar mesazhesh!

en: can't even send to %s!
sq: s'mund as të dërgoj te %s!

en: can't raise the listener; falling back to %s
sq: s'ia dal dot me dëgjuesin; po rikthehem te %s

en: client/server protocol
sq: protokoll klient/server

en: client/server synchronization
sq: njëkohësim klient/server

en: could not decode BASE64 ready response
sq: nuk munda të çkodoj përgjigje të gatshme BASE64

en: could not get current working directory
sq: nuk munda të kem drejtori punuese të çastit

en: could not open %s to append logs to
sq: nuk munda të hap %s ku të vargëzoj regjistrime

en: couldn't fetch headers, message %s@%s:%d (%d octets)
sq: nuk munda të sjell tituj, mesazh %s@%s:%d (%d tetëshe)

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
sq: nuk munda të gjej kuti postare HESIOD for %s

en: couldn't time-check %s (error %d)
sq: s'munda të kontrolloj kohën e %s (gabim %d)

en: couldn't time-check the run-control file
sq: s'munda të kontrolloj kohën për kartelën run-control

en: dec64 error at char %d: %x
sq: gabim dec64 tek shenja %d: %x

en: decoded as %s
sq: çkoduar si  %s

en: discarding new UID list
sq: po hedh tej listë të re UID-sh

en: dup2 failed
sq: dup2 dështoi

en: end of input
sq: fund futjeje

en: execvp(%s) failed
sq: execvp(%s) dështoi

en: expunge failed
sq: shuarja dështoi

en: fetchlimit %d reached; %d message left on server %s account %s
     | fetchlimit %d reached; %d messages left on server %s account %s
sq[0]: mbrritur në kufi prurjesh %d; %d mesazh lënë në shërbyesin %s llogaria %s
sq[1]: mbrritur në kufi prurjesh %d; %d mesazhe lënë në shërbyesin %s llogaria %s

en: fetchmail: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
sq: fetchmail: formësimi i %s i pavlefshëm, RPOP lyp një portë të privilegjuar

en: fetchmail: %s configuration invalid, specify positive port number for service or port
sq: fetchmail: formësimi i %s i pavlefshëm, jepni numër pozitiv porte për shërbimin ose portën

en: fetchmail: %s fetchmail at %d killed.
sq: fetchmail: %s fetchmail te %d u asgjësua.

en: fetchmail: Error: multiple "defaults" records in config file.
sq: fetchmail: Gabim: "defaults" të shumëfishtë në kartelën formësim.

en: fetchmail: another foreground fetchmail is running at %d.
sq: fetchmail: një tjetër fetchmail xhiron në paraskenë te %d.

en: fetchmail: background fetchmail at %d awakened.
sq: fetchmail: fetchmail-i në prapaskenë te %d u përmend.

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
sq: fetchmail: nuk mund të pranoj mundësira kur një fetchmail xhiron në prapaskenë.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
sq: fetchmail: nuk mund kontrolloj për postë kur një tjetër fetchmail xhiron te e njëjta strehë.

en: fetchmail: can't find a password for %s@%s.
sq: fetchmail: nuk mund të gjej fjalëkalim për %s@%s.

en: fetchmail: can't poll specified hosts with another fetchmail running at %d.
sq: fetchmail: nuk mund të vjel prej strehëve të treguara me një tjetër fetchmail në xhirim e sipër në to %d.

en: fetchmail: elder sibling at %d died mysteriously.
sq: fetchmail: vëllam më i vjetër te %d vdiq misteriozisht.

en: fetchmail: error killing %s fetchmail at %d; bailing out.
sq: fetchmail: gabim gjatë asgjësimit të %s fetchmail te %d; po qërohem që këtej.

en: fetchmail: error opening lockfile "%s": %s
sq: fetchmail: gabim gjatë hapjes së "lockfile"-it "%s": %s

en: fetchmail: error reading lockfile "%s": %s
sq: fetchmail: gabim gjatë leximit të "lockfile"-it "%s": %s

en: fetchmail: fork failed
sq: fetchmail: degëzimi dështoi

en: fetchmail: interface option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
sq: fetchmail: mundësia e ndërfaqes mbulohet vetëm nën Linux (pa IPv6) dhe FreeBSD

en: fetchmail: invoked with
sq: fetchmail: thirrur me

en: fetchmail: lock creation failed.
sq: fetchmail: krijimi i "lock"-ut dështoi.

en: fetchmail: malloc failed
sq: fetchmail: dështoi "malloc"

en: fetchmail: monitor option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
sq: fetchmail: mundësia e mbikqyrjes mbulohet vetëm nën Linux (pa IPv6) dhe FreeBSD

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
sq: fetchmail: nuk janë treguar shërbyesa poste.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
sq: fetchmail: nuk po xhiron tjetër fetchmail

en: fetchmail: removing stale lockfile
sq: fetchmail: po heq "lockfile"-in e vjetëruar

en: fetchmail: socketpair failed
sq: fetchmail: "socketpair" dështoi

en: fetchmail: thread sleeping for %d sec.
sq: fetchmail: rrjedhë e përgjumur për %d sek.

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
sq: fetchmail: sinjalizim: pa DNS të mundshëm nga i cili të kotrollohen prurje shpërndarjesh të shumëfishta %s

en: foreground
sq: paraskenë

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
sq: përcjellje dhe fshirje lënë përgjysmë për shkak gabimesh DNS

en: forwarding to %s
sq: po përcjell te %s

en: found Received address `%s'
sq: u gjet vendndodhje Të Marrë `%s'

en: get_ifinfo: malloc failed
sq: dështoi get_ifinfo: malloc

en: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) failed
sq: dështoi get_ifinfo: sysctl (vlerësim iflist)

en: get_ifinfo: sysctl (iflist) failed
sq: dështoi get_ifinfo: sysctl (iflist)

en: getaddrinfo("%s","%s") error: %s
sq: gabim getaddrinfo("%s","%s"): %s

en: getaddrinfo(NULL, "%s") error: %s
sq: gabim getaddrinfo(NULL, "%s"): %s

en: gethostbyname failed for %s
sq: gethostbyname dështoi për %s

en: incorrect header line found while scanning headers
sq: u gjet rresht i pasaktë titulli ndërkohë që skanoheshin titujt

en: interval not reached, not querying %s
sq: interval që nuk kapet, nuk po kërkoj %s

en: invalid IP interface address
sq: vendndodhje ndërfaqeje IP e pavlefshme

en: invalid IP interface mask
sq: maskë ndërfaqeje IP e pavlefshme

en: kerberos error %s
sq: gabim kerberos %s

en: krb5_sendauth: %s [server says '%*s']
sq: krb5_sendauth: %s [shërbyesi thotë '%*s']

en: larger
sq: më e madhe

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
sq: rresht i pranuar, %s është një alias i shërbyesit postar

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
sq: rresht i papranuar, %s nuk është një alias i shërbyesit postar

en: line: %s
sq: rreshti: %s

en: mail from %s bounced to %s
sq: postë prej %s kërceu për te %s

en: mailbox selection failed
sq: përzgjedhja e kutisë postare dështoi

en: malloc failed
sq: dështoi malloc

en: mapped %s to local %s
sq: kalova %s te %s vendore

en: message %s@%s:%d was not the expected length (%d actual != %d expected)
sq: mesazhi %s@%s:%d nuk pat gjatësinë e pritur (%d aktualja != %d e pritshmja)

en: message delimiter found while scanning headers
sq: u gjet kufizues mesazhesh ndërkohë që skanoheshin titujt

en: message has embedded NULs
sq: mesazhi ka NULe të trupëzuar

en: missing IP interface address
sq: mungon vendndodhje ndërfaqeje IP

en: missing or bad RFC822 header
sq: titull RFC822 mungues ose i dëmtuar

en: nameserver failure while looking for '%s' during poll of %s: %s
sq: dështim emri shërbyesi ndërsa kërkoja për `%s' gjatë vjeljes së %s: %s

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
sq: dështim emri shërbyesi ndërsa kërkoja për `%s' gjatë vjeljes së %s.

en: no Received address found
sq: nuk u gjet vendndodhje Të Marrë

en: no address matches; forwarding to %s.
sq: pa përputhje vendndodhjesh; po përcjell drejt %s.

en: no address matches; no postmaster set.
sq: pa përputhje vendndodhjesh; s'është caktuar "postmaster".

en: no local matches, forwarding to %s
sq: pa përputhje vendore, po përcjell te %s

en: no recipient addresses matched declared local names
sq: asnjë vendndodhje marrësi nuk përputhet me emra vendorë të deklaruar

en: non-null instance (%s) might cause strange behavior
sq: instancë jo zero (%s) mund të shkaktojë sjellje të çuditshme

en: normal termination, status %d
sq: përfundim normal, gjendje %d

en: not swapping UID lists, no UIDs seen this query
sq: nuk po shkëmbejmë lista UID-sh, asnjë UID nuk e pa këtë kërkesë

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
sq: vjelja te %s u anashkalua (dështim mirëfilltësimi ose shumë mbarime kohe)

en: post-connection command failed with status %d
sq: urdhër pas-lidhjeje dështoi me gjendje %d

en: pre-connection command failed with status %d
sq: urdhri para-lidhje dështoi me përfundim %d

en: principal %s in ticket does not match -u %s
sq: parësori %s në biletë nuk përputhet me -u %s

en: protocol error
sq: gabim protokolli

en: protocol error while fetching UIDLs
sq: gabim protokolli gjatë sjelljes së UIDL-ve

en: re-poll failed
sq: rivjelja dështoi

en: reading message %s@%s:%d of %d
sq: po lexoj mesazh %s@%s:%d nga %d

en: realloc failed
sq: dështoi realloc

en: receiving message data
sq: po marr të dhëna mesazhi

en: recipient address %s didn't match any local name
sq: vendndodhja e marrësit %s nuk u përputh me ndonjë emër vendor

en: restarting fetchmail (%s changed)
sq: po rinis fetchmail (%s ndryshoi)

en: running %s (host %s service %s)
sq: po xhiroj %s (streha %s shërbimi %s)

en: search for unseen messages failed
sq: kërkimi për mesazhe të pavërejtur dështoi

en: seen | seen
sq[0]: parë
sq[1]: parë

en: selecting or re-polling default folder
sq: po përzgjedh ose vjel prej dosjes parazgjedhje

en: selecting or re-polling folder %s
sq: po përzgjedh ose vjel prej dosjes %s

en: server option after user options
sq: mundësi shërbyesi pas mundësish përdoruesi

en: skipping message %s@%s:%d
sq: po anashkaloj mesazh %s@%s:%d

en: skipping message %s@%s:%d (%d octets)
sq: po anashkaloj mesazh %s@%s:%d (%d tetëshe)

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
sq: po anashkaloj vjeljen e %s, vendndodhje IP e %s e përjashtuar

en: skipping poll of %s, %s down
sq: po anashkaloj vjeljen e %s, %s i pakapshëm

en: skipping poll of %s, %s inactive
sq: po anashkaloj vjeljen e %s, %s joveprues

en: smaller
sq: më e vogël

en: smtp listener protocol error
sq: gabim protokolli dëgjuesi smtp

en: socket
sq: "socket"

en: starting fetchmail %s daemon
sq: po nis demon fetchmail-i %s

en: swapping UID lists
sq: po shkëmbejmë lista UID-sh

en: terminated with signal %d
sq: përfunduar me sinjal %d

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
sq: mbarim kohe pas %d sekondash po pres për %s.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
sq: mbarim kohe pas %d sekondash po pres të përgjigjet dëgjuesi.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
sq: mbarim kohe pas %d sekondash po pres për shërbyesin %s.

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
sq: mbarim kohe pas %d sekondash po pres për t'u lidhur me shërbyesin %s.

en: timeout after %d seconds.
sq: mbarim kohe pas %d sekondash.

en: unknown
sq: i/e panjohur

en: unknown issuer (first %d characters): %s
sq: lëshues i panjohur (%d gërmat e para): %s

en: unsupported protocol selected.
sq: përzgjedhur protokoll i pambuluar.

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
sq: përdorimi:  fetchmail [mundësi] [shërbyes ...]

en: warning: Do not ask for support if all mail goes to postmaster!
sq: sinjalizim: Mos kërkoni ndihmë nëse tërë posta i shkon postmaster-it!

en: will idle after poll
sq: do të rrijë bosh pas vjeljeje

en: writing RFC822 msgblk.headers
sq: po shkruaj tituj RFC822 msgblk
