cups_1.4rc1_eu - en to eu translation catalogue (781 entries)

en: 		(all)
eu: 		(denak)

en: 		(none)
eu: 		(bat ere ez)

en: 	%d entries
eu: 	%d sarrera

en: 	After fault: continue
eu: 	Hutsegitearen ostean: jarraitu

en: 	Alerts:
eu: 	Alertak:

en: 	Banner required
eu: 	Titularra behar da

en: 	Charset sets:
eu: 	Karaktere-jokoa:

en: 	Connection: direct
eu: 	Konexioa: zuzena

en: 	Connection: remote
eu: 	Konexioa: urrunekoa

en: 	Default page size:
eu: 	Orrialde-tamaina lehenetsia:

en: 	Default pitch:
eu: 	Tarte lehenetsia:

en: 	Default port settings:
eu: 	Atakaren ezarpen lehenetsiak:

en: 	Description: %s
eu: 	Deskripzioa: %s

en: 	Form mounted:
    	Content types: any
    	Printer types: unknown
eu: 	Inprimakia muntatuta:
    	Eduki mota: edozer
    	Inprimagailu motak: ezezaguna

en: 	Forms allowed:
eu: 	Baimendutako inprimakiak:

en: 	Interface: %s.ppd
eu: 	Interfazea: %s.ppd

en: 	Interface: %s/interfaces/%s
eu: 	Interfazea: %s/interfaces/%s

en: 	Interface: %s/ppd/%s.ppd
eu: 	Interfazea: %s/ppd/%s.ppd

en: 	Location: %s
eu: 	Kokalekua: %s

en: 	On fault: no alert
eu: 	Hutsegitean: alertarik ez

en: 	Users allowed:
eu: 	Baimendutako erabiltzaileak:

en: 	Users denied:
eu: 	Ukatutako erabiltzaileak:

en: 	daemon present
eu: 	daemona badago

en: 	no entries
eu: 	sarrerarik ez

en: 	printer is on device '%s' speed -1
eu: 	inprimagailua '%s' gailuan dago abiadura -1

en: 	printing is disabled
eu: 	inprimatzea desgaituta dago

en: 	printing is enabled
eu: 	inprimatzea gaituta dago

en: 	queued for %s
eu: 	%s(e)n ilaratuta

en: 	queuing is disabled
eu: 	ilaratzea desgaituta

en: 	queuing is enabled
eu: 	ilaratzea gaituta

en: 	reason unknown
eu: 	arrazoi ezezaguna

en: 
        DETAILED CONFORMANCE TEST RESULTS
eu: 
         ADOSTASUNAREN PROBAREN EMAITZ XEHETUA

en:                 REF: Page 15, section 3.1.
eu:                 Erref.: 15. orrialdea, 3.1 atala.

en:                 REF: Page 15, section 3.2.
eu:                 Erref.: 15. orrialdea, 3.2 atala.

en:                 REF: Page 19, section 3.3.
eu:                 Erref.: 19. orrialdea, 3.3 atala.

en:                 REF: Page 20, section 3.4.
eu:                 Erref.: 20. orrialdea, 3.4 atala.

en:                 REF: Page 27, section 3.5.
eu:                 Erref.: 27. orrialdea, 3.5 atala.

en:                 REF: Page 42, section 5.2.
eu:                 Erref.: 42. orrialdea, 5.2 atala.

en:                 REF: Pages 16-17, section 3.2.
eu:                 Erref.: 16-17 orrialdeak, 3.2 atala.

en:                 REF: Pages 42-45, section 5.2.
eu:                 Erref.: 42-45 orrialdeak, 5.2 atala.

en:                 REF: Pages 45-46, section 5.2.
eu:                 Erref.: 45-46 orrialdeak, 5.2 atala.

en:                 REF: Pages 48-49, section 5.2.
eu:                 Erref.: 48-49 orrialdeak, 5.2 atala.

en:                 REF: Pages 52-54, section 5.2.
eu:                 Erref.: 52-54 orrialdeak, 5.2 atala.

en:         %-39.39s %.0f bytes
eu:         %-39.39s %.0f byte

en:         PASS    Default%s
eu:         BALIOZKOA    Lehenetsia%s

en:         PASS    DefaultImageableArea
eu:         BALIOZKOA    DefaultImageableArea

en:         PASS    DefaultPaperDimension
eu:         BALIOZKOA    DefaultPaperDimension

en:         PASS    FileVersion
eu:         BALIOZKOA    FileVersion

en:         PASS    FormatVersion
eu:         BALIOZKOA    FormatVersion

en:         PASS    LanguageEncoding
eu:         BALIOZKOA    LanguageEncoding

en:         PASS    LanguageVersion
eu:         BALIOZKOA    LanguageVersion

en:         PASS    Manufacturer
eu:         BALIOZKOA    Manufacturer

en:         PASS    ModelName
eu:         BALIOZKOA    ModelName

en:         PASS    NickName
eu:         BALIOZKOA    NickName

en:         PASS    PCFileName
eu:         BALIOZKOA    PCFileName

en:         PASS    PSVersion
eu:         BALIOZKOA    PSVersion

en:         PASS    PageRegion
eu:         BALIOZKOA    PageRegion

en:         PASS    PageSize
eu:         BALIOZKOA    PageSize

en:         PASS    Product
eu:         BALIOZKOA    Product

en:         PASS    ShortNickName
eu:         BALIOZKOA    ShortNickName

en:         WARN    "%s %s" conflicts with "%s %s"
                    (constraint="%s %s %s %s")
eu:         ABISUA    "%s %s" gatazkan dago honekin: "%s %s"
                    (murriztapena="%s %s %s %s")

en:         WARN    %s shares a common prefix with %s
                    REF: Page 15, section 3.2.
eu:         ABISUA    %s(e)k aurrizki amankomuna partekatzen du %s(r)ekin
                    Erref: 15. orrialdea, 3.2 atala.

en:         WARN    LanguageEncoding required by PPD 4.3 spec.
                    REF: Pages 56-57, section 5.3.
eu:         ABISUA    PPD 4.3 zehaztapenak LanguageEncoding behar du.
                    Erref: 56-57 orrialdeak, 5.3 atala.

en:         WARN    Manufacturer required by PPD 4.3 spec.
                    REF: Pages 58-59, section 5.3.
eu:         ABISUA    PPD 4.3 zehaztapenak Manufacturer behar du.
                    Erref: 58-59 orrialdeak, 5.3 atala.

en:         WARN    PCFileName longer than 8.3 in violation of PPD spec.
                    REF: Pages 61-62, section 5.3.
eu:         ABISUA    PCFileName 8.3 baino luzeagoa da, eta PPD zehaztapenaren bortxaketa da.
                    Erref: 61-62 orrialdeak, 5.3 atala.

en:         WARN    Protocols contains PJL but JCL attributes are not set.
                    REF: Pages 78-79, section 5.7.
eu:         ABISUA    Protokoloek PJL dute, baina JCL atributuak ez daude ezarrita.
                    Erref: 78-79 orrialdeak, 5.7 atala.

en:         WARN    Protocols contains both PJL and BCP; expected TBCP.
                    REF: Pages 78-79, section 5.7.
eu:         ABISUA    Protokoloek bai PJL bai BCP dituzte, baina TBCP espero zen.
                    Erref: 78-79 orrialdeak, 5.7 atala.

en:         WARN    ShortNickName required by PPD 4.3 spec.
                    REF: Pages 64-65, section 5.3.
eu:         ABISUA    PPD 4.3 zehaztapenak ShortNickName behar du.
                    Erref: 64-65 orrialdeak, 5.3 atala.

en:       %s  Missing APDialogExtension file "%s"
eu:       %s  APDialogExtension-en "%s" fitxategia falta da

en:       %s  Missing APPrinterIconPath file "%s"
eu:       %s  APPrinterIconPath-en "%s" fitxategia falta da

en:       %s  Missing APPrinterLowInkTool file "%s"
eu:       %s  APPrinterLowInkTool-en "%s" fitxategia falta da

en:       %s  Missing APPrinterUtilityPath file "%s"
eu:       %s  APPrinterUtilityPath-en "%s" fitxategia falta da

en:       %s  Missing APScanAppPath file "%s"
eu:       %s  APScanAppPath-en "%s" fitxategia falta da

en:       %s  Missing cupsFilter file "%s"
eu:       %s  cupsFilter-en "%s" fitxategia falta da

en:       %s  Missing cupsPreFilter file "%s"
eu:       %s  cupsPreFilter-en "%s" fitxategia falta da

en:       **FAIL**  BAD Default%s %s
                    REF: Page 40, section 4.5.
eu:       **HUTSEGITEA**  OKERREKO Default%s %s
                    Erref: 40. orrialdea, 4.5 atala.

en:       **FAIL**  BAD JobPatchFile attribute in file
                    REF: Page 24, section 3.4.
eu:       **HUTSEGITEA**  OKERREKO JobPatchFile atributua fitxategian
                    Erref: 24. orrialdea, 3.4 atala.

en:       **FAIL**  BAD Manufacturer (should be "HP")
                    REF: Page 211, table D.1.
eu:       **HUTSEGITEA**  OKERREKO Manufacturer ("HP" izan beharko luke)
                    Erref: 211. orrialdea, D.1 taula.

en:       **FAIL**  BAD Manufacturer (should be "Oki")
                    REF: Page 211, table D.1.
eu:       **HUTSEGITEA**  OKERREKO Manufacturer ("Oki" izan beharko luke)
                    Erref: 211. orrialdea, D.1 taula.

en:       **FAIL**  BAD ModelName - "%c" not allowed in string.
                    REF: Pages 59-60, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  OKERREKO ModelName - "%c" ez dago baimenduta katean.
                    Erref: 59-60 orrialdeak, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  BAD PSVersion - not "(string) int".
                    REF: Pages 62-64, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  OKERREKO PSVersion - ez da "(string) int".
                    Erref: 62-64 orrialdeak, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  BAD Product - not "(string)".
                    REF: Page 62, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  OKERREKO Product - ez da  "(string)".
                    Erref: 62. orrialdea, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  BAD ShortNickName - longer than 31 chars.
                    REF: Pages 64-65, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  OKERREKO ShortNickName - 31 karaktere baino luzeagoa.
                    Erref: 64-65 orrialdeak, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  Bad FileVersion "%s"
                    REF: Page 56, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  Okerreko "%s" FileVersion
                    Erref: 56. orrialdea, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  Bad FormatVersion "%s"
                    REF: Page 56, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  Okerreko "%s" FormatVersion
                    Erref: 56. orrialdea, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  Default option code cannot be interpreted: %s
eu:       **HUTSEGITEA**  Aukera lehenetsiaren kodea ezin da interpretatu: %s

en:       **FAIL**  REQUIRED Default%s
                    REF: Page 40, section 4.5.
eu:       **HUTSEGITEA**  Default%s BEHARREZKOA DA
                    Erref: 40. orrialdea, 4.5 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED DefaultImageableArea
                    REF: Page 102, section 5.15.
eu:       **HUTSEGITEA**  DefaultImageableArea BEHARREZKOA DA
                    Erref: 102. orrialdea, 5.15 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED DefaultPaperDimension
                    REF: Page 103, section 5.15.
eu:       **HUTSEGITEA**  DefaultPaperDimension BEHARREZKOA DA
                    Erref: 103. orrialdea, 5.15 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED FileVersion
                    REF: Page 56, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  FileVersion BEHARREZKOA DA
                    Erref: 56. orrialdea, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED FormatVersion
                    REF: Page 56, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  FormatVersion BEHARREZKOA DA
                    Erref: 56. orrialdea, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED ImageableArea for PageSize %s
                    REF: Page 41, section 5.
                    REF: Page 102, section 5.15.
eu:       **HUTSEGITEA**  ImageableArea BEHARREZKOA DA %s PageSize-rentzako
                    Erref: 41. orrialdea, 5 atala.
                    Erref: 102. orrialdea, 5.15 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED LanguageEncoding
                    REF: Pages 56-57, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  LanguageEncoding BEHARREZKOA DA
                    Erref: 56-57 orrialdeak, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED LanguageVersion
                    REF: Pages 57-58, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  LanguageVersion BEHARREZKOA DA
                    Erref: 57-58 orrialdeak, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED Manufacturer
                    REF: Pages 58-59, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  Manufacturer BEHARREZKOA DA
                    Erref: 58-59 orrialdeak, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED ModelName
                    REF: Pages 59-60, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  ModelName BEHARREZKOA DA
                    Erref: 59-60 orrialdeak, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED NickName
                    REF: Page 60, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  NickName BEHARREZKOA DA
                    Erref: 60. orrialdea, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED PCFileName
                    REF: Pages 61-62, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  PCFileName BEHARREZKOA DA
                    Erref: 61-62 orrialdeak, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED PSVersion
                    REF: Pages 62-64, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  PSVersion BEHARREZKOA DA
                    Erref: 62-64 orrialdeak, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED PageRegion
                    REF: Page 100, section 5.14.
eu:       **HUTSEGITEA**  PageRegion BEHARREZKOA DA
                    Erref: 100. orrialdea, 5.14 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED PageSize
                    REF: Page 41, section 5.
                    REF: Page 99, section 5.14.
eu:       **HUTSEGITEA**  REQUIRED BEHARREZKOA DA
    ageSize
           Erref: EF. orrialdea:   atalasection 5.
           Erref: EF. orrialdea:  sec atalation 5.14.

en:       **FAIL**  REQUIRED PageSize
                    REF: Pages 99-100, section 5.14.
eu:       **HUTSEGITEA**  PageSize BEHARREZKOA DA
                    Erref: 99-100 orrialdeak, 5.14 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED PaperDimension for PageSize %s
                    REF: Page 41, section 5.
                    REF: Page 103, section 5.15.
eu:       **HUTSEGITEA**  PaperDimension BEHARREZKOA DA %s PageSize-rentzako
                    Erref: 41. orrialdea, 5 atala.
                    Erref: 103. orrialdea, 5.15 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED Product
                    REF: Page 62, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  Product BEHARREZKOA DA
                    Erref: 62. orrialdea, 5.3 atala.

en:       **FAIL**  REQUIRED ShortNickName
                    REF: Page 64-65, section 5.3.
eu:       **HUTSEGITEA**  ShortNickName BEHARREZKOA DA
                    Erref: 64-65 orrialdeak, 5.3 atala.

en:     %d ERRORS FOUND
eu:     %d ERRORE AURKITU DIRA

en:     NO ERRORS FOUND
eu:     EZ DA ERRORERIK AURKITU

en:  FAIL
eu:  HUTSEGITEA

en:  FAIL
          **FAIL**  Unable to open PPD file - %s
eu:  HUTSEGITEA
          **HUTSEGITEA**  Ezin da PPD fitxategia ireki - %s

en:  FAIL
          **FAIL**  Unable to open PPD file - %s on line %d.
eu:  HUTSEGITEA
          **HUTSEGITEA**  Ezin da PPD fitxategia ireki - %s %d lerroan.

en:  PASS
eu:  BALIOZKOA

en: #10 Envelope
eu: 10. gutunazala

en: #11 Envelope
eu: 11. gutunazala

en: #12 Envelope
eu: 12. gutunazala

en: #14 Envelope
eu: 14. gutunazala

en: #9 Envelope
eu: 9. gutunazala

en: %-6s %-10.10s %-4d %-10d %-27.27s %.0f bytes
eu: %-6s %-10.10s %-4d %-10d %-27.27s %.0f byte

en: %-7s %-7.7s %-7d %-31.31s %.0f bytes
eu: %-7s %-7.7s %-7d %-31.31s %.0f byte

en: %.0f x %.0f millimeters
eu: %.0f x %.0f milimetro

en: %.0f x %.0f to %.0f x %.0f millimeters
eu: %.0f x %.0f  -> %.0f x %.0f milimetro

en: %.2f x %.2f inches
eu: %.2f x %.2f hatz

en: %.2f x %.2f to %.2f x %.2f inches
eu: %.2f x %.2f -> %.2f x %.2f hatz

en: %s accepting requests since %s
eu: %s(e)k eskaerak onartzen ditu %s unetik

en: %s cannot be changed.
eu: %s ezin da aldatu.

en: %s is not implemented by the CUPS version of lpc.
eu: %s ez dago CUPSen lpc bertsioan garatuta.

en: %s is not ready
eu: %s ez dago prest

en: %s is ready
eu: %s prest dago

en: %s is ready and printing
eu: %s prest dago eta inprimatzen

en: %s not accepting requests since %s -
    	%s
eu: %s(e)k ez du eskaerarik onartzen %s unetik
    	%s

en: %s/%s accepting requests since %s
eu: %s/%s-(e)k eskaerak onartzen ditu %s unetik

en: %s/%s not accepting requests since %s -
    	%s
eu: %s/%s-(e)k ez ditu eskaerarik onartzen %s unetik
    	%s

en: %s: %-33.33s [job %d localhost]
eu: %s: %-33.33s [%d lana localhost]

en: %s: %s failed: %s
eu: %s: %s(e)k huts egin du: %s

en: %s: Error - no default destination available.
eu: %s: errorea - helburu lehenetsia ez dago eskuragarri

en: %s: Error - priority must be between 1 and 100.
eu: %s: errorea - lehentasuna 1 eta 100 artean egon behar du

en: %s: Error - too many files - "%s"
eu: %s: errorea - fitxategi gehiegi - "%s"

en: %s: Error - unable to access "%s" - %s
eu: %s: errorea - ezin da "%s" atzitu - %s

en: %s: Error - unable to queue from stdin - %s
eu: %s: errorea - ezin da stdin-etik ilaratu - %s

en: %s: Filter "%s" not available: %s
eu: %s: "%s" iragazkia ez dago erabilgarri: %s

en: %s: Invalid filter string "%s"
eu: %s: "%s" iragazkiaren kate baliogabea

en: %s: Operation failed: %s
eu: %s: huts egin du eragiketak: %s

en: %s: Unable to connect to server
eu: %s: ezin da zerbitzariarekin konektatu

en: %s: Unable to open %s: %s
eu: %s: ezin da %s ireki: %s

en: %s: Unable to open PPD file: %s on line %d
eu: %s: ezin da PPD fitxategia ireki: %s %d lerroan

en: %s: Unable to open PPD file: %s on line %d.
eu: %s: ezin da PPD fitxategia ireki: %s %d lerroan

en: %s: error - no default destination available.
eu: %s: errorea - helburu lehenetsia ez dago eskuragarri

en: 1 inch/sec.
eu: 1 hazt/seg

en: 1.5 inch/sec.
eu: 1.5 hatz/seg

en: 10 inches/sec.
eu: 10 hatz/seg

en: 100 mm/sec.
eu: 100 mm/seg

en: 11 inches/sec.
eu: 11 hatz/seg

en: 12 inches/sec.
eu: 12 hatz/seg

en: 120 mm/sec.
eu: 120 mm/seg

en: 15 mm/sec.
eu: 15 mm/seg

en: 150 mm/sec.
eu: 150 mm/seg

en: 2 inches/sec.
eu: 2 hatz/seg

en: 2-Sided Printing
eu: 2 alboetatik inprimatzea

en: 2.5 inches/sec.
eu: 2.hatz/seg

en: 20 mm/sec.
eu: 20 mm/seg

en: 200 mm/sec.
eu: 200 mm/seg

en: 24-Pin Series
eu: 24 orrratzeko serieak

en: 250 mm/sec.
eu: 250 mm/seg

en: 3 inches/sec.
eu: 3 hatz/seg

en: 3.5" Disk
eu: 3.5" diskoa

en: 3.5" Disk - 2 1/8 x 2 3/4"
eu: 3.5" diskoa - 2 1/8 x 2 3/4"

en: 30 mm/sec.
eu: 30 mm/seg

en: 300 mm/sec.
eu: 300 mm/seg

en: 4 inches/sec.
eu: 4 hatz/seg

en: 40 mm/sec.
eu: 40 mm/seg

en: 5 inches/sec.
eu: 5 hatz/seg

en: 6 inches/sec.
eu: 6 hatz/seg

en: 60 mm/sec.
eu: 60 mm/seg

en: 7 inches/sec.
eu: 7 hatz/seg

en: 8 inches/sec.
eu: 8 hatz/seg

en: 80 mm/sec.
eu: 80 mm/seg

en: 9 inches/sec.
eu: 9 hatz/seg

en: 9-Pin Series
eu: 9 orratzeko serieak

en: ?Invalid help command unknown
eu: ? laguntzako komando ezezagun baliogabea

en: A3 (Oversize)
eu: A3 (handiagoa)

en: A4 (Oversize)
eu: A4 (handiagoa)

en: A4 (Small)
eu: A4 (txikia)

en: A5 (Oversize)
eu: A5 (handiagoa)

en: Accept Jobs
eu: Onartu lanak

en: Accepted
eu: Onartuta

en: Add Class
eu: Gehitu klasea

en: Add Printer
eu: Gehitu inprimagailua

en: Add RSS Subscription
eu: Gehitu RSS harpidetza

en: Address
eu: Helbidea

en: Address - 1 1/8 x 3 1/2"
eu: Helbidea - 1 1/8 x 3 1/2"

en: Administration
eu: Administrazioa

en: Always
eu: Beti

en: Applicator
eu: Aplikatzailea

en: Bad NULL dests pointer
eu: Okerreko helburuko NULL erakuslea

en: Bad OpenGroup
eu: Okerreko OpenGroup

en: Bad OpenUI/JCLOpenUI
eu: Okerreko OpenUI/JCLOpenUI

en: Bad OrderDependency
eu: Okerreko OrderDependency

en: Bad Request
eu: Okerreko eskaera

en: Bad SNMP version number
eu: Okerreko SNMP bertsio zenbakia

en: Bad UIConstraints
eu: Okerreko UIConstraints

en: Bad copies value %d.
eu: Okerreko kopien %d balioa.

en: Bad custom parameter
eu: Okerreko parametro pertsonalizatua

en: Bad font attribute: %s
eu: Okerreko letra-atributua: %s

en: Bad number-up value %d.
eu: Okerreko number-up balioa: %d.

en: Bad page-ranges values %d-%d.
eu: Okerreko page-ranges balioak: %d-%d.

en: Banners
eu: Titularrak

en: Billing Information:
eu: Fakturazioaren informazioa:

en: Bond Paper
eu: Tituluentzako papera

en: C0 Envelope
eu: C0 gainazala

en: C1 Envelope
eu: C1 gainazala

en: C2 Envelope
eu: C2 gainazala

en: C3 Envelope
eu: C3 gainazala

en: C4 Envelope
eu: C4 gainazala

en: C5 Envelope
eu: C5 gainazala

en: C6 Envelope
eu: C6 gainazala

en: C65 Envelope
eu: C65 gainazala

en: C7 Envelope
eu: C7 gainazala

en: CPCL Label Printer
eu: CPCL etiketen inprimagailua

en: Cancel RSS Subscription
eu: Utzi RSS harpidetza

en: Change Settings
eu: Aldatu ezarpenak

en: Chou3 Envelope
eu: Chou3 gainazala

en: Chou4 Envelope
eu: Chou4 gainazala

en: Classes
eu: Klaseak

en: Clean Print Heads
eu: Garbitu inprimatze-buruak

en: Color
eu: Kolorea

en: Color Mode
eu: Koloreen modua

en: Commands may be abbreviated.  Commands are:
    
    exit    help    quit    status  ?
eu: Komandoa laburtu daitezke. Hauek dira komandoak:
    
    exit    help    quit    status  ?

en: Community name uses indefinite length
eu: Komunitatearen izenak definitu gabeko luzera darabil

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continuous
eu: Jarraia

en: Created
eu: Sortuta

en: Created On:
eu: Sorrera-data:

en: Custom
eu: Pertsonalizatu

en: Cut
eu: Ebaki

en: Cutter
eu: Ebakigailua

en: DL Envelope
eu: DL gutunazala

en: Dark
eu: Iluna

en: Darkness
eu: Iluntasuna

en: Delete Class
eu: Ezabatu klasea

en: Delete Printer
eu: Ezabatu inprimagailua

en: Description:
eu: Deskripzioa:

en: DeskJet Series
eu: DeskJet serieak

en: Destination "%s" is not accepting jobs.
eu: "%s" helburuak ez du lanik onartzen.

en: Device: uri = %s
            class = %s
            info = %s
            make-and-model = %s
            device-id = %s
            location = %s
eu: Gailua: URIa = %s
            klasea = %s
            informazioa = %s
            marka eta modeloa = %s
            gailuaren IDa = %s
            kokalekua = %s

en: Direct Thermal Media
eu: Zuzeneko euskarri termikoa

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Document %d not found in job %d.
eu: Ez da %d dokumentua aurkitu %d lanean.

en: Double Postcard
eu: Postal bikoitza

en: Driver Name:
eu: Kontrolatzailearen izena:

en: Driver Version:
eu: Kontrolatzailearen bertsioa:

en: Duplexer
eu: Duplexatzailea

en: EMERG: Unable to allocate memory for page info: %s
eu: EMERG: ezin da memoriarik esleitu orrialdearen informazioarentzako: %s.

en: EMERG: Unable to allocate memory for pages array: %s
eu: EMERG: ezin da memoriarik esleitu orrialdeen arrayarentzako: %s.

en: EPL1 Label Printer
eu: EPL1 etiketen inprimagailua

en: EPL2 Label Printer
eu: EPL2 etiketen inprimagailua

en: ERROR: %s job-id user title copies options [file]
eu: ERROR: %s job-id erabiltzailea titulua kopiak aukerak [fitxategia]

en: ERROR: Bad charset file %s
eu: ERROR: karaktere-jokoaren fitxategia okerra: %s

en: ERROR: Bad charset type %s
eu: ERROR: karaktere-jokoaren mota okerra: %s

en: ERROR: Bad font description line: %s
eu: ERROR: letra-deskripzioaren lerroa okerra: %s

en: ERROR: Bad text direction %s
eu: ERROR: testuaren norabidea okerra: %s

en: ERROR: Bad text width %s
eu: ERROR: testuaren zabalera okerra: %s

en: ERROR: Error %d sending PAPSendData request: %s
eu: ERROR: %d errorea PAPSendData eskaera bidaltzean: %s

en: ERROR: No fonts in charset file %s
eu: ERROR: ez da letra-tiporik aurkitu karaktere-jokoaren %s fitxategian

en: ERROR: Printer not responding
eu: ERROR: inprimagailuak ez du erantzuten

en: ERROR: Printer sent unexpected EOF
eu: ERROR: inprimagailuak ustekabeko EOF bidali du

en: ERROR: Remote host did not accept control file (%d)
eu: ERROR: urruneko ostalariak ez du kontrol-fitxategia onartu (%d)

en: ERROR: Remote host did not accept data file (%d)
eu: ERROR: urruneko ostalariak ez du datuen fitxategia onartu (%d)

en: ERROR: There was a timeout error while sending data to the printer
eu: ERROR: denbora-muga gainditu da inprimagailura datuak bidaltzean

en: ERROR: Unable to add file %d to job: %s
eu: ERROR: ezin da %d fitxategia lanari gehitu: %s

en: ERROR: Unable to cancel job %d: %s
eu: ERROR: ezin da %d lana bertan behera utzi: %s

en: ERROR: Unable to copy PDF file
eu: ERROR: ezin da PDF fitxategia kopiatu

en: ERROR: Unable to create pipe
eu: ERROR: ezin da kanalizazioa sortu

en: ERROR: Unable to create socket
eu: ERROR: ezin da socket-a sortu

en: ERROR: Unable to create temporary compressed print file: %s
eu: ERROR: ezin da aldi baterako inprimatzeko konprimitutako fitxategia sortu: %s

en: ERROR: Unable to create temporary file
eu: ERROR: ezin da aldi baterako fitxategia sortu

en: ERROR: Unable to exec pictwpstops: %s
eu: ERROR: ezin da pictwpstops exekutatu: %s

en: ERROR: Unable to execute gs program
eu: ERROR: ezin da gs programa exekutatu

en: ERROR: Unable to execute pdftops program
eu: ERROR: ezin da pdftops programa exekutatu

en: ERROR: Unable to execute pstops program
eu: ERROR: ezin da pstops programa exekutatu

en: ERROR: Unable to fork pictwpstops: %s
eu: ERROR: ezin da pictwpstops sardetu: %s

en: ERROR: Unable to get PAP request
eu: ERROR: ezin da PAP eskaera lortu

en: ERROR: Unable to get PAP response
eu: ERROR: ezin da PAP erantzuna lortu

en: ERROR: Unable to get PPD file for printer "%s" - %s.
eu: ERROR: ezin da "%s" - "%s" inprimagailuaren PPD fitxategia lortu.

en: ERROR: Unable to get default AppleTalk zone
eu: ERROR: ezin da AppleTalk zona lehenetsia lortu

en: ERROR: Unable to look for PAP response
eu: ERROR: ezin da PAP erantzuna aurktitu

en: ERROR: Unable to lookup AppleTalk printers
eu: ERROR: ezin da AppleTalk inprimagailurik aurkitu

en: ERROR: Unable to make AppleTalk address
eu: ERROR: ezin da AppleTalk helbiderik sortu

en: ERROR: Unable to open "%s" - %s
eu: ERROR: ezin da "%s" - "%s" ireki

en: ERROR: Unable to open %s: %s
eu: ERROR: ezin da %s ireki: %s

en: ERROR: Unable to open banner file "%s" - %s
eu: ERROR: ezin da "%s" titularraren fitxategia ireki: %s

en: ERROR: Unable to open device file "%s": %s
eu: ERROR: ezin da "%s" gailuaren fitxategia ireki: %s

en: ERROR: Unable to open file "%s" - %s
eu: ERROR: ezin da "%s" fitxategia ireki: %s

en: ERROR: Unable to open file "%s": %s
eu: ERROR: ezin da "%s" fitxategia ireki: %s

en: ERROR: Unable to open print file "%s": %s
eu: ERROR: ezin da "%s" inprimatzeko fitxategia ireki: %s

en: ERROR: Unable to open print file %s - %s
eu: ERROR: ezin da %s inprimatzeko fitxategia ireki: %s

en: ERROR: Unable to open print file %s: %s
eu: ERROR: ezin da %s inprimatzeko fitxategia ireki: %s

en: ERROR: Unable to open raster file - %s
eu: ERROR: ezin da bilbearen fitxategia ireki: %s

en: ERROR: Unable to open temporary compressed print file: %s
eu: ERROR: ezin da aldi baterako konprimitutako inprimatzeko fitxategia ireki: %s

en: ERROR: Unable to read print data
eu: ERROR: ezin da inprimatzeko daturik irakurri

en: ERROR: Unable to reserve port
eu: ERROR: ezin da ataka erreserbatu

en: ERROR: Unable to seek to offset %ld in file - %s
eu: ERROR: ezin da fitxategiko %ld posizioan kokatu: %s

en: ERROR: Unable to seek to offset %lld in file - %s
eu: ERROR: ezin da fitxategiko %lld posizioan kokatu: %s

en: ERROR: Unable to send LPD command
eu: ERROR: ezin da LPD komandoa bidali

en: ERROR: Unable to send PAP tickle request
eu: ERROR: ezin da PAP eskaera bidali

en: ERROR: Unable to send initial PAP send data request
eu: ERROR: ezin da PAPren hasierako datuak bidaltzeko eskaera bidali

en: ERROR: Unable to send print file to printer
eu: ERROR: ezin da inprimatzeko fitxategia inprimagailura bidali

en: ERROR: Unable to send trailing nul to printer
eu: ERROR: ezin da NULL balioa bidali inprimagailura

en: ERROR: Unable to wait for pictwpstops: %s
eu: ERROR: ezin da pictwpstops-ren zain egon: %s

en: ERROR: Unable to write %d bytes to "%s": %s
eu: ERROR: ezin dira %d byte idatzi "%s"(e)n: %s

en: ERROR: Unable to write control file
eu: ERROR: ezin da kontrol-fitxategia idatzi

en: ERROR: Unable to write print data
eu: ERROR: ezin da inprimatzeko daturik idatzi

en: ERROR: Unable to write print data: %s
eu: ERROR: ezin da inprimatzeko daturik idatzi: %s

en: ERROR: Unable to write uncompressed document data: %s
eu: ERROR: ezin da deskonprimitutako dokumentuaren daturik idatzi: %s

en: ERROR: Unknown file order "%s"
eu: ERROR: "%s" fitxategiaren ordena ezezaguna

en: ERROR: Unknown format character "%c"
eu: ERROR: "%c" karakterearen formatua ezezaguna

en: ERROR: Unknown print mode "%s"
eu: ERROR: inprimatzeko "%s" modua ezezaguna

en: ERROR: select() failed
eu: ERROR: huts egin du select()-ek

en: ERROR: unable to stat print file
eu: ERROR: ezin da 'stat' exekutatu inprimatzeko fitxategiarentzako

en: Edit Configuration File
eu: Editatu konfigurazioko fitxategia

en: Ending Banner
eu: Titularraren amaiera

en: English
eu: Basque

en: Enter old password:
eu: Sartu pasahitz zaharra:

en: Enter password again:
eu: Sartu pasahitza berriro:

en: Enter password:
eu: Sartu pasahitza:

en: Enter your username and password or the root username and password to access this page. If you are using Kerberos authentication, make sure you have a valid Kerberos ticket.
eu: Idatzi zure erabiltzaile-izena eta pasahitza, edo supererabiltzailearen izena eta pasahitza, orrialde honetara sarbidetzeko. Kerberos autentifikazioa erabiltzen ari bazara, ziurtatu zaitez baliozko Kerberos txartela duzula.

en: Envelope Feed
eu: Gutunazalen iturria

en: Error Policy
eu: Erroreen politika

en: Every 10 Labels
eu: 10 etiketez behin

en: Every 2 Labels
eu: 2 etiketez behin

en: Every 3 Labels
eu: 3 etiketez behin

en: Every 4 Labels
eu: 4 etiketez behin

en: Every 5 Labels
eu: 5 etiketez behin

en: Every 6 Labels
eu: 6 etiketez behin

en: Every 7 Labels
eu: 7 etiketez behin

en: Every 8 Labels
eu: 8 etiketez behin

en: Every 9 Labels
eu: 9 etiketez behin

en: Every Label
eu: Etiketa bakoitzeko

en: Expectation Failed
eu: Espero zenak huts egin du

en: Export Printers to Samba
eu: Esportatu inprimagailuak Samba-ra

en: FAIL
eu: HUTSEGITEA

en: File Folder
eu: Fitxategien karpeta

en: File Folder - 9/16 x 3 7/16"
eu: Fitxategien karpeta - 9/16 x 3 7/16"

en: File device URIs have been disabled! To enable, see the FileDevice directive in "%s/cupsd.conf".
eu: Fitxategiaren gailuaren URIak desgaitu egin dira. Gaitzeko, ikus FileDevice direktiba "%s/cupsd.conf" fitxategian.

en: Folio
eu: Folioa

en: Forbidden
eu: Debekatua

en: General
eu: Orokorra

en: Generic
eu: Generikoa

en: German FanFold
eu: FanFold alemana

en: German FanFold Legal
eu: FanFold Legal alemana

en: Get-Response-PDU uses indefinite length
eu: Get-Response-PDU definitu gabeko luzera darabil

en: Glossy Paper
eu: Paper satinatua

en: Grayscale
eu: Gris-eskala

en: Hanging Folder
eu: Esekitako karpeta

en: Hanging Folder - 9/16 x 2"
eu: Esekitako karpeta - 9/16 x 2"

en: INFO: AppleTalk disabled in System Preferences
eu: INFO: AppleTalk desgaituta sistemako hobespenetan

en: INFO: AppleTalk disabled in System Preferences.
eu: INFO: AppleTalk desgaituta sistemako hobespenetan.

en: INFO: Canceling print job...
eu: INFO: inprimatzeko lana bertan behera uzten...

en: INFO: Connected to printer...
eu: INFO: inprimagailura konektatuta...

en: INFO: Connecting to printer...
eu: INFO: inprimagailura konektatzen...

en: INFO: Control file sent successfully
eu: INFO: kontrol-fitxategia ongi bidali da

en: INFO: Copying print data...
eu: INFO: inprimatzeko datuak kopiatzen...

en: INFO: Data file sent successfully
eu: INFO: datuen fitxategia ongi bidali da

en: INFO: Finished page %d...
eu: INFO: %d orrialdea amaituta...

en: INFO: Formatting page %d...
eu: INFO: %d orrialdeari formatua ematen...

en: INFO: Loading image file...
eu: INFO: irudiaren fitxategia kargatzen...

en: INFO: Looking for printer...
eu: INFO: inprimagailua bilatzen...

en: INFO: Opening connection
eu: INFO: konexioa irekitzen

en: INFO: Print file sent, waiting for printer to finish...
eu: INFO: inprimatzeko fitxategia bidalita, inprimagailuak amaitu zain...

en: INFO: Printer busy; will retry in 10 seconds...
eu: INFO: inprimagailua lanpetuta. 10 segundotan saiatu da berriro...

en: INFO: Printer busy; will retry in 30 seconds...
eu: INFO: inprimagailua lanpetuta. 30 segundotan saiatu da berriro...

en: INFO: Printer busy; will retry in 5 seconds...
eu: INFO: inprimagailua lanpetuta. 5 segundotan saiatu da berriro...

en: INFO: Printer does not support IPP/%d.%d, trying IPP/1.0...
eu: INFO: inprimagailuak ez du IPP/%d.%d onartzen. Honekin saiatzen: IPP/1.0...

en: INFO: Printer is busy; will retry in 5 seconds...
eu: INFO: inprimagailua lanpetuta dago. 5 segundotan saiatu da berriro...

en: INFO: Printer is currently off-line.
eu: INFO: inprimagailua unean lineaz kanpo dago.

en: INFO: Printer is currently offline.
eu: INFO: inprimagailua unean linean dago.

en: INFO: Printer is now online.
eu: INFO: inprimagailua orain linean dago.

en: INFO: Printer is offline.
eu: INFO: inprimagailua lineaz kanpo dago.

en: INFO: Printer not connected; will retry in 30 seconds...
eu: INFO: inprimagailua ez dago konektatuta. 30 segundo barru saiatuko da berriro...

en: INFO: Printing page %d, %d%% complete...
eu: INFO: %d orrialdea inprimatzen. %% %d osatuta...

en: INFO: Printing page %d...
eu: INFO: %d orrialdea inprimatzen...

en: INFO: Ready to print.
eu: INFO: inprimatzeko prest.

en: INFO: Sending control file (%lu bytes)
eu: INFO: kontrol-fitxategia bidaltzen (%lu byte)

en: INFO: Sending control file (%u bytes)
eu: INFO: kontrol-fitxategia bidaltzen (%u byte)

en: INFO: Sending data
eu: INFO: datuen fitxategia bidaltzen

en: INFO: Sending data file (%ld bytes)
eu: INFO: datuen fitxategia bidaltzen (%ld byte)

en: INFO: Sending data file (%lld bytes)
eu: INFO: datuen fitxategia bidaltzen (%lld byte)

en: INFO: Sending print data...
eu: INFO: inprimatzeko datuak bidaltzen...

en: INFO: Sent print file, %ld bytes...
eu: INFO: inprimatzeko fitxategia bidalita, %ld byte...

en: INFO: Sent print file, %lld bytes...
eu: INFO: inprimatzeko fitxategia bidalita, %lld byte...

en: INFO: Spooling LPR job, %.0f%% complete...
eu: INFO: LPR lana ilaran jartzen. %% %.0f osatuta...

en: INFO: Starting page %d...
eu: INFO: %d orrialdea hasten...

en: INFO: Unable to contact printer, queuing on next printer in class...
eu: INFO: ezin da inprimagailuarekin kontaktatu, klaseko hurrengo inprimagailuan ilaratzen...

en: INFO: Using default AppleTalk zone "%s"
eu: INFO: "%s" AppleTalk zona lehenetsia erabiltzen

en: INFO: Waiting for job to complete...
eu: INFO: lana osatzeko itxoiten...

en: INFO: Waiting for printer to become available...
eu: INFO: inprimagailua erabilgarri egon arte itxoiten...

en: ISO B4 Envelope
eu: ISO B4 gutunazala

en: ISO B5 (Oversize)
eu: ISO B5 (handiagoa)

en: ISO B5 Envelope
eu: ISO B5 gutunazala

en: ISO B6 Envelope
eu: ISO B6 gutunazala

en: ISOLatin1
eu: UTF-8

en: Illegal control character
eu: Kontrol-karaktere ilegala

en: Illegal main keyword string
eu: Gako-hitzaren kate nagusia ilegala

en: Illegal option keyword string
eu: Aukeraren gako-hitzaren katea ilegala

en: Illegal translation string
eu: Itzulpenaren katea ilegala

en: Illegal whitespace character
eu: Zuriunea karakterea ilegala

en: Installable Options
eu: Aukera instalagarriak

en: Installed
eu: Instalatuta

en: IntelliBar Label Printer
eu: IntelliBar etiketen inprimagailua

en: Internal Server Error
eu: Zerbitzariaren barneko errorea

en: Internal error
eu: Barneko errorea

en: Internet Postage 2-Part
eu: Interneteko posta 2. zatia

en: Internet Postage 2-Part - 2 1/4 x 7 1/2"
eu: Interneteko posta 2. zatia - 2 1/4 x 7 1/2"

en: Internet Postage 3-Part
eu: Interneteko posta 3. zatia

en: Internet Postage 3-Part - 2 1/4 x 7"
eu: Interneteko posta 3. zatia - 2 1/4 x 7"

en: Internet Printing Protocol
eu: Interneten inPrimatzeko Protokoloa

en: Invite Envelope
eu: Gobidapeneko gutunazala

en: Italian Envelope
eu: Gutunazal italiarra

en: Job #%d is already aborted - can't cancel.
eu: %d. lana jadanik abortatuta dago, ezin da bertan behera utzi.

en: Job #%d is already canceled - can't cancel.
eu: %d. lana jadanik bertan behera utzita dago, ezin da bertan behera utzi.

en: Job #%d is already completed - can't cancel.
eu: %d. lana jadanik burututa dago, ezin da bertan behera utzi.

en: Job Completed
eu: Lana burututa

en: Job Created
eu: Lana sortuta

en: Job ID:
eu: Lanaren IDa:

en: Job Options Changed
eu: Lanaren aukerak aldatuta

en: Job Stopped
eu: Lana geldituta

en: Job UUID:
eu: Lanaren UUIDa:

en: Job is completed and cannot be changed.
eu: Lana burututa dago eta ezin da aldatu.

en: Job operation failed:
eu: Lanaren eragiketak huts egin du:

en: Job state cannot be changed.
eu: Lanaren egoera ezin da aldatu.

en: Jobs
eu: Lanak

en: Kaku2 Envelope
eu: Kaku2 gutunazala

en: Kaku3 Envelope
eu: Kaku3 gutunazala

en: LPD/LPR Host or Printer
eu: LPD/LPR ostalaria edo inprimagailua

en: Label Printer
eu: Etiketen inprimagailua

en: Label Top
eu: Etiketaren goian

en: Large Address
eu: Helbide luzea

en: Large Address - 1 4/10 x 3 1/2"
eu: Helbide luzea - 1 4/10 x 3 1/2"

en: LaserJet Series PCL 4/5
eu: LaserJet PCL 4/5 serieak

en: Light
eu: Argia

en: Line longer than the maximum allowed (255 characters)
eu: Lerroa baimendutako gehienezkoa (255 karaktere) baino luzeagoa

en: List Available Printers
eu: Inprimagailu erabilgarrien zerrenda

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Long-Edge (Portrait)
eu: Ertz-luzea (bertikala)

en: Make and Model:
eu: Marka eta modeloa:

en: Manual Feed
eu: Eskuzko iturria

en: Media Dimensions:
eu: Paperaren dimentsioak:

en: Media Limits:
eu: Paperaren mugak:

en: Media Name:
eu: Paperaren izena:

en: Media Size
eu: Paperaren tamaina

en: Media Source
eu: Paperaren iturria

en: Media Tracking
eu: Paperaren jarraipena

en: Media Type
eu: Paper mota

en: Medium
eu: Euskarria

en: Memory allocation error
eu: Errorea memoria esleitzean

en: Missing PPD-Adobe-4.x header
eu: PPD-Adobe-4.x goiburukoa falta da

en: Missing asterisk in column 1
eu: Izartxoa falta da 1. zutabean

en: Missing value string
eu: Balioaren katea falta da

en: Model:  name = %s
            natural_language = %s
            make-and-model = %s
            device-id = %s
eu: Modeloa: name = %s
            natural_language = %s
            make-and-model = %s
            device-id = %s

en: Modify Class
eu: Aldatu klasea

en: Modify Printer
eu: Aldatu inprimagailua

en: Monarch Envelope
eu: Monarch gutunazala

en: Move All Jobs
eu: Aldatu lan guztiak lekuz

en: Move Job
eu: Aldatu lana lekuz

en: Moved Permanently
eu: Betirako lekuz aldatuta

en: NOTICE: Print file accepted - job ID %d.
eu: NOTICE: inptimatzeko fitxategia onartuta - lanaren IDa: %d.

en: NOTICE: Print file accepted - job ID unknown.
eu: NOTICE: inptimatzeko fitxategia onartuta - lanaren IDa: ezezaguna.

en: NULL PPD file pointer
eu: PPD fitxategiaren erakusle NULUA

en: Name OID uses indefinite length
eu: Izenaren OIDak definitu gabeko luzera darabil

en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: New Stylus Color Series
eu: Stylus Color serie berriak

en: New Stylus Photo Series
eu: Stylus Photo serie berriak

en: No
eu: Ez

en: No Content
eu: Edukirik ez

en: No VarBind SEQUENCE
eu: 'VarBind SEQUENCE'-rik ez

en: No active connection
eu: Ez dago konexio aktiborik

en: No community name
eu: Ez dago komunitatearen izenik

en: No default printer
eu: Ez dago inprimagailu lehenetsirik

en: No destinations added.
eu: Ez da helbururik gehitu.

en: No error-index
eu: Ez dago error-index parametroa

en: No error-status
eu: Ez dago error-status parametroa

en: No name OID
eu: Ez dago izenaren OIDrik

en: No request-id
eu: Ez dago request-id

en: No subscriptions found.
eu: Ez da harpidetzarik aurkitu.

en: No variable-bindings SEQUENCE
eu: Ez dago 'variable-bindings SEQUENCE'-rik

en: No version number
eu: Ez dago bertsioaren zenbakirik

en: Non-continuous (Mark sensing)
eu: Ez da jarraia (markaren detekzioa)

en: Non-continuous (Web sensing)
eu: Ez da jarraia (web detekzioa)

en: Normal
eu: Arrunta

en: Not Found
eu: Ez da aurkitu

en: Not Implemented
eu: Ez dago garatuta

en: Not Installed
eu: Ez dago instalatuta

en: Not Modified
eu: Ez dago aldatuta

en: Not Supported
eu: EZ dago onartuta

en: Not allowed to print.
eu: Inprimatzea ez dago baimenduta.

en: Note
eu: Oharra

en: OK
eu: Ados

en: Off (1-Sided)
eu: Desaktibatuta (1 aldea)

en: Online Help
eu: Lineako laguntza

en: Open of %s failed: %s
eu: Huts egin du %s irekitzean: %s

en: OpenGroup without a CloseGroup first
eu: OpenGroup aurreko CloseGroup-rik gabe

en: OpenUI/JCLOpenUI without a CloseUI/JCLCloseUI first
eu: OpenUI/JCLOpenUI aurreko CloseUI/JCLCloseUI-rik gabe

en: Operation Policy
eu: Eragiketaren politika

en: Options Installed
eu: Instalatutako aukerak

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Output Mode
eu: Irteeraren modua

en: Output for printer %s is sent to %s
eu: %s inprimagailuarentzako irteera %s(e)ra bidalita

en: Output for printer %s is sent to remote printer %s on %s
eu: %s inprimagailuarentzako irteera urruneko %s inprimagailura bidalita %s(e)n

en: Output for printer %s/%s is sent to %s
eu: %s/%s inprimagailuarentzako irteera %s(e)ra bidalita

en: Output for printer %s/%s is sent to remote printer %s on %s
eu: %s/%s inprimagailuarentzako irteera urruneko %s inprimagailura bidalita %s(e)n

en: PASS
eu: BALIOZKOA

en: PCL Laser Printer
eu: PCL laser inprimagailua

en: PRC1 Envelope
eu: PRC1 gutunazala

en: PRC10 Envelope
eu: PRC10 gutunazala

en: PRC2 Envelope
eu: PRC2 gutunazala

en: PRC3 Envelope
eu: PRC3 gutunazala

en: PRC32K (Oversize)
eu: PRC32K (handiagoa)

en: PRC4 Envelope
eu: PRC4 gutunazala

en: PRC5 Envelope
eu: PRC5 gutunazala

en: PRC6 Envelope
eu: PRC6 gutunazala

en: PRC7 Envelope
eu: PRC7 gutunazala

en: PRC8 Envelope
eu: PRC8 gutunazala

en: PRC9 Envelope
eu: PRC9 gutunazala

en: Packet does not contain a Get-Response-PDU
eu: Paketeak ez dauka Get-Response-PDU

en: Packet does not start with SEQUENCE
eu: Paketeak ez da SEQUENCErekin hasten

en: Password for %s on %s?
eu: %s(r)en pasahitza %s(e)n?

en: Password for %s required to access %s via SAMBA:
eu: %s(r)en pasahitza behar da %s(e)n SAMBA bidez sarbidetzeko:

en: Pause Class
eu: Pausatu klasea

en: Pause Printer
eu: Pausatu inprimagailua

en: Peel-Off
eu: Altxatu

en: Personal Envelope
eu: Gutunazal pertsonala

en: Photo
eu: Argazkia

en: Photo Labels
eu: Argakien etiketak

en: Plain Paper
eu: Paper soila

en: Policies
eu: Politikak

en: Port Monitor
eu: Atakaren monitorea

en: PostScript Printer
eu: PostScript inprimagailua

en: Postcard
eu: Postala

en: Print Density
eu: Inprimatze-dentsitatea

en: Print Job:
eu: Inprimatzeko lana:

en: Print Mode
eu: Inprimatze modua

en: Print Rate
eu: Inprimatze-emaria

en: Print Self-Test Page
eu: Inprimatu auto-probako orrialdea

en: Print Speed
eu: Inprimatzeko abiadura

en: Print Test Page
eu: Inprimatu probako orrialdea

en: Print and Cut
eu: Inprimatu eta ebaki

en: Print and Tear
eu: Inprimatu eta altxatu

en: Printed For:
eu: Honentzako inprimatuta:

en: Printed From:
eu: Hemendik inprimatuta:

en: Printed On:
eu: Inprimatze-data:

en: Printer Added
eu: Inprimagailua gehituta

en: Printer Default
eu: Inprimagailu lehenetsia

en: Printer Deleted
eu: Inprimagailua ezabatuta

en: Printer Modified
eu: Inprimagailua aldatuta

en: Printer Name:
eu: Inprimagailuaren izena:

en: Printer Paused
eu: Inprimagailua pausatuta

en: Printer Settings
eu: Inprimagailuaren ezarpenak

en: Printer:
eu: Inprimagailua:

en: Printers
eu: Inprimagailuak

en: Purge Jobs
eu: Garbitu lanak

en: Quarto
eu: Laurdena

en: Quota limit reached.
eu: Kuotaren mugara iritsita.

en: Rank    Owner   Job     File(s)                         Total Size
eu: Errenk.    Jabea   Lana    Fitxategiak                    Tamaina osoa

en: Rank   Owner      Pri  Job        Files                       Total Size
eu: Errenk.   Jabea      Lehent. Lana        Fitxategiak           Tamaina osoa

en: Reject Jobs
eu: Ukatu lanak

en: Reprint After Error
eu: Inprimatu berriro erroreen ostean

en: Request Entity Too Large
eu: Eskaeraren entitatea luzeegia

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: Resume Class
eu: Jarraitu klasea

en: Resume Printer
eu: Jarraitu inprimagailua

en: Return Address
eu: Itzulerako helbidea

en: Return Address - 3/4 x 2"
eu: Itzulerako helbidea - 3/4 x 2"

en: Rewind
eu: Birboninatu

en: Running command: %s %s -N -A %s -c '%s'
eu: Komandoa exekutaten: %s %s -N -A %s -c '%s'

en: SEQUENCE uses indefinite length
eu: SEQUENCEk definitu gabeko luzera darabil

en: See Other
eu: Ikusi besteak

en: Serial Port #%d
eu: Serieko %d. ataka

en: Server Restarted
eu: Zerbitzaria berrabiarazita

en: Server Security Auditing
eu: Zerbitzariko segurtasun auditoretza

en: Server Started
eu: Zerbitzaria abiarazita

en: Server Stopped
eu: Zerbitzaria geldituta

en: Service Unavailable
eu: Zerbitzaria ez dago eskuragarri

en: Set Allowed Users
eu: Ezarri baimendutako erabiltzaileak

en: Set As Server Default
eu: Ezarri zerbitzari lehenetsi gisa

en: Set Class Options
eu: Ezarri klasearen aukerak

en: Set Printer Options
eu: Ezarri inprimagailuaren aukerak

en: Set Publishing
eu: Argitaratu

en: Shipping Address
eu: Bidaltzeko helbidea

en: Shipping Address - 2 5/16 x 4"
eu: Bidaltzeko helbidea - 2 5/16 x 4"

en: Short-Edge (Landscape)
eu: Ertz laburra (horizontala)

en: Special Paper
eu: Paper berezia

en: Standard
eu: Estandarra

en: Starting Banner
eu: Hasierako titularra

en: Statement
eu: Instrukzioa

en: Stylus Color Series
eu: Stylus Color serieak

en: Stylus Photo Series
eu: Stylus Photo serieak

en: Switching Protocols
eu: Protokoloak aldatzen

en: Tabloid
eu: Tabloidea

en: Tabloid (Oversize)
eu: Tabloidea (handiagoa)

en: Tear
eu: Altxatu

en: Tear-Off
eu: Altxatu

en: Tear-Off Adjust Position
eu: Altxatze-posizioaren doiketa

en: The PPD file "%s" could not be found.
eu: Ezin izan da "%s" PPD fitxategia aurkitu.

en: The PPD file "%s" could not be opened: %s
eu: Ezin izan da "%s" PPD fitxategia ireki: %s

en: The class name may only contain up to 127 printable characters and may not contain spaces, slashes (/), or the pound sign (#).
eu: Klasearen izenak inprimagarriak diren 127 karaktere sooilik eduki ditzake, eta ezin du zuriune, barrak (/) edo traolaren (#) ikurrik eduki.

en: The notify-lease-duration attribute cannot be used with job subscriptions.
eu: notify-lease-duration atributua ezin da erabili lanen harpidetzekin.

en: The printer name may only contain up to 127 printable characters and may not contain spaces, slashes (/), or the pound sign (#).
eu: Inprimagailuaren izenak inprimagarriak diren 127 karaktere sooilik eduki ditzake, eta ezin du zuriune, barrak (/) edo traolaren (#) ikurrik eduki.

en: The printer or class was not found.
eu: Inprimagailua edo klasea ez da aurkitu.

en: The printer-uri "%s" contains invalid characters.
eu: "%s" printer-uri atributuak baliogabeko karaktereak ditu.

en: The printer-uri must be of the form "ipp://HOSTNAME/classes/CLASSNAME".
eu: printer-uri "ipp://OSTALARIIZENA/classes/KLASEIZENA" erakoa izan behar du.

en: The printer-uri must be of the form "ipp://HOSTNAME/printers/PRINTERNAME".
eu: printer-uri "ipp://OSTALARIIZENA/printers/INPRIMAGAILUIZENA" erakoa izan behar du.

en: The subscription name may not contain spaces, slashes (/), question marks (?), or the pound sign (#).
eu: Harpidetzaren izenak inprimagarriak ezin du zuriune, barrak (/), galdera ikurra (?) edo traolaren (#) ikurrik eduki.

en: There are too many subscriptions.
eu: Harpidetza gehiegi daude.

en: Thermal Transfer Media
eu: Transferentzia termikoaren euskarria

en: Title:
eu: Titulua:

en: Too many active jobs.
eu: Lan aktibo gehiegi.

en: Transparency
eu: Gardentasuna

en: Tray
eu: Erretilua

en: Tray 1
eu: 1. erretilua

en: Tray 2
eu: 2. erretilua

en: Tray 3
eu: 3. erretilua

en: Tray 4
eu: 4. erretilua

en: URI Too Long
eu: URIa luzeegia

en: US Executive
eu: US exekutiboa

en: US Legal
eu: US legala

en: US Legal (Oversize)
eu: US legala (handiagoa)

en: US Letter
eu: US gutuna

en: US Letter (Oversize)
eu: US gutuna (handiagoa)

en: US Letter (Small)
eu: US gutuna (txikia)

en: USB Serial Port #%d
eu: USB zerieko %d. ataka

en: Unable to access cupsd.conf file:
eu: Ezin da cupsd.conf fitxategia atzitu:

en: Unable to add RSS subscription:
eu: Ezin da RSS harpidetza gehitu:

en: Unable to add class:
eu: Ezin da klasea gehitu:

en: Unable to add printer:
eu: Ezin da inprimagailua gehitu:

en: Unable to cancel RSS subscription:
eu: Ezin da RSS harpidetza bertan behera utzi:

en: Unable to change printer-is-shared attribute:
eu: Ezin da printer-is-shared atributua aldatu:

en: Unable to change printer:
eu: Ezin da inprimagailua aldatu:

en: Unable to change server settings:
eu: Ezin dira zerbitzariaren ezarpenak aldatu:

en: Unable to connect to host.
eu: Ezin da ostalariarekin konektatu.

en: Unable to create temporary file:
eu: Ezin da aldi baterako fitxategia sortu:

en: Unable to delete class:
eu: Ezin da klasea ezabatu:

en: Unable to delete printer:
eu: Ezin da inprimagailua ezabatu:

en: Unable to do maintenance command:
eu: Ezin da mantenimenduko komandoa landu:

en: Unable to get class list:
eu: Ezin da klaseen zerrenda lortu:

en: Unable to get class status:
eu: Ezin da klasearen egoera lortu:

en: Unable to get list of printer drivers:
eu: Ezin da inprimagailuen kontrolatzaileen zerrenda lortu:

en: Unable to get printer attributes:
eu: Ezin dira inprimagailuaren atributuak lortu:

en: Unable to get printer list:
eu: Ezin da inprimagailuen zerrenda lortu:

en: Unable to get printer status:
eu: Ezin da inprimagailuaren egoera lortu:

en: Unable to modify class:
eu: Ezin da klasea eraldatu:

en: Unable to modify printer:
eu: Ezin da inprimagailua eraldatu:

en: Unable to move job
eu: Ezin da lana lekuz aldatu

en: Unable to move jobs
eu: Ezin dira lanak lekuz aldatu

en: Unable to open PPD file
eu: Ezin da PPD fitxategia ireki

en: Unable to open PPD file:
eu: Ezin da PPD fitxategia ireki:

en: Unable to open cupsd.conf file:
eu: Ezin da cupsd.conf fitxategia ireki:

en: Unable to print test page:
eu: Ezin da probako orrialdea inprimatu:

en: Unable to run "%s": %s
eu: Ezin da  "%s" exekutatu: %s

en: Unable to set options:
eu: Ezin dira aukerak ezarri:

en: Unable to set server default:
eu: Ezain da zerbitzari lehenetsia ezarri:

en: Unable to upload cupsd.conf file:
eu: Ezin da cupsd.conf fitxategia igo:

en: Unauthorized
eu: Autorizaziorik ez

en: Units
eu: Unitateak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown printer-error-policy "%s".
eu: "%s" printer-error-policy ezezaguna.

en: Unknown printer-op-policy "%s".
eu: "%s" printer-op-policy ezezaguna.

en: Unsupported value type
eu: Onartu gabeko balio mota

en: Upgrade Required
eu: Eguneratu egin behar da

en: Usage:
    
        lpadmin [-h server] -d destination
        lpadmin [-h server] -x destination
        lpadmin [-h server] -p printer [-c add-class] [-i interface] [-m model]
                           [-r remove-class] [-v device] [-D description]
                           [-P ppd-file] [-o name=value]
                           [-u allow:user,user] [-u deny:user,user]
eu: Erabilera:
    
        lpadmin [-h zerbitzaria] -d helburua
        lpadmin [-h zerbitzaria] -x helburua
        lpadmin [-h zerbitzaria] -p inprimagailua [-c klasea_gehitzeko] [-i interfazea] [-m modeloa]
                           [-r klasea_kentzeko] [-v gailua] [-D deskripzioa]
                           [-P ppd-fitxategia] [-o izena=balioa]
                           [-u allow:erabiltzailea,erabiltzailea] [-u deny:erabiltzailea,erabiltzailea]

en: Usage: %s job user title copies options [filename]
eu: Erabilera: %s lana erabiltzailea titulua kopiak aukerak [fitxategi-izena]

en: Usage: %s job-id user title copies options [file]
eu: Erabilera: %s lanaren_IDa erabiltzailea titulua kopiak aukerak [fitxategi-izena]

en: Usage: %s job-id user title copies options file
eu: Erabilera: %s lanaren_IDa erabiltzailea titulua kopiak aukerak fitxategia

en: Usage: convert [ options ]
    
    Options:
    
      -e                   Use every filter from the PPD file
      -f filename          Set file to be converted (otherwise stdin)
      -o filename          Set file to be generated (otherwise stdout)
      -i mime/type         Set input MIME type (otherwise auto-typed)
      -j mime/type         Set output MIME type (otherwise application/pdf)
      -P filename.ppd      Set PPD file
      -a 'name=value ...'  Set option(s)
      -U username          Set username for job
      -J title             Set title
      -c copies            Set number of copies
      -u                   Remove the PPD file when finished
      -D                   Remove the input file when finished
eu: Erabilera: convert [ Aukerak ]
    
    Aukerak:
      -e                   Erabili PPD fitxategiko iragazki bakoitza
      -f fitxategi-izena          Ezarri fitxategia bihurtzeko (bestela stdin)
      -o fitxategi-izena          Ezarri fitxategia sortzeko (bestela stdout)
      -i mime/mota         Ezarri sarrerako MIME mota (bestela mota automatikoa)
      -j mime/mota         Ezarri irteerako MIME mota (bestela application/pdf)
      -P fitxategi-izena.ppd      Ezarri PPD fitxategia
      -a 'izena=balioa ...'  Ezarri aukerak
      -U erabiltzaile-izena          Ezarri lanaren erabiltzaile-izena
      -J titulua             Ezarri titulua
      -c kopiak            Ezarri kopia kopurua
      -u                   Kendu PPD fitxategia amaitutakoan
      -D                   Kendu sarrerako fitxategia amaitutakoan

en: Usage: cupsaddsmb [options] printer1 ... printerN
           cupsaddsmb [options] -a
    
    Options:
      -E               Encrypt the connection to the server
      -H samba-server  Use the named SAMBA server
      -U samba-user    Authenticate using the named SAMBA user
      -a               Export all printers
      -h cups-server   Use the named CUPS server
      -v               Be verbose (show commands)
eu: Erabilera: cupsaddsmb [aukerak] inprimagailua1 ... inprimagailuaN
           cupsaddsmb [aukerak] -a
    
    Aukerak:
      -E               Enkriptatu zerbitzarirako konexioa
      -H samba-zerbitzaria  Erabili izendatutako SAMBA zerbitzaria
      -U samba-erabiltzailea    Autentifikatu izendatutako SAMBAko erabiltzailea erabiliz
      -a               Esportatu inprimagailu guztiak
      -h cups-zerbitzaria   Erabili izendatutako CUPS zerbitzaria
      -v               Hitzez hitz (erakutsi komandoak)

en: Usage: cupsctl [options] [param=value ... paramN=valueN]
    
    Options:
    
        -E                      Enable encryption
        -U username             Specify username
        -h server[:port]        Specify server address
    
        --[no-]debug-logging    Turn debug logging on/off
        --[no-]remote-admin     Turn remote administration on/off
        --[no-]remote-any       Allow/prevent access from the Internet
        --[no-]remote-printers  Show/hide remote printers
        --[no-]share-printers   Turn printer sharing on/off
        --[no-]user-cancel-any  Allow/prevent users to cancel any job
eu: Erabilera: cupsctl [aukerak] [param=balioa ... paramN=balioaN]
    
    Aukerak:
    
        -E                      Gaitu enkriptatzea
        -U erabiltzaile-izena             Zehaztu erabiltzaile-izena
        -h zerbitzaria[:ataka]        Zehaztu zerbitzariaren helbidea
    
        --[no-]debug-logging    Txandakatu arazketaren erregistroak aktibatzea/desaktibatzea
        --[no-]remote-admin     Txandakatu urruneko administrazioa aktibatzea/desaktibatzea
        --[no-]remote-any       Baimendu/Saihestu atzitzea Internetetik
        --[no-]remote-printers  Erakutsi/Ezkutatu urruneko inprimagailuak
        --[no-]share-printers   Baimendu/Saihestu inprimagailua partekatzea
        --[no-]user-cancel-any  Baimendu/Saihestu erabiltzaileek edozer lan  bertan behera uztea

en: Usage: cupsd [-c config-file] [-f] [-F] [-h] [-l]
    
    -c config-file      Load alternate configuration file
    -f                  Run in the foreground
    -F                  Run in the foreground but detach
    -h                  Show this usage message
    -l                  Run cupsd from launchd(8)
eu: Erabilera: cupsd [-c konfigurazio-fitxategia] [-f] [-F] [-h] [-l]
    
    -c konfigurazio-fitxategia      Kargatu konfigurazioko beste fitxategi bat
    -f                  Exekutatu aurreko planoan
    -F                  Exekutatu aurreko planoan baina bereiztuta
    -h                  Erakutsi erabileraren mezu hau
    -l                  Exekutatu cupsd launchd(8)-etik

en: Usage: cupsfilter -m mime/type [ options ] filename
    
    Options:
    
      -c cupsd.conf    Set cupsd.conf file to use
      -e               Use every filter from the PPD file
      -j job-id[,N]    Filter file N from the specified job (default is file 1)
      -n copies        Set number of copies
      -o name=value    Set option(s)
      -p filename.ppd  Set PPD file
      -t title         Set title
eu: Erabilera: cupsfilter -m mime/mota [ aukerak ] fitxategi-izena
    
    Aukerak:
    
      -c cupsd.conf    Ezarri cupsd.conf fitxategia erabiltzeko
      -e               Erabili PPD fitxategiko iragazki bakoitza
      -j lanaren-id[,N]    Iragazi N fitxategia zehaztutako lanetik (lehenetsia 1. fitxategia da)
      -n kopiak        Ezarri kopia kopurua
      -o izena=balioa    Ezarri aukerak
      -p fitxategi-izena.ppd  Ezarri PPD fitxategia
      -t titulua         Ezarri titulua

en: Usage: cupstestdsc [options] filename.ps [... filename.ps]
           cupstestdsc [options] -
    
    Options:
    
        -h       Show program usage
    
        Note: this program only validates the DSC comments, not the PostScript itself.
eu: Erabilera: cupstestdsc [aukerak] fitxategi-izena.ps [... fitxategi-izena.ps]
           cupstestdsc [aukerak] -
    
    Aukerak:
    
        -h       Erakutsi programaren erabilera
    
        Oharra: programa honek DSC iruzkinak soilik balidatzen ditu, ez PostScript bera.

en: Usage: lpmove job/src dest
eu: Erabilera: lpmove lana/iturria helburua

en: Usage: lpoptions [-h server] [-E] -d printer
           lpoptions [-h server] [-E] [-p printer] -l
           lpoptions [-h server] [-E] -p printer -o option[=value] ...
           lpoptions [-h server] [-E] -x printer
eu: Erabilera: lpoptions [-h zerbitzaria] [-E] -d inprimagailua
           lpoptions [-h zerbitzaria] [-E] [-p inprimagailua] -l
           lpoptions [-h zerbitzaria] [-E] -p inprimagailua -o aukera[=balioa] ...
           lpoptions [-h zerbitzaria] [-E] -x inprimagailua

en: Usage: lppasswd [-g groupname]
eu: Erabilera: lppasswd [-g talde-izena]

en: Usage: lppasswd [-g groupname] [username]
           lppasswd [-g groupname] -a [username]
           lppasswd [-g groupname] -x [username]
eu: Erabilera: lppasswd [-g talde-izena] [erabiltzaile-izena]
           lppasswd [-g talde-izena] -a [erabiltzaile-izena]
           lppasswd [-g talde-izena] -x [erabiltzaile-izena]

en: Usage: lpq [-P dest] [-U username] [-h hostname[:port]] [-l] [+interval]
eu: Erabilera: lpq [-P helb] [-U erab-izena] [-h ostalari-izena[:ataka]] [-l] [+barrutia]

en: Usage: ppdc [options] filename.drv [ ... filenameN.drv ]
    Options:
      -D name=value        Set named variable to value.
      -I include-dir       Add include directory to search path.
      -c catalog.po        Load the specified message catalog.
      -d output-dir        Specify the output directory.
      -l lang[,lang,...]   Specify the output language(s) (locale).
      -m                   Use the ModelName value as the filename.
      -t                   Test PPDs instead of generating them.
      -v                   Be verbose (more v's for more verbosity).
      -z                   Compress PPD files using GNU zip.
      --cr                 End lines with CR (Mac OS 9).
      --crlf               End lines with CR + LF (Windows).
      --lf                 End lines with LF (UNIX/Linux/Mac OS X).
eu: Erabilera: ppdc [aukerak] fitxategia.drv [ ... fitxategiaN.drv ]
    
    Aukerak:
      -D izena=balioa        Ezarri izendatutako aldagaia balioarekin.
      -I include-dir       Gehitu include direktorioa bilaketako bide-izenari.
      -c katalogoa.po        Kargatu zehaztutako mezuen katalogoa.
      -d irteerako-dir        Zehaztu irteerako direktorioa.
      -l hizk[,hizk,...]   Zehaztu irteerako hizkuntzak (lokalak).
      -m                   Erabili ModelName balioa fitxategi-izen gisa.
      -t                   Probatu PPDak, haiek sortu ordez.
      -v                   Hitzez hitz (zenbat eta 'v' gehiago, xehetasun gehiago).
      -z                   Konprimitu PPD fitxategiak GNU zip erabiliz.
      --cr                 Amaitu lerroak CRrekin (Mac OS 9).
      --crlf               Amaitu lerroak CR + LFrekin (Windows).
      --lf                 Amaitu lerroak LFrekin (UNIX/Linux/Mac OS X).

en: Usage: ppdhtml [options] filename.drv >filename.html
      -D name=value        Set named variable to value.
    Options:
      -I include-dir    Add include directory to search path.
eu: Erabilera: ppdhtml [aukerak] fitxategia.drv >fitxategia.html
      -D izena=balioa        Ezarri izendatutako aldagaia balioarekin.
    Aukerak:
      -I include-dir       Gehitu include direktorioa bilaketako bide-izenari.

en: Usage: ppdi [options] filename.ppd [ ... filenameN.ppd ]
    Options:
      -I include-dir
      -o filename.drv
eu: Erabilera: ppdi [aukerak] fitxategia.ppd [ ... fitxategiaN.ppd ]
    Aukerak:
      -I include-dir
      -o fitxategia.drv

en: Usage: ppdmerge [options] filename.ppd [ ... filenameN.ppd ]
    Options:
      -o filename.ppd[.gz]
eu: Erabilera: ppdmerge [aukerak] fitxategia.ppd [ ... fitxategiaN.ppd ]
    Aukerak:
      -o fitxategia.ppd[.gz]

en: Usage: ppdpo [options] -o filename.po filename.drv [ ... filenameN.drv ]
    Options:
      -D name=value        Set named variable to value.
      -I include-dir    Add include directory to search path.
      -v                Be verbose (more v's for more verbosity).
eu: Erabilera: ppdpo [aukerak] -o fitxategia.po fitxategia.drv [ ... fitxategiaN.drv ]
    Aukerak:
      -D izena=balioa        Ezarri izendatutako aldagaia balioarekin.
      -I include-dir       Gehitu include direktorioa bilaketako bide-izenari.
      -v                   Hitzez hitz (zenbat eta 'v' gehiago, xehetasun gehiago).

en: Usage: snmp [host-or-ip-address]
eu: Erabilera: snmp [ostalari-edo-ip-helbidea]

en: Value uses indefinite length
eu: Balioak definitu gabeko luzera darabil

en: VarBind uses indefinite length
eu: VarBind-ek definitu gabeko luzera darabil

en: Version uses indefinite length
eu: Bertsioak definitu gabeko luzera darabil

en: WARNING: Adding only the first %d printers found
eu: WARNING: aurkitutako aurreneko %d inprimagailu gehitzen

en: WARNING: Boolean expected for waiteof option "%s"
eu: WARNING: "%s" waitof aukeran boolear bat espero zen

en: WARNING: Printer not responding
eu: WARNING: inprimagailuak ez du erantzuten

en: WARNING: Printer sent unexpected EOF
eu: WARNING: inprimagailuak ustekabeko EOF bidali du

en: WARNING: Unable to open "%s:%s": %s
eu: WARNING: ezin da "%s:%s" ireki: %s

en: WARNING: Unable to send PAP status request
eu: WARNING: ezin da PAP egoeraren eskaera bidali

en: WARNING: Unexpected PAP packet of type %d
eu: WARNING: ustekabeko PAP paketea %d motakoa

en: WARNING: Unknown PAP packet of type %d
eu: WARNING: %d motako PAP pakete ezezaguna

en: WARNING: number expected for status option "%s"
eu: WARNING: zenbakia espero en "%s" egoeraren aukeran

en: Yes
eu: Bai

en: You must access this page using the URL <A HREF="https://%s:%d%s">https://%s:%d%s</A>.
eu: Orrialde hau honako URLan atxitu deakezu:  <A HREF="https://%s:%d%s">https://%s:%d%s</A>.

en: You4 Envelope
eu: You4 gutunazala

en: ZPL Label Printer
eu: ZPL etiketen inprimagailua

en: aborted
eu: abortatuta

en: canceled
eu: bertan behera utzita

en: completed
eu: burututa

en: convert: Use the -f option to specify a file to convert.
eu: convert: erabili -f aukera bihurtzea nahi den fitxategia zehazteko.

en: cups-deviced failed to execute.
eu: cups-deviced programak huts egin du exekutatzean.

en: cups-driverd failed to execute.
eu: cups-driverd programak huts egin du exekutatzean.

en: cupsaddsmb: No PPD file for printer "%s" - %s
eu: cupsaddsmb: ez dago PPD fitxategirik "%s" inprimagailuarentzako:  %s

en: cupsctl: Unable to connect to server: %s
eu: cupsctl: ezin da zerbitzariarekin konektatu: %s

en: cupsd: launchd(8) support not compiled in, running in normal mode.
eu: cupsd: ez da launchd(8) euskarriarekin konpilatu. Modu arruntean exekutatzen.

en: cupsfilter: Unable to get job file - %s
eu: cupsfilter: ezin da lanaren fitxategia lortu: %s

en: cupstestppd: The -q option is incompatible with the -v option.
eu: cupstestppd: -q aukera ez da bateragarria -v aukerarekin.

en: cupstestppd: The -v option is incompatible with the -q option.
eu: cupstestppd: -v aukera ez da bateragarria -q aukerarekin.

en: device for %s/%s: %s
eu: %s/%s(r)en gailua: %s

en: device for %s: %s
eu: %s(r)en gailua: %s

en: error-index uses indefinite length
eu: 'error-index'-ek definitu gabeko luzera darabil

en: error-status uses indefinite length
eu: 'error-status'-ek definitu gabeko luzera darabil

en: held
eu: eutsita

en: help		get help on commands
eu: help		komandoei buruzko laguntza eskaintzen du

en: idle
eu: inaktibo

en: lpadmin: Printer %s is already a member of class %s.
eu: lpadmin: %s inprimagailua jadanik %s klasearen kidea da.

en: lpadmin: Printer %s is not a member of class %s.
eu: lpadmin: %s inprimagailua ez da %s klaseko kidea.

en: lpadmin: Unable to connect to server: %s
eu: lpadmin: ezin da zerbitzariarekin konektatu: %s

en: lpadmin: Unable to open PPD file "%s" - %s
eu: lpadmin: ezin da "%s" PPD fitxategia ireki: %s

en: lpadmin: Unable to open file "%s": %s
eu: lpadmin: ezin da "%s" fitxategia ireki: %s

en: lpmove: Unable to connect to server: %s
eu: lpmove: ezin da zerbitzariarekin konektatu: %s

en: lpoptions: Unable to add printer or instance: %s
eu: lpoptions: ezin da inprimagailua edo instantzia gehitu: %s

en: lpoptions: Unable to get PPD file for %s: %s
eu: lpoptions: ezin da PPD fitxategia lortu %s inprimagailuarentzako: %s

en: lppasswd: Sorry, password rejected.
    Your password must be at least 6 characters long, cannot contain
    your username, and must contain at least one letter and number.
eu: lppasswd: pasahitza ukatu da.
    Zure pasahitzak gutxiene 6 karaktere izan behar ditu, ezin du
    zure erabiltzaile-izenik eduki, eta gutxienez hizki bat eta zenbaki bat eduki behar du.

en: lppasswd: Unable to copy password string: %s
eu: lppasswd: ezin da pasahitzaren katea kopiatu: %s

en: lppasswd: Unable to open password file: %s
eu: lppasswd: ezin da pasahitzen fitxategia ireki: %s

en: lppasswd: Unable to write to password file: %s
eu: lppasswd: ezin da pasahitzen fitxategian idatzi: %s

en: lppasswd: failed to backup old password file: %s
eu: lppasswd: huts egin du pasahitzen fitxategi zaharraren babeskopia egitean: %s

en: lppasswd: failed to rename password file: %s
eu: lppasswd: huts egin du pasahitzen fitxategia izenez aldatzean: %s

en: lppasswd: user "%s" and group "%s" do not exist.
eu: lppasswd: "%s" erabiltzailea eta "%s" taldea ez dira existitzen.

en: members of class %s:
eu: %s klasearen kideak:

en: no entries
eu: sarrerarik ez

en: no system default destination
eu: ez dago sistemako helburu lehenetsirik.

en: pending
eu: zain

en: ppdc: Adding include directory "%s"...
eu: ppdc: "%s" include direktorioa gehitzen...

en: ppdc: Adding/updating UI text from %s...
eu: ppdc: UIaren testua gehitzen/eguneratzen %s(e)tik...

en: ppdc: Bad boolean value (%s) on line %d of %s.
eu: ppdc: okerreko balio boolearra (%s) %d lerroan of(e)n %s.

en: ppdc: Bad variable substitution ($%c) on line %d of %s.
eu: ppdc: okerreko aldagaien ordezkaketa ($%c) %d lerroan %s(e)n.

en: ppdc: Expected boolean value on line %d of %s.
eu: ppdc: balio boolearra espero zen %d lerroan %s(e)n.

en: ppdc: Expected choice code on line %d of %s.
eu: ppdc: hautaketaren kodea espero zen %d lerroan %s(e)n.

en: ppdc: Expected choice name/text on line %d of %s.
eu: ppdc: hautaketaren izena/tesua espero zen %d lerroan %s(e)n.

en: ppdc: Loading driver information file "%s"...
eu: ppdc: kontrolatzailearen "%s" datu-fitxategia kargatzen...

en: ppdc: Loading messages for locale "%s"...
eu: ppdc: "%s" lokalaren mezuak kargatzen...

en: ppdc: Loading messages from "%s"...
eu: ppdc: mezuak "%s"(e)tik kargatzen...

en: ppdc: Unable to create PPD file "%s" - %s.
eu: ppdc: ezin da "%s" PPD fitxategia sortu: %s.

en: ppdc: Unable to create output directory %s: %s
eu: ppdc: ezin da %s irteerako direktorioa sortu: %s

en: ppdc: Unable to create output pipes: %s
eu: ppdc: ezin dira irteerako kanalizazioak sortu: %s

en: ppdc: Unable to execute cupstestppd: %s
eu: ppdc: ezin da cupstestppd exekutatu: %s

en: ppdc: Unable to find localization for "%s" - %s
eu: ppdc: ezin da lokalizazioa aurkitu "%s"(r)entzako: %s

en: ppdc: Unable to load localization file "%s" - %s
eu: ppdc: ezin da "%s" lokalizazioaren fitxategia kargatu: %s

en: ppdc: Undefined variable (%s) on line %d of %s.
eu: ppdc: definitu gabeko aldagaia (%s) %d lerroan %s(e)n.

en: ppdc: Writing %s...
eu: ppdc: %s inprimatzen...

en: ppdc: Writing PPD files to directory "%s"...
eu: ppdc: PPD fitxategiak "%s" direktorioan idazten...

en: ppdmerge: Ignoring PPD file %s...
eu: ppdmerge: %s PPD fitxategiari ezikusi egiten...

en: ppdmerge: Unable to backup %s to %s- %s
eu: ppdmerge: ezin da %s(r)en babeskopia %s(e)n egin: %s

en: printer %s disabled since %s -
eu: printer %s desgaituta %s ostean

en: printer %s is idle.  enabled since %s
eu: %s inprimagailua inaktibo dago. Gaituta %s ostetik.

en: printer %s now printing %s-%d.  enabled since %s
eu: %s inprimagailua orain %s-%d inprimatzen ari da.  Gaituta %s ostetik.

en: printer %s/%s disabled since %s -
eu: %s/%s inprimagailua desgaituta %s ostetik

en: printer %s/%s is idle.  enabled since %s
eu: %s/%s inprimagailua inaktibo dago. Gaituta %s ostetik.

en: printer %s/%s now printing %s-%d.  enabled since %s
eu: %s/%s inprimagailua orain %s-%d inprimatzen ari da. Gaituta %s ostetik.

en: processing
eu: prozesatzen

en: request id is %s-%d (%d file(s))
eu: eskaeraren IDa %s-%d da (%d fitxategi)

en: request-id uses indefinite length
eu: 'request-id'-ek definitu gabeko luzera darabil

en: scheduler is not running
eu: antolatzailea ez da exekutatzen ari.

en: scheduler is running
eu: antolatzailea exekutatzen ari da.

en: stat of %s failed: %s
eu: %s(e)n estatistikak huts egin du: %s

en: status		show status of daemon and queue
eu: status		erakutsi daemon-aren eta ilararen egoera

en: stopped
eu: geldituta

en: system default destination: %s
eu: sistemako helburu lehenetsia: %s

en: system default destination: %s/%s
eu: sistemako helburu lehenetsia: %s/%s

en: unknown
eu: ezezaguna

en: untitled
eu: izengabea

en: variable-bindings uses indefinite length
eu: 'variable-bindings'-ek definitu gabeko luzera darabil
